dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jaki programator/regulator do kondensata, max 300zł

    Witam, poczytałem co było na forum i już nie mam pomysłu jaki kupić, do kotła kondensacyjnego

    no bo tak ceny podobne, parametry podobne, np. który najlepszy z Eurostara/euratona , bo róznice w cenie między nimi do 30zł, czy dodatkowy czyjnik podłogowy jest coś wart.

    A może jakiś inny w cenie do 300zł

    Pomożcie, kociołek jest koreański

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz określić czy Twój kocioł może współpracować ze sterownikiem pokojowym typu "włącz - wyłącz", czy działającym na innej zasadzie.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Instalator chciał mi zamontować Eurostara, poprosiłem żeby się powstrzymał, bo na allegro są tańsze. Chcę kupić a tu tych eurostarów kilka w podobnej cenie, np. 2005, 2020, 3000 i jeszcze kilka innych firm(może lepsze ?). Chyba wszystkie działają na zasadzie włącz/wyłącz.

    Np. programator BPT 21 na allegro, histeryza w przedziale 0,1 ->1,5 stopnia, cena około 300zł za bezprzewodówkę

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem użytkownikiem tego własnie sterownika pokojowego bezprzewodowego (BPT-21) i oceniam go jako rewelacyny i z czystym sumieniem polecam go. Z tego co wiem na temat Eurosterów (Auratonów), ma wiele zalet:

    1. 6 programów dobowych
    2. programowanie stopniowane co minutę
    3. większa czułość pomiaru

    i pewnie wiele innych.
    Sprawuje się od 3 lat bez zastrzeżeń. Polecam również właśnie model bezprzewodowy. Daje to jednak duży komfort. Pozwala bezproblemowo zmieniać miejsce zainstalowania (nie zawsze właściwie wytypujemy to pomieszczenie reprezentatywne).
    Pozdrawiam

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a może takie cudo:

    Podstawowe funkcje termostatu PT30:
    - przewidujący system pozwalający uzyskać odpowiednią temperaturę w ustawionym czasie,
    - system PI regulacja pozwala na optymalne dostosowanie zużycia energii do osiągnięcia nastawionej temperatury,
    - możliwość ustawienia do 6 temperatur na każdy dzień,
    - 7 programów na trwale zakodowanych w pamięci,
    - możliwość wyboru 2 programów stworzonych przez siebie,
    - nastawienie temperatury po 0,1 °C,
    - pomiar temperatury w zakresie -9 do 39°C,
    - możliwość wyboru skoku temperatury o 0,1 do 1,5°C,
    - pamięć E-EPROM zachowuje dane nieskończenie długo przy braku zasilania,
    - automatyczna informacja o konieczności konserwacji kotła,
    - informacja o godzinach pracy kotła,
    - test kotła/programu,
    - zdalne ręczne wyłączanie kotła,
    - funkcja URLOP - nieobecności (max.99 dni obniżonej temperatury),
    - funkcja KOPI (kopiowanie programu na kolejne dni jednym przyciskiem),
    - funkcja PARTY (możliwość szybkiej i chwilowej zmiany temperatury ogrzewania),
    - wielofunkcyjny wyświetlacz LCD,
    - automatyczne przejście na czas letni i zimowy,
    - kalendarz do 2020 roku,
    - łatwy montaż bezpośrednio na ścianę, lub puszkę podtynkową.

    Parametry techniczne:
    - rodzaj regulacji: włącz/wyłącz (ON/OFF),
    - ilość programowanych temperatur: 6 na każdy dzień,
    - minimalny program czasowy: 1 min,
    - regulacja temperatury ogrzewania co 0,5°C,
    - ustawiana histereza w zakresie: 0,1... 1,5°C,
    - minimalny program czasowy: 10 minut,
    - zakres mierzonych temperatur: -9...39°C,
    - dokładność pomiaru: +/- 0,5°C,
    - zasilanie: alkaliczne baterie 2x1,5V typ AA/R6 (w wyposażeniu),
    - obciążalność wyjścia: 5A/250V~,
    - podłączenie: 2 przewody,


    cena około: 300zł
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #6

    Domyślnie

    czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć na ten temat

  7. #7

    Domyślnie

    Nie szukaj niczego innego. Te czeskie programatory serii PT są naprawdę rewelacyjne.
    Kup na Allegro i po problemie.
    Jężeli masz sporą odległośc kotła od pomieszczenia reprezentatywnego, polecam zdecydowanie bezprzewodowy.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Wg mnie bez sensu jest używanie zwykłego programatora włącz/wyłącz do kondensata.
    Aby maksymalnie korzystać z zalety kondensata trzeba w zależności od temperatury zewnętrznej zmieniać temperaturę CO, tak aby była najniższa (kondensacja) ale wystarczająca do ogrzania domu.
    Takiego czegoś nie zapewni ci programator włącz/wyłącz - potrzebny jest regulator pozwalający sterować modulacją palnika kotła (czyli zapewne od producenta kotła).
    Myślę że warto dołożyć stówkę czy 2 a potem oszczędzać na gazie....

    Jeśli masz dobrze ocieplony dom z masywnych materiałów (nie kanadyjczyk), to w praktyce wystarczy obniżać temperaturę tylko na noc i czas wyjścia do pracy. Tak więc nie potrzeba nie wiadomo jakich programów czasowych czy ustawiania 6 temperatur na dzień.

    Czy regulator pokojowy czy pogodówka to już inna sprawa...
    Damian

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiang
    Wg mnie bez sensu jest używanie zwykłego programatora włącz/wyłącz do kondensata.
    .
    no nie wiem, czy masz rację ?,

    pytałem się niedawno, naszego forumowego speca od hydrauliki (czyt.Małego) i on mi powiedział iż programator do mego kondensata Beretty, to jest bliźniacza wersja dużo tańszego programatora QiK. (a Ariston to Eurostar)

    Z kotła mam pociągniętą na zewnątrz pudynku czujkę pogodową zewnętrzną (była w komplecia przy kotle) i do tego programator typu ON/OFF. np. Eurostar.

    Według Ciebie w takiej konfiguracji (czujnik pogodowy z kotła na zewnątrz + programator ON/OFF) nie wykorzysta się pełnych zalet kotła kondensacyjnego
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  10. #10

    Domyślnie

    W takim wypadku wygląda że ta Beretta ma już wbudowaną pogodówkę, która steruje temperaturą wody - nic o tym przedtem nie wspominałeś.
    Więc możesz spokojnie dodatkowo używać prosty programator.
    Damian

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony