dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jak naprawić zbiornik żeliwny?

    Witam niosących pomoc. Zacząłem sezon od niewypału. Zbiornik żeliwny w piecu olejowym WGN Wagner nie wytrzymał próby ciśnieniowej i pękł na odcinku 4 cm. Czy wiecie w jaki sposób można zespawać lub skleić, zanitować takie pęknięcie? W domu zimno a części zamiennych nie można dostać.

  2. #2

    Domyślnie

    Mozna to spawac lub kleic w zaleznosci w jakis warunkach pracuje ten zbiornik (cisnienie, temperatura).
    Mozna spawac elektroda do zeliwa lub niklowa. Aczkolwiek jest spora szansa ze peknie po spawaniu (duzo zalezy od typu tegoz zeliwa i umiejetnosci spawacza).

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Żeliwo przed spawaniem dobrze jest porządnie podgrzać.
    Daj to komuś kto zna się na rzeczy i spokojnie Ci pospawa.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Z tego co napisałeś wynika, że jest to zbiornik ciśnieniowy który nie wytrzymał próby. Nie radzę go spawać. Wyrzucone pieniądze, bo i tak pęknie. Oby nie z dużym hukiem, bo może być nieszczęście.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Popieram.

    P.S.
    Słyszałem, że ojczulka Tadeusza nazywajš komtur toruński. To jakaœ rodzina?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Popieram.

    P.S.
    Słyszałem, że ojczulka Tadeusza nazywajš komtur toruński. To jakaœ rodzina?
    Wprawdzie nazwisko też mam... "roślinne" to z toruńskim komturem nic mnie nie łączy. Na szczęście.
    Nawet komturie mamy różne. Jego jest większa, moja... ładniejsza

  7. #7

    Domyślnie już mam

    Zaoferowano mi naprawę specjalnym klejem w cenie 940zł klej + 400 robocizna i teoretyczna gwarancja ale udało mi się znależć magazyn ktoóry sprzedał mi pół nowego pieca ze zbiornikiem za 1000 + VAT więc wybrałem to drugie, majśątam jeszcze trochę takiego sprzętu mogę dać info.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie Re: już mam

    Cytat Napisał jarovnik
    Zaoferowano mi naprawę specjalnym klejem w cenie 940zł klej + 400 robocizna i teoretyczna gwarancja ale udało mi się znależć magazyn ktoóry sprzedał mi pół nowego pieca ze zbiornikiem za 1000 + VAT więc wybrałem to drugie, majśątam jeszcze trochę takiego sprzętu mogę dać info.
    Lepsze i tańsze rozwiązanie. Pracowałem jakiś czas w service urządzeń pneumatycznych. Wiem z doświadczenia jak wielka siła tkwi w... ciśnieniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony