dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 112
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2240
  1. #41

    Domyślnie

    Witajcie
    U nas decyzja już zapadła będziemy budowali Benedykta projekt już zamówiliśmy. Myślimy że jednak koszty będą niższe niż te 2500zł/m2

  2. #42

    Domyślnie Benedykt II studia MG Projekt

    Witam,
    Kupiliśmy jakiś czas temu projekt Benedykt II ( adres projektu: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/benedykt2/index.php ) .

    Chciałam więc zapytać czy ktoś może z forumowiczów miał do czynienia z tym projektem? Może jakiś Benedykt II już gdzieś stoi? Albo jest w trakcie budowy?

    Każda uwaga jest dla nas cenna, ponieważ dopiero po zakupie projektu usłyszeliśmy i przeczytaliśmy kilka nie najlepszych opinii o projektach tego studia (MG Projekt) i zastanawiamy się czy nie będziemy mieli z nim problemów. Co prawda architekt po wstępnych oględzinach zauważył kilka błędów (np. brak wywietrzników w takich pomieszczeniach jak spiżarnia czy garderoba, lub zbyt duży komin), ale tak naprawdę nic poważnego, nic konstrukcyjnego.

    Będę bardzo wdzięczna za każdą informację i uwagę. Lepiej wycofać się w razie czego na tym etapie, niż przekonać się o błędzie podczas budowy dachu

    Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów,
    Dagne

  3. #43

    Domyślnie

    my też przymierzaliśmy się do tego projektu,ale ze względu na koszty budowy ostatecznie wybraliśmy inny.
    Tak z ciekawości, czy macie już wstępną wycenę ??

  4. #44

    Domyślnie

    Niestety na razie nie mamy, ale podejrzewam, że już niedługo powstanie to się wtedy podzielę informacją
    Pozdrawiam,

  5. #45

    Domyślnie

    A gdzie budujecie??

  6. #46

    Domyślnie

    Chodzi o miejsce? Pod Warszawą

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irys1

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam!!!
    Z tego co wiem jakies Benedykty sa wybudowane kolo tego biura MG projekt.
    My akurat wybralismy pierwsza wersje ale wyglad tych 3 wersji rozni sie wykonczeniem bo uklad pomieszczen to jest roznie bo w kazdej wersji jest kilka. Koszt domu moim zdaniem mimo ze starymi cenami w sumie nie oszukuje za duzo bo sa materialy ktore poszly bardzo do gory np beton ale materialy taki jak piasek sa zawyzone no i mozna duzo znalezc takich sytuacji. My jestesmy juz po adaptacji i co jedyne zmieniamy to tylko powiekszamy garaz i zyskujac na pokoju nada garazem. Powiem jedna rzecz ze ja sie zakochalem w tym projekcie i uklad mi pasuje a czepiajac sie szczegolow takich jak wietrznik ktory mozna zrobic w scianie taki sam jak w kuchni a w garderobie to wystarczy rozszczelnienie okna komin to chyba jest po to adaptacja co wybiera sie czy cegla czy specjalna ceramika. Powiem wam bylem i ogladalem ten dom w budowie tzn kryli dachem my wprostowujemy naroznik w salonie jeden szkopol ale przez drobnostki nie mozna dyskfalifikowac projektu pozdrawiam!!!

  8. #48

    Domyślnie

    dagne, to pytanie mialo byc pod innym postem )
    ale dzieki za odpowiedz
    my tez pod Warszawke uciekamy.

  9. #49

    Domyślnie

    Bo pod Warszawa jest najlepiej Nie ma to jak na wsi, na świeżym powietrzu we własnym domu A wracając do Bnedykta, to dziękuję za informację o tych wybudowanych koło MG Projekt, muszę to sprawdzić. Szczerze mówiąc już się tak bardzo przyzwyczaiłam do myśli o mieszkaniu w tym domku, że nie wyobrażam sobie innego projektu

  10. #50

    Domyślnie

    ktory kierunek?
    kurcze moze jednak jeszcze zmienimy zdanie co do projektu :/

  11. #51

    Domyślnie

    Oczywiście kierunek na Kraków...bo tu są piękne lasy i pola, no i mnóstwo sadów, Centrum handlowe Janki blisko no i rodzina, która ma ziemie i nie musimy kupować działki A co do projektu to uważam, że trzeba spojrzeć i stwierdzić "to ten". Ja tak miałam z Benedyktem, po 2 latach poszukiwań, nareszcie znalazłam dom, w którym wprowadziłabym niewiele poprawek i w dodatku wszystkie są możliwe Wprowadziłam cały projekt do programu umożliwiającego "spacer po wnętrzach" 3D i okazało się, że wszystko mi pasuje. Naprawdę trzeba być pewnym. W zeszłym roku kupiliśmy projekt i w końcu nie mamy co z nim zrobić, bo po zakupie dopiero okazało się, że jest w nim sporo rzeczy, które nam nie pasują a nie da się ich zmienić. Trzeba mieć bardzo na uwadze również wymiary działki i okolicę. Budujemy się na wiele lat a niektórzy na całe życie. Trzeba być pewnym, także z tym wyborem projektu wstrzymaj się dopóki nie będziesz pewna, że to ten.
    Pozdrawiam,
    Dagne

  12. #52

    Domyślnie

    my w strone Katowic
    Tak mialam z 3 Projektami. Benedykt II, D88 reprezentacyjny i w tymianku 2.
    I w koncu po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw stanelo na ostatnim.
    Jeszcze nie kupiony dlatego jeszcze sie zastanawiam.
    A co to za program??Nie znam

  13. #53

    Domyślnie

    W stronę Katowic czy Krakowa to nie ma różnicy, ważne, że po tej stronie Warszawy, tu jest najładniej Jeśli chodzi o program to jest to "Zaprojektuj swój DOM" firmy Broderbund. Dostępny w Epikach i tego typu sklepach. Polecam. Troszkę trzeba się na początku nauczyć obsługi, ale jak już się opanuje podstawy, to można zrobić w nim cały projekt, którym jesteśmy zainteresowani i następnie zobaczyć jak wyglądają pomieszczenia, jak będą wyglądać gdy naniesiemy zmiany, jakie kolory podłóg i mebli, itd. itp. Bardzo przydatne. Dzięki temu programowi zdecydowaliśmy się na usunięcie tego ściętego narożnika w salonie. Całego go zabudowaliśmy, bo dzięki temu zyskaliśmy ładnych kilka metrów salonu a w dodatku mogę teraz pichcić w kuchni i oglądać TV, który będzie stał w stworzonym w ten sposób saloniku TV Polecam program, lepiej zobaczyć jak to wygląda zanim się zbuduje niż później
    Pozdrawiam,
    D.

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maksym1001

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Widzę, że są osoby na forum, które zdecydowały się na Benedykta. Ja również podjąłem taką decyzję i zaczynam w kwietniu. Projekt oczywiście przerabiam. Na parterze wstawiłem suwanki około 260 cm szerokości oraz przesunąłem ścianę z kominem o 60 cm Ściana od tyłu też została przesunięta o 50 cm co powiększyło mi podcień abym mógł wstawić suwanki. Piętro w całości zostało przerobione.

    Pozdrawiam

    Robert.

  15. #55

    Domyślnie

    Witam, my także zakupiliśmy Benedykta 2. Narazie borykamy sie z podziałem terenu i z achitektem, który ciągle nie ma czasu, ale mamy nadzieję zacząć budowę w maju.
    My powiększyliśmy salon kosztem podcienia, dzięki czemu znikneło "wąskie gardło" w salonie, a on sam stał sie przestronny, podzielony na część kominkową, tv i jadalną. Na powstałej w ten sposób ścianie instalujemy tv tak żeby pracując w kuchni można było oglądać filmy
    Kominek umiejscowić chcemy na środku ściny tak by było go widać siedząc przed tv i jedząc obiadek.
    Część korytarza między drzwiami wejściowymi a kuchnia zabudowujemy i wstwiamy drzwi, w ten sposób powstaje dodatkowa mini spiżarnia.
    W gabinecie na dole też dodajemy okno, bo mamy działkę w sadzie, więc chcemy oglądać ogódek najczęściej jak to możliwe
    Korytaż pod schodami zamykamy ściana z drzwiami tak aby powstała sień, w której można zawsze sie rozebrać po wyjściu z garażu i nie naniesć całego brudu do domu (drzwi wejściowe i tak sa właściwie tylko dla gości).
    W kotłowni zmniejszamy okna do minimum, aby nie dawac złodziejom możliwości wejścia do domu niezauważonym (i to do garażu)
    Na góre to jedyną zmianę jak robimy, to odcinamy kawałek sypialni tak by wejście do tej malej łazienki było jak w Benedykcie 3, a do tej drugiej łazienki (na projekcie to ta z wejściem z korytarza) robimy sobie wejście przez garderob i dorabiamy w niej (w łazience nie garderobie ) lukarnę by ją doświetlić i znów- by miec widok na sad.
    No, to sie rozpisałam.
    Jeśli chodzi o projekt, to zakochałm sie w nim jak go zobaczyłam i uczucie nie gaśnie Zrobiłam go sobie w programie "zaprojektój swój dom 3D" firmy Broderbund (tzn sam dół zrobiłam, bo skosy nie są łatwe) i spodobał mi sie jeszcze bardziej. Już wiem gdzie będzie jaki mebel i jakie będą kolory ścian Polecam.

    Mam na konic pytanie. Jak to wygląda z pozwoleniami na zmiany? Pytam tych co juz je dostali- jak długo trzeba czekać? No i jak chętnie je przydzielają? w firmie mg? Ja już czekam z 4 dni na jakąkolwiek odp z ich strony i cisza
    Pozdrawiam,
    Dagne

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maksym1001

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam!

    My nie kupiliśmy projektu, tylko ściągnąłem wszystkie wersje z internetu i złożyłem z tego jeden projekt. Projekt bazuje na beniu z ścianą trójwarstwową ( jest to jedyny ich projekt w tej wersji ). Wygląd z zewnątrz bazuje na beniu II.
    Podcień pozostawiam, ponieważ z doświadczenia widzę, że się przydaje.
    Co do przeróbek to spiżarkę pozostawiłem bez zmian, lecz zmieniłem łazienkę, która powiekszyłem o korytarzyk z wejściem z głównego korytarza oraz poszerzyłem o 18cm kosztem gabinetu. Gabinet powiększyłem o szafę.
    Ścianę nośną przy schodach skróciłem do momentu jak zaczynają się schody przez co hall wykorzystałem na wizaualne powiększenie pokoju dziennego. Wyrzuciłem kolumny oraz podciąg, który zastąpiłem dwuteownikiem szerokostopowym typu HEB, który przerzuciłem przez cały pokój. Pokój powiększyłem do głębokości 4,80m. Wysokość parteru to 2,80m.
    Przerzuciłem jeden stopień z części górnej schodów na dolną co dało wraz z podniesieniem wykokości garażu do około 2,50m wejście na strych bez dodatkowych schodów.
    Ścianę z kominem tak jak już pisałem przesunąłem o 60 cm w stronę kotłowni. Kotłownia oraz pom.gosp. nie dzielę ścianką. Okno zmniejszam do wielkości 125 x 125 ( jednoskrzydłowe ) tak aby nie popsuć wyglądu elewacji.
    Kąt dachu zmieniłem na 36 stopni.
    Łazienkę przy kominie przerzuciłem na drugą stronę ( przynajmniej przewody pójdą w jednym pionie ). W miejscu łazienki mam garderobę. Resztę poddasza podzieliłem na dwie sypialnie z garderobami oraz pokój gościnny.
    Na strychu okna dachowe rozmieściłem jedno od frontu i jedno z boku. Tył pozostawiłem na baterie słoneczne ( strona południowa ).
    Garaż wydłużyłem o około 1m.
    Tak jak już też pisałem zamiast drzwi balkonowych 150 cm będą suwanki o szerokości około 260 cm.
    To chyba wszystko.

    A jeszcze jedno napiszcie gdzie budujecie benia.

    Pozdrawiam Robert.

  17. #57

    Domyślnie

    No to widzę , że faktycznie sporo zmian wprowadzasz, zwłaszcza na górze. Chociaż też trudno mówić o zmianach skoro masz 3 projekty w jednym My nasz domek budujemy pod Warszawą, al. Krakowska, jakieś 10 km za Magdalenką w stronę Krakowa Budujemy to dużo powiedziane...będziemy budować, mam nadzieję od maja Na razie się wybieramy obejrzeć te Benedykty na Tarchominie, bo w internecie nigdzie nie mogę znaleźć żadnych zdjęć Benedykta 2 z budowy lub już po jej ukończeniu. Jakbyście mieli już jakieś zdjęcia to prześlijcie, będę bardzo wdzięczna.

  18. #58

    Domyślnie

    Witam,
    te Benedykty w Tarchomina można zobaczyć na stronie mg w zdjęciach z realizacji.

    My zaczynamy budowę Benedykta II w najbliższe wakacje w Borzęcinie Małym
    pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Eh, te Benedykty na zdjęciach to albo 1 albo 3 bo są z tarasem z boku itd. Poza tym są kompletnie schowane za drzewami i prawie nic nie widać A szkoda, myślałam, że zobaczę co mnie czeka

  20. #60

    Domyślnie

    Ja je oglądałam jesienią i też się rozczarowałam
    Liczyłam na to, że może coś tam jeszcze robią i będę mogła je zobaczyć w środku, ale niestety wszystko szczelnie zamknięte i z ochroną

Strona 3 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony