dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kominek->komin->strażak-->czy warto instalować???

    Witam
    Chciałem zasięgnąć opinii fachowców na temat strażaka kominowego, czy taki strażak to naprawdę powoduje zwiększaenie ciągu kominowego, czy warto go kupić i montować, czy podczas gdy nie ma wiatru to takie urządzenie coś pomaga, czy tylko wtedy gdy wieje??? Chodzi o zamontowanie go na rurę odprowadzającą spaliny z kominka!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: Kominek->komin->strażak-->czy warto instalować?

    Cytat Napisał Robertrem
    Witam
    Chciałem zasięgnąć opinii fachowców na temat strażaka kominowego, czy taki strażak to naprawdę powoduje zwiększaenie ciągu kominowego, czy warto go kupić i montować, czy podczas gdy nie ma wiatru to takie urządzenie coś pomaga, czy tylko wtedy gdy wieje??? Chodzi o zamontowanie go na rurę odprowadzającą spaliny z kominka!
    Bardziej sprawa dotyczy tu zaniku ciągu związanego z kominem, który może mieć zakłócenia (np zbyt wysoka kalenica, wysoki budynek obok itp). A takie urządzenie nie pozwoli wtłaczać spalin do środka.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #3
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    generalnie ma to ustrojstwo poprawić ciąg komina w miejscach trudnych, lecz sam strażak ma też na kominie budynku aspekt czysto estetyczny - naprawdę fajnie wygląda, a faktycznie też ukierunkowuje wylot dymu w zależności od kierunku wiatru i chyba poprawia trochę dynamikę przewodu komina.

  4. #4
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    Do tego polecam do poczytania stronkę producenta - mam od niego strażaka i czapę kominową robione na zamówienie - polecam bardzo solidna i słowna firma.
    www.darco.com.pl
    pozdrovka

  5. #5

    Domyślnie Re: Kominek->komin->strażak-->czy warto instalować?

    Cytat Napisał Robertrem
    Witam
    Chciałem zasięgnąć opinii fachowców na temat strażaka kominowego, czy taki strażak to naprawdę powoduje zwiększaenie ciągu kominowego, czy warto go kupić i montować, czy podczas gdy nie ma wiatru to takie urządzenie coś pomaga, czy tylko wtedy gdy wieje??? Chodzi o zamontowanie go na rurę odprowadzającą spaliny z kominka!
    No niestety wszystkie nakładki na komin działają tylko jak wieje wiatr. Ale jak już wieje to zwiększają ciąg i nie pozwalają na cofnięcie spalin.

    Jeśli masz problemy z kominem również w bezwietrzną pogodę to są jeszcze specjalne wentylatory wymuszające ciąg powietrza, ale to już wymaga doprowadzenia energii elektrycznej do szczytu komina.... No i jest "nieco" droższe
    Pozdrawiam
    Bartek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony