dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    magalena

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Ratunku zamocowanie rury do okapu w kominie

    Mam komin z prostokątną dziurą 14 x 21 (pi x oko). Mam flexa 12 o przekroju okrągłym do okapu kuchennego.

    1) Mogę zamurować fleksa i będzie mi zwisać aluminiowa trąba przy malowaniu.

    2) Mogę wetknąć coś w dziurę krótkiego - pytanie co: krótki odcinek rury plexi (sugestia malarza)
    Choć po zastanowieniu widziałam coś z kawałem blachy dostosowanej do komina 14x21 i wylotem okrągłym. Ale to coś miało taką jakąś zastawkę. O to chodzi?

    3) czy muszę mieć flexa czy może jest coś innego co do czegoś pasuje. Bo do flexa nie pasuje nic - na razie.

    Z góry wdzieczna za pomoc.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    magalena

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Nigdy więcej nie uwierzę żadnemu fachowcowi

    Jeden gów...y fachowiec z drugim tak mnie wysłali kupować,że nic do niczego nie pasuje!

    Dla zainteresowanych: W komin wsadzić mam kolanko z tworzywa (w górę) do tego kolankow w dół. I to obrobić w ścianie.

    Okap i dolne kolanko połączyć harmonijkową rurą o fi takim samym jak wyjście z okapu. Też z tworzywa (a nie aluminiowym fleksem ). Ta harmonijkowa rura powinna mieć specjalne opaski do mocowania na pozostałych rurach.
    Połączenia kolanek widziałam. Połączeń z harmonijkowa jeszcze nie, tak więc cdn.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie tak nerwowo.
    Rury aluminiowe te rozciągane stosowane do wentylacji maja znormalizowane średnice, do których możesz dokupić łączówki czyli odcinki rury stalowej ocynkowanej lub wykonane z PCV. Te rury są długości ok 10-15cm, często z pogrubieniem na połowie odległości. Służą do przedłużania tych rur harmonijkowych.
    Zamontuj w otworze wentylacyjnym w ścianie taką rurkę chowając ją do połowy w ścianie. Mocowanie np pianką montażową, później wykończenie cekolem lub czymś podobnym. Na tą rurke mocujesz rurę harmonijkową opaską zaciskającą na wkręt krzyżakowy.

  4. #4

    Domyślnie

    nie bardzo qmam o co biega ???
    Piszesz:
    Mam komin z prostokątną dziurą 14 x 21 (pi x oko). Mam flexa 12 o przekroju okrągłym do okapu kuchennego.

    1) Mogę zamurować fleksa i będzie mi zwisać aluminiowa trąba przy malowaniu.
    ... ile bedzie zwisać 50cm ? a niech sobie tam zwisa przecież to nie będzie przeszkadzać po zamontowaniu okapu i tak nie będzie widać przecież przykryje to obudowa okapu

    Ja przewód wentylacyjny w kominie mam 14x14cm, wykułem dziurę do komina w ścianie w to zamurowany przewód alu flex fi 125mm i ten przewód podłączony do okapu spasowane idealnie, skręcone dodatkowo opaską, obudowa od okapu (te blachy ) zakrywa idealnie wszystko.

    Musisz wiedzieć jaką średnicę ma przyłącze w okapie, dobrać do tego rure flex i gotowe
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony