dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zmywarka -która najlepsza?

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Bosch

    7 28,00%
  • Siemens

    4 16,00%
  • Ariston

    4 16,00%
  • Gorenje

    0 0%
  • Whirpool

    1 4,00%
  • AEG

    3 12,00%
  • Electrolux

    3 12,00%
  • Mastercook

    0 0%
  • Candy

    3 12,00%
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80
  1. #1
    maza1
    Guest
    maza1

    Domyślnie ZMYWARKA ARISTON

    Witam,

    Zastanawiam się nad zakupem zmywarki firmy Ariston (konkretnie model LS 248 TX). czy ktoś z Was używa moze zmywarki tej firmy?

    Nigdy nie miałam doczynienia ze sprzetem tej marki.
    Czy produkują oni solidny sprzęt czy jakies barachło?

    bede wdzieczna za info

    maza

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Ariston nie jest barachłem, jest podobnej klasy jak większość łącznie z Boschem.

    Zmywarka, jak i pralka działają na tej samej zasadzie i nie da się czegokolwiek nowego w samej idei wymyśleć.

    Różnice pojawiają się dopiero w zużyciu wody i prądu, sposobie informowania o zużyciu nabłyszczacza i takich tam wodotryskach.

    Lepiej patrz na walory eksploatacji (klasa oszczędności prądu, oszczędnosć wody) a nie na markę.

    ja osobiście żadnego Aristona nie mam, ale nie słyszałem niczego złego o tym

  3. #3
    maza1
    Guest
    maza1

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz;

    jeśli chodzi o oszczędność to ma bardzo dobre parametry (3xA; zużycie wody 12 litrów, zużycie energii 0,74 kW);
    nie wiem tylko czy poziom głośności 49 dB to dużo czy mało

    mam kuchnie połączoną z salonem i nie bedzie mozliwości zamknięcia drzwi w czasie parcy zmywarki

    pozdr
    maza

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    49 to mało, żrednio mają 54, a że słyszalność dźwięku łączy się z przebiegiem logarytmicznym, to 5 dB to relatywnie sporo

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie od 8 miesięcy prowadzę wojnę z Aristonem. Pralka za 2500zl ma wadę konstrukcyjną (za małe koło i silnik się przegrzewa na długim programie) a Ariston (który podobno nie jest barachłem) wymienia mi co miesiąc silnik, mówiąc, że w gwarancji nie jest napisane, że wymienią pralkę, tylko będą ją reperować. Powiecie: o co mi chodzi, skoro wymieniają. Odpowiadam: 1) chciałem mieć święty spokój, a tu serwis powoli mi się do domu przeprowadza na stałe, 2) gwarancja kiedyś się skończy, 3) trochę drażni mój nos unoszący się w powietrzu zapach spalenizny. No, jeszcze mogę używać tylko krótkich programów... Jeżeli Bosch jest tak samo dobry jak Ariston, to i od bosza będę się trzymał z daleka

  6. #6

    Domyślnie

    Jo tyż mam pralkę aristona model diaogic ale od trzech lat działa bez zarzutu.

  7. #7

    Domyślnie

    Zakup lodowki,zmywarki ,czy pralki to gra na loterii.
    Nasz rynek zawalony jest badziewiem do granic przyzwoitosci.
    Mam lodowke i zmywarke Boscha i sa do ..........
    Lodowka zepsula sie jeszcze na gwarancji,a zmywarka tuz po okresie gwarancji.Kiedy w zmywarce po naprawie znow "poszla" naprawiana czesc ,zrezygnowalam z nastepnej naprawy.
    Serwisy nie maja czesci,tylko sprowadzaja ,przynajmniej tak mi powiedzial serwisant.Czekalam trzy tygodnie.
    Niezawodny jest sprzet oryginalny, produkowany od poczatku do konca w fabryce firmowej,a nie tak jak pozostale skladane w Polsce .Oczywiscie tez moze sie zepsuc,ale mysle ze nie jest to norma .
    Nie bede reklamowala tych firm,poniewaz wszyscy wiedza ktore mam na mysli.
    Nie wiem czy polski sprzet tego typu jest dobry,ale mam nadzieje,ze chociaz czesci maja dostepne.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Młodzi

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    6

    Domyślnie ARISTON - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Modele, opinie, zdjęcia

    Wykonawca naszej kuchni poleca nam sprzęt Aristona. Co on jest wart? Może macie jakieś uwagi? Prosimy o pomoc.[/b]
    ...byle do wiosny...

  9. #9
    fabryka wnętrz
    Guest
    fabryka wnętrz

    Domyślnie

    firma, która samą siebie pozycjonuje wsród "średniaków" na rynku. przepiękne "włoskie" wzornictwo (nowoczesne i minimalistyczne) i jakość lepsza od chociażby Amiki, ale ustępująca niemieckim firmom Bosch i Siemens. sam w domu mam zestaw AGD Aristona i narazie nie narzekam

  10. #10

    Domyślnie

    mam sprzęt AGD do zabudowy tej firmy i jak dotąd jestem zadowolona ,jeśli miałabym polecić to zdecydowanie jestem na tak.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Ja mam tylko zmywarkę tej firmy i też nie mam zastrzeżeń. Używam jej od dwóch lat codziennie.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Mam od 3 lat plyte lodowa, piekarnik, lodowke, okap i pralke i jestem bardzo zadowolona. Z tym ze do nowego domku nie bede tak szalec. Tzn. chodzi mi o to, ze gdy bede kupowac na wiosne nowy sprzet to juz nie kupie aristona, bo nie warto wydawac na piec+plyte 2800zl, jak mozna miec tez porzadny i ladny komplet piec+plyta za 1500zl np. gorenje. Ariston jest bardzo drogi. Na pewno sie zdziwisz dlaczego po 3 latach chce kupowac nowy sprzet, otoz obecnie mam bardzo nowoczesna kuchnie, a w nowym domku chce miec tradycyjna i sprzet, ktory mam jest w idealnym stanie ale nie bedzie mi pasowac do nowej kuchni. Zabieram tylko pralke.
    Co do sprzetu to popatrz na gorenje, jest w dobrych cenach, w dobrych klasach i u mnie w pracy mase sie tego sprzedaje (mam stycznosc ze sprzedaza sprzetu agd w pracy)
    Pozdrawiam.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pontypendy
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Ja też mam zmywarkę Aristona, tylko nieco starszą- 5 letnią. Zaczęła przeciekać i tu pojawił się pierwszy zgrzyt, skończyła się gwarancja. Na infolinii panienka była miła do momentu jak powiedziałam, że sprzęt nie jest już na gwarancji. Dostałam numer tel. do jakiegoś serwisu w Warszawie z tekstem w stylu :"może sobie Pani sama zadzwonić !".
    Pan serwisant za sam dojazd skasował 80 zł, przyjeżdżał 2 razy, wymienił uszczelkę i twierdził, że to niemożliwe, że przecieka, że jeśli nie uszczelka to może całe drzwi ?.
    Na moje uwagi co do świetności serwisu, panienka z Aristonowskiej infolinii powiedziała, że to nie jej problem i ona tylko przyjmuje zlecenia w ramach gwarancji. Jestem zdegustowana obsługą przez firmę Ariston i zaparłam się, przede mną zakupy sprzętu do mojego domu i podoba mi się bardzo design Aristona, ale za cholerę nie kupię sprzętu tej firmy.
    Aha, zmywarka nadal cieknie, chociaż próbowało naprawiać ją jeszcze dwóch serwisantów.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Co do serwisu aristona to przemilczmy ten temat .
    Wszystko jest dobrze ale tylko do chwili, gdy sprzet dziala. Jak cos sie zepsuje to nawet jezeli sprzet jest na gwarancji to i tak jest ciezko cos wywalczyc .

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Młodzi

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki wszyskim... styl Gorenje zawsze nam się podobała, ale wydawało nam się dość drogie, bedziemy sprawdzać. Z funkcjonalnoscią to pewnie wszystkie firmy dorównują sobie, a za bajery trzeba dopłacać...
    ...byle do wiosny...

  16. #16

    Domyślnie

    Witam

    Czasem czytając wątki o Aristonach a zwłaszcza ich jakości i rzekomej wadliwości to zastanawiam się czy te moje są z innej lini produkcyjnej czy po prostu mamy takiego fuksa. Od 4 lat w naszym domku niemal codziennie działa pralka Ariston ALD 80, odpukac bardzo mocno - wszytsko w jak najwięlkszym porządeczku.
    Mamy też płyte gazową, piekarnik i okap - ale od niedawna wiec trudno mi cokolwiek powiedzieć więcej.

    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Ja mam zupełnie odrotne spotkania z serwisem, szybko i skutecznie, okazało się że nic nie jest zepsute, tylko babcia czegośnie umiała.... a sprzęt raczej mi się z tańszym kojarzy....

  18. #18

    Domyślnie Zmywarka ARISTON?

    Witam!

    Zamówiliśmy z męzem zmywarkę Aristona LF 6070x. Czy ktoś ma podobną zmywarkę....jeśli tak proszę o opinie....słyszałam,że jest to jedna z lepszych firm ....mam nadzieję,że to dobry zakup....

    Czekam na odpowiedzi

    Pozdrawiam

    Annes77
    Annes77

  19. #19

    Domyślnie zmywarka

    Też mam zmywarkę Aristona ale Li 670 DUO , jestem z niej bardzo zadowolona (używam jej od trzech miesięcy). Pozdrawiam Magda

  20. #20

    Domyślnie

    Z Aristona miałem piec gazowy i nie był najlepszy, o ich zmywarkach nie wiem nic, ale jakoś nie jestem przekonany do włoszczyzy w sprzęcie agd. A na pewno nie jest to "jedna z lepszych".
    MagdalenaK - 3 miesiące to za krótko, żeby coś powiedzieć o bezawaryjności, więc jak rozumię jesteś po prostu zadowolona z funkcjonalności/wyglądu.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony