dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 75
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1492
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie Brama garażowa: Hormann, Wiśniowski, krispol...

    Stoję przed wyborem bramy garażowej - garaż jest wolnostojący, ogrzewania w nim niet. Jakie macie doświadczenia w użytkowaniu Waszych bram? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
    Wstępnie rozpoznałam temat Hormana, Wiśniowskiegi i firmy Krispol. Jakieś za i przeciw??

    PS. Wrzuciłam w wyszukiwarkę "brama garażowa" ale zanim bym się przegryzła przez te wszystkie strony to napewno nie zdążyłabym przed zimą tej bramy zamówić

  2. #2

    Domyślnie

    Poszukaj bramy INTERFLEX z Kostrzynia 4 cm ocieplona i cenowo konkurencyjna 2600x215 złoty dąb za 2600 z montażem/Ostróda/+ oczywiście napęd Came ok.800 zyla bbbbbbardzo ładne

  3. #3

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Mirola- brama segmentowa przetłoczenia ryflowane brąz lub biały: wys 2m szer 2,5m~ 2100zł ; 2mx3m~ 2550zł ; złoty dąb +25%, napęd elektryczny ~1200zł itd.

  6. #6

    Domyślnie

    Od 5 m-cy jestem użytkownikiem Wisniowskiego - złoty dąb, segmentowa z ich napędem. Działa bez zarzutu, płynie, bez skrzypień. Musisz brać pod uwagę dostępność serwisu w swojej okolicy no i oczywiście teraz cene...ja zapłaciłem ( w promocji+montaż ) 3400

  7. #7

    Domyślnie

    dzieci umieraja w afryce a ty masz takie problemy
    bierz co tańsze a zaoszczedzona kase przeznacz na pomoc ubogim
    Życie jest pełne niespodzianek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał _weynrob_
    dzieci umieraja w afryce a ty masz takie problemy
    bierz co tańsze a zaoszczedzona kase przeznacz na pomoc ubogim
    No fajnie. Ja Cię już posłuchałem i kupiłem dwie bramy uchylne w cenie jednej segmentowej. Ocieplę sam styropianem 10 cm-został po ocieplaniu chałupy.
    Od 17.12.2007 na swoim

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
    aqep!
    Wielkie dzięki za linka!
    Weźmiemy tego Krispola - nam wyszedł prawie tysiąc złotych taniej od Hormanna i Wiśniowskiego (napęd "na łapkę"). Wymiary: 2,40 x 2,75, zwykłe przetłoczenia, standardowy brąz.
    A firma sprzedająca i montująca te bramy montowała już u nas rolety zewnętrzne, więc trochę ją już znamy i nie narzekamy na jakość świadczonych przez nich usług.

    Cytat Napisał _weynrob_
    dzieci umieraja w afryce a ty masz takie problemy
    bierz co tańsze a zaoszczedzona kase przeznacz na pomoc ubogim
    No cóż... może jestem samolubem, ale... bliższa koszula ciału - sama mam 4 dzieci i nie jestem Rockelfelerem, więc pozwól, że tym razem jednak nie będę sie kierowała Twoją wypowiedzią.
    A kupowanie badziewia "na sztukę" nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem.

  10. #10

    Domyślnie

    Czy firmy , o których mówicie mają w standardzie wymiar 250*210?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Z moich przejażdżek po różnych firmach wynika, że nie ma tu standardwych wymiarów - po prostu dobiera się i docina się segmenty na odpowiednią wielkość.
    Ale oczywiście mogę się mylić!

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam swoją brame o wymiarach niestandardowych (standardowe dla garazu jednostanowiskowego są za małe - wieksze auto ma problem z wjazdem), kupowałam w firmie która zakładała mi okna, miała wystawione bramy segmentowe, dostałam adresy klientów z kilku ostatnich lat (gdzie były wstawiane), umówiłam się na przegląd (pooglądałam ich kilka) i... się zdecydowałam. Ale ja za bramę segmentową z ociepleniem, napędem MARANTEC'a wraz z montażem (kolor złoty dąb wraz z przetłoczeniami) zapłaciłam ca. 5000,00PLN (w zeszłym roku) brutto (7% VAT) - po zimie trochę skrzypiała, serwis przyjechał, poczyścił, nasmarował i... do dziś jest OK (a, zapomniałam - na moje życzenie zmienił nastawy krańcowe bramy - są elektronicznie programowane).

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał bul
    Czy firmy , o których mówicie mają w standardzie wymiar 250*210?
    Krispol ma - ja zamawiałam do otworu 250/210 orzech ocieplony bez napędu 3200

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baru
    Z moich przejażdżek po różnych firmach wynika, że nie ma tu standardwych wymiarów - po prostu dobiera się i docina się segmenty na odpowiednią wielkość.
    Ale oczywiście mogę się mylić!
    to się mylisz sa bramy o wymiarach standardowych

    ja osobiscie mam wisniowskiego złoty dąb kasetony przetłaczane + pełna elektryka i elektronika cos koło 4300 pln z montażem jak narazie nie narzekam innych nie widziałem

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    A ja słyszałem, że ktoś zrobił z rolet (z elektryką) może to nieprawda ale coś jest na rzeczy
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jea
    A ja słyszałem, że ktoś zrobił z rolet (z elektryką) może to nieprawda ale coś jest na rzeczy
    sa takie bramy ale nie polecam... są cieniutkie (1-1,5cm) i będą "zimne" !
    natomiast zajmują b mało miejsca (tylko nad nadprożem)

    co do cen to nie wiem jak w innych fismach ale u wisniowskiego niewiele tańsza niz kasetony

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Ja również mam bramę Wiśniowskiego, tyle że z napędem Nice Spin 11. Na razie jest OK, ale użytkuję ją dopiero od paru miesięcy.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczorek.
    Cytat Napisał jea
    A ja słyszałem, że ktoś zrobił z rolet (z elektryką) może to nieprawda ale coś jest na rzeczy
    sa takie bramy ale nie polecam... są cieniutkie (1-1,5cm) i będą "zimne" !
    natomiast zajmują b mało miejsca (tylko nad nadprożem)

    co do cen to nie wiem jak w innych fismach ale u wisniowskiego niewiele tańsza niz kasetony

    Mowa tutaj chyba o bramach rolowanych. Czy zajmują mało miejsca w nadprożu- 30cm, podczas gdy w bramach segmentowych od 7cm, a nawet można zamontować bez nadproża. Wykonuje się wtedy tzw. blendę maskującą.
    W bramach rolowanych kłopotliwe jest awaryjne otwieranie (kręcenie korbką), niema tutaj możliwości tylko ręcznego otw./zam., zawsze wyposażone są w silnik.

  19. #19

    Domyślnie

    a ja potrzebuje namiarów na firme, ktora robi bramy z indywidualnym poszyciem - tzn. ja im dale drewno (oczywiscie takie jak na elewacji) a oni mi tym obijają bramę

    co wiecej musi to byc brama na 2 samochody..

    przychodzi coś komuś do głowy??

    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie jest segmentowa "Wiśniowski". Zakładał Gamar z Legionowa.
    Jest OK, mam tylko jedno ale: plastikowa rączka, służąca do zwalniania blokady bramy przed jej otwarciem, urwała (ułamała) się po kilku otwarciach bramy. Generalnie mechaniczne rozwiązanie mocowania tej rączki jest takie, że i tak musiała się ułamać (bo jest duże przewężenie plastiku przy miejscu mocowania).
    Ale niedługo będę miał napęd - i wtedy tej blokady wogóle chyba nie będzie.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

Strona 1 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony