dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie donice na taras własnej roboty...

    Duże donice na taras to jednak pokaźny wydatek.
    Był na forum link o donicach z plastikowych butelek, granulatu, był temat o drewnianych ocieplanych styropianem, hypertufe przerabiałem na małej doniczce fajne jednak bardzo pracochłonne przy dużej donicy.

    Ja myślę nad donicami z z płyt chodnikowych, płyty "zamknięte" w stelaż z ceowników. Mało estetyczne zapewne. Ale donica byłaby na zewnątrz obłożona matą wiklinową. Wymiar podstawy 150 cm na 50 cm., wys 50 cm.

    Obecnie etap projektowania i kosztorysowania Jeśli dobrnę do efektu końcowego to przedstawię fotki.

    A w donicy glicynia albo rdest sachaliński

    pozdrawiam
    w.

  2. #2

    Domyślnie glicynia

    Donica bez dna?
    Glicynia ma mocny system korzeniowy; zamknięcie jej w donicy z dnem to niezbyt fortunny pomysł. Nie jestem też pewna czy tak wąskiej "obudowy" nawet bez dna korzenie glicyni nie naruszą

  3. #3

    Domyślnie

    Racja, dla glicynii to mało. Donica miałaby stać na tarasie z kostki, czyli dnem będzie kostka ewentualnie styropian dla ocieplenia. Ale dla innych roślin powinno być wystarczająco miejsca.
    w.

  4. #4

    Domyślnie efekt prawie końcowy

    I efekt, sam nie wiem czy to sensowne, bez roślin wygląda jak grobowiec, jak obrośnie pnączem (myślę o winobluszcz pachnący plus hedera). Deski nieco jeszcze nie przymocowane stąd nierówności.
    w.







  5. #5

    Domyślnie

    Mi tam się podoba.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony