dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 75
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 1492
  1. #1121
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to sprężyny z tyłu nie mają jako-takiego wpływu na trwałość bramy, ale są rozwiązaniem droższym. Tak przynajmniej twierdził mój montażysta (Normstahl). U mnie ostatecznie zmieściła się brama ze sprężynami z przodu, a mam ok 20cm nadproża.
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  2. #1122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za info.

  3. #1123

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktoś zakładał bramę z Grosa? Dostałem wycenę za bramę 5300x2220 w cenie 7200zl z siłownikiem Somfy Dexxo PRO 1000. Problem w tym ze panele są 500mm i 600mm. Sprzedawca proponuje ułożenie 500mm, 600mm, 500mm, 600mm. Jak wygląda sprawa wysokości paneli u innych producentów? Czy wysokość paneli jest równa czy tak jak w propozycji która dostałem?

  4. #1124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    W bramach firmy Normstahl (i chyba Wiśniowski, Hormann też) panele są równe i dostosowane do wysokości bramy indywidualnie. Widziałem bramę Krispola z ostatnim panelem poprostu odciętym na wymiar, bo oni też mają tylko wysokości standardowe panela. Jak dla mnie nie daje to pozytywnego wrażenia, ale w końcu to tylko garaż. Zależy komu na czym zależy.
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  5. #1125
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ok, za 150zł to sam bym się skusił, ale nie tyle na grubszy panel, co ewentualnie lepsze uszczelnienie. Nie wiem czy ta brama je zawiera - prototyp który widziałem na targach był dozbrojony w dodatkowe uszczelki.
    Zwykły panel w bramie jest wystarczająco ciepły. Problemem jest za to duży przepływ powietrza (sprawdź parametr "przepuszczalność powietrza").
    Jeśli Wiśniowski (chyba największy producent w kraju) proponuje ten automat, to chyba daje redę..
    A jakie bramy maja temat przepuszczalnosci powietrza dobrze rozwiazany ?

  6. #1126
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BARTG60
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Silesia Inferior
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał semcio Zobacz post
    W bramach firmy Normstahl (i chyba Wiśniowski, Hormann też) panele są równe i dostosowane do wysokości bramy indywidualnie. Widziałem bramę Krispola z ostatnim panelem poprostu odciętym na wymiar, bo oni też mają tylko wysokości standardowe panela. Jak dla mnie nie daje to pozytywnego wrażenia, ale w końcu to tylko garaż. Zależy komu na czym zależy.
    ja widziałem inny myk i właśnie się zastanawiałem dlaczego w jednym z domów nad bramą jest taka część panela na stałe, możliwe że to redukcja do paneli ruchomych bramy, względem nadproża.

  7. #1127
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BARTG60
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Silesia Inferior
    Posty
    64

    Domyślnie

    a Wiśniowskiego na 100% bym nie kupił, oglądałem taką bramę u sąsiada, uszczelki jak z dętki od roweru, mechanizm jakiś aftermarket.
    ogólne wrażenie jest kiepskie, chyba że sąsiad ma jakąś najtańszą opcje.

  8. #1128

    Domyślnie

    Ta stała część u gory to zapewne blenda, która powinna być zakryta ociepleniem budynku.

  9. #1129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał BARTG60 Zobacz post
    ja widziałem inny myk i właśnie się zastanawiałem dlaczego w jednym z domów nad bramą jest taka część panela na stałe, możliwe że to redukcja do paneli ruchomych bramy, względem nadproża.
    Taki myk to najczęściej kwestia potrzeby, np. za niskiego nadproża, a w starych domach np. jakiejś rurki z gazem biegnącej nad bramą.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #1130
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BARTG60
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Silesia Inferior
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Taki myk to najczęściej kwestia potrzeby, np. za niskiego nadproża, a w starych domach np. jakiejś rurki z gazem biegnącej nad bramą.
    w tym wypadku za wysokiego nadproża, ponieważ ta "blenda" miała około połowy szerokości panela na bramie a dom był nowy.

  11. #1131
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamil_36

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-831
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Mam pytanie co do bramy garażowe, w projekcie domu mam przewidziany pokój nad garażem i zastanawiam się jaką bramę zastosować żeby nie mieć zimno w garażu, od razu mówię że nie spodziewam się że będę miał gorąco tam ale czytając na różnych forach dowiedziałem się że często przez mało termoizolacyjną bramę pokoje znajdujące się nad garażem tracą na tym. Na razie orientowałem się jedynie w ofercie Krispola i zaproponowali mi coś takiego -> http://krispol.pl/bramy/vente-k2-rs/?lang=pl. Ktoś może mi coś powiedzieć o tym modelu z własnych doświadczeń? Bo sprzedawca zachwala jak wszystko co sprzedaje, bo przecież co ma mówić .

  12. #1132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Z rana montażystów 3 zaczęło montować mi 2 bramy. Trochę popatrzyłem ale musiałem załatwiać inne sprawy. Jak wróciłem zorientowałem się że jedna jest krzywo zamontowana bo panele są nie w poziomie jakieś 15-20mm. Druga też do poprawki bo jest za nisko w stosunku do pierwszej.

    Grunt to profesjonalizm.

    Od razu uprzedzę że brama kupowana u sprawdzonego człowieka i bratu montowano ze 3 lata temu i było ok.

    W poniedziałek dzwonie niech poprawiają.

  13. #1133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_36 Zobacz post
    .... w projekcie domu mam przewidziany pokój nad garażem i zastanawiam się jaką bramę zastosować .....
    Ty nie myśl o bramie, Ty pomyśl nas ociepleniem stropu nad garażem, brama Ci niewiele pomoże

  14. #1134
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Istnieje cos takiego jak "szczelna brama" ?

  15. #1135

    Domyślnie

    tak, wymurowana

  16. #1136
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    ale to juz nie ma funkcji "wpusc/wypusc". Chyba ze miales na mysli "sezamie otworz sie"
    A tak na serio, to w co mozna celowac ? Na co zwracac uwage ? Sa jakies dodatki niestandardowe do bram, polepszajace ich szczelnosc ?

  17. #1137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dokladny montaz na bardzo rowno wytynkowanej scianie to podstawa. To sprawi ze ze zwyklej bramy wyciagniesz maksimum jej mozliwosci.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 07-12-2014 o 09:22 Powód: nie cierpie literowek,wiec sami widzicie jak ciezkie mam zycie:)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #1138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostap Zobacz post
    Z rana montażystów 3 zaczęło montować mi 2 bramy. Trochę popatrzyłem ale musiałem załatwiać inne sprawy. Jak wróciłem zorientowałem się że jedna jest krzywo zamontowana bo panele są nie w poziomie jakieś 15-20mm. Druga też do poprawki bo jest za nisko w stosunku do pierwszej.

    Grunt to profesjonalizm.

    Od razu uprzedzę że brama kupowana u sprawdzonego człowieka i bratu montowano ze 3 lata temu i było ok.

    W poniedziałek dzwonie niech poprawiają.
    a moze po prostu u brata byly lepsze otwory?
    Zanim zadzwonisz sprawdz poziomica sciany i nadproza-to pozwoli na bardziej konkretna rozmowe.To co wspomnialem wyzej: sciana powinna byc wytynkowana rowno (miales tynki?) Bo inaczrj albo brama "sie pochyla" i /albo trzeszczy przy zamykaniu i moze byc nieszczelna przy scianie bo wypionowanie oznacza dziury przy murze.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #1139
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Tynki mam proste sprawdzałem z tynkarzem który sam robiąc pokazywał że zrobił prosto bo mówił sam że to podstawa bym później do niego nie dzwonił że nie mogą zamontować bramy.
    Problem polega na tym że pionowe prowadnice zamontowali nie w poziomie jedna do drugiej o te 15-20mm. Sprawdziłem te połączenie z tyłu obu prowadnic i kładąc na nim poziomice jest ok 20mm różnicy.

  20. #1140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli nierówno są tylko tylne prowadnice, to nie masz sie co martwic, bo to łatwo poprawic (ciut trudniej, jesli zawieszone są na maksymalnym zasiegu zawieszek, a sufit jest krzywo (tego pewnie nie sprawdzaliscie z tynkarzem). "Gdybam" tak sobie, bo Twoi montażyści się nie mogą tu bronić a nie zawsze wina leży wyłącznie po ich stronie (tu oceniam to na realinie 3% takich szans
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 57 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony