dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 125
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2483
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropkq
    Anisia3
    mi nie chodzi o to żeby szukać tanich budowlańców tylko,że wogóle na wsiach biorą dużo taniej niż ekipy z większych miast
    a jedna budowała ostatnio w Kaniej Górze więc się dowiem gdzie dokładnie i zapytam sie o nich druga ekipa też gdzieś blisko Łodzi ...
    mogę ich sprawdzić
    bo i po co przepłacać gdyby byli solidni

    Może oddałabyś jedną na moją budowę?
    Bo jak na razie to jestem załamana, boję się, że w 100 tysiącach nie zamknę stanu surowego
    Fachowcy, z którymi rozmawiałam do tej pory wybierają inwestorów i przebierają w budowach
    Moje komentarze co do wygórowanej ceny jeden skwitował: taniej to robi Józek ze wsi.
    Poszukuję Józka ze wsi
    Mam dobrego kierbuda, to on już Józka dopilnuje
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Canna
    jeden z budowlańców wczoraj się odezwał, chce budować u mnie ale tylko dlatego, że mnie zna
    co do ceny to muszę mieć projekt ( ale podobno sie dogadamy )
    co do drugiego to jeszce nie wiedzą bo ktoś ich zaklepał ale nie daje 100% odpow. czy zaczną wiosną gdyby nie to będą wolni
    jakby co to będę pamiętać o Tobie

  3. #43

    Domyślnie

    Ok.
    Nie masz projektu?
    chyba coś mi umknęło.....
    Lepiej nie czekaj na "dogadamy się" tylko zapytaj o cenę. Możesz podać wymiary domu, dobry murarz już po tym potrafi podać cenę w przybliżeniu.
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Nie masz projektu?
    a no nie mam ale dziś będę już mieć
    nie mogę się doczekać

  5. #45

    Domyślnie

    Nie było mnie pare dni i czytam że masz juz projekt To jest chyba bardzo fajne uczucie móc tak patrzec na swoj projekcik na makciecie. A ja ciągle czekam na ostateczną wersję. Wtedy też sobie zrobie makiete tylko jeszcze nie wiem jak. ( projekt indywidualny ze względu na specyfike działki)

  6. #46

    Domyślnie

    Podziwiam ludzi którzy mają talent plastyczny i muzyczny. Bo ja to ani śpiewać ani rysować nie umiem

    Fajna musi być taka makieta
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Jak zrobię zdjęcie to wkleję i zobaczycie jaki ładny
    mój taleny plastyczny objawił się tym, że wycięłam, posklejałam no i wyszedł domek miniaturka

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    wreście nauczyłam sie wklejać zdjęcia
    no i są tego efekty, można obejrzeć mój PRZYTULNY z kartonu w moim dzienniczku

  9. #49

    Domyślnie

    Olu, jest śliczny. Aż łezka mi się w oku zakręciła.

  10. #50

    Domyślnie

    Jaka słodka mała chałupka dla lalek
    wcale się nie dziwię, że stoi na honorowym miejscu
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    Domek jest naprawdę przytulny. Gratulacje, jak sobie prześledzilam daty to idziemy łeb w łeb z papirologią, Zobaczymy, która z nas pierwsza podłoży kamień węgielny. Ja się uparłam i kamień będzie z listem fundacyjnym ( nawet napiszę po łacinie, a co i monetami na szczęście.
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  12. #52

    Domyślnie

    Jeżeli gaz jest dostępny, to jest jedyna słuszna decyzja, chociaż podobno dobre ogrzewanie prądem w taryfie nocnej też nie jest jakoś kosmicznie drogie. Ale nie znam szczegółów, nie interesuję się tym.
    Natomiast co do gazu wspomaganego kominkiem to i owszem. Jest na łódzkim forum anna99, która ma takie rozwiązanie, mieszka już chyba trzecią zimę. Pamiętam, że kiedyś podawała jak tanio wyniosło ją ogrzewanie przez pierwszą zimę - grzali głównie kominkiem.
    Jeśli ktoś pogodzi sięz tym, że użytkowanie kominka wiąże się z pewnym bałaganem i koniecznością sprzątania wokół, to jest bardzo ekonomiczne wspomaganie ogrzewania gazem.
    Robienie instalacji kominkowej dla grzania okazjonalenego, żeby popatrzeć w płomienie, uważam za nieptrzebne "puszczanie pary w gwizdek". Ale jak kogoś na to stać, jego wybór.
    Jeszcze pozostaje kwestia DGP czy płaszcz wodny.
    Początkowo upierałam się przy DGP, bo większość tak robi i jest to tańsze w wykonaniu.
    Ale zmieniłam zdanie, mąż mnie przekonał, że warto.
    Poczytałam też opinie tych, którzy już mają.
    Wolę płaszcz wodny.
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    No, jak zawsze życie samo przynosi rozwiązanie. Był dylemat czym grzać a teraz już go nie mam. Byłam zaskoczona datą przyłączenia i ceną, ale mam już war. przed sobą no i owszem cena taka jak pan mi mówił 1122zł z VAT. Cieszę się bardzo bo grzanie gazem to taka "czysta" sprawa , co do kominka to troszkę brudniejsza ale za to ile przyjemności podczas gapienia sie w płomyczki ognia, tego nie zastąpi nic no chyba, że ognisko latem
    Kominek będzie z DGP, dlaczego nie z płaszcem? Gdyż kiedyś mąż rozmawiał z kimś kto zakłada takie kominki i odradzał mu. Nie wiem dokładnie dlaczego, ale jeśli ktoś kto sam zakłada -odradza to coś w tym jest. Muszę się zresztą troszkę w tym temacie podszkolić
    Samo sprzątanie przy kominku mnie nie przeraża, ważne żeby ten KOMINEK BYŁ

  14. #54

    Domyślnie

    Olu, coś Ty, nie sugerujcie się wypowiedzią kogoś "kto zakłada". Płaszcz wodny nie każdy umie założyć. Nie namawiam Cię, ale decyzja musi mieć jakieś realne uzasadnienie, a nie, że jakiś facet mówił.
    A ja Ci mówię, że DGP to jest tak, jakbyś miała włączoną suszarkę albo termowentylator włożone do ściany. Przesuszone powietrze, problemy z nawilżeniem, problemy z gardłem.
    I jedno i drugie ma swoje zalety i wady. Należy wybrać to, co dla nas jest najlepsze, ale po rozpoznaniu terenu.
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    masz racje, masz słuszną rację
    tylko, że to był ktoś kto już zakładał takie cuda a w swoim domu nie założył....
    ale są zwolennicy płaszcz wodnego i przeciwnicy - jak zresztą tak zawsze ze wszystkim bywa dlatego też muszę troszkę o tym wszystkim poczytać i jeszcze to dobrze przemyśleć
    ale teraz mam dylemat z domem bo byłam dziś w typowym PRZYTULNYM i okazało się że ma ogromny korytarz i ten duży salon razem wielka przestrzeń otwarta, muszę jakoś to wszystko zmienić żeby wyglądało lepiej i przytulniej
    biorę się do roboty a raczej myślenia

  16. #56

    Domyślnie

    No i dlatego ja siedzę cichutko.
    Boję się podjąć tą ostateczną decyzję.
    Nie mam szans na obejrzenie Ustronnego w realu
    dlatego ciągle myślę, jak będzie najlepiej.
    A architekt czeka...... i czeka
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    rozumię ciebie i to doskonale bo teraz dopiero widzę jak ważne jest to żeby można było wszystko zobaczyć
    nie spiesz się , pośpiech jest złym doradcą
    przespij sie z pewnymi decyzjami

  18. #58

    Domyślnie

    Olu, czy Ty oglądałaś całą Galerię Domów Forumowiczów?
    Jest tam sporo postów dotyczących Twojego domku, na stronie 5 i na 10-tej widziałam. Szkoda tylko, że zdjęcia się nie otwierają, ale są też komentarze a to napewno też Cię interesuje.
    A Ustronnego nie ma
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Tak , poprzez wyszukiwarę znalazłam te domy - z tym, że właśnie nie otwierają się strony ale wiesz, nic nie zastąpi tego, gdy masz możlwośc wejścia do domu i obejrzenia go dokładnie bo wtedy wiesz co ci się podoba a co nie, żadne zdjęcia tego nie oddają. Czasami też (jak ostatni własciciele u których byliśmy) np. nie zdecydowaliby się na okno balkonowe bo jak mówią latem wszyscy przez nie wychodzą do ogrodu i kurzy się przez to i brudzi strasznie. A ja chyba będę jeszcze powiększać , każy ma swoją wizję domu. Ja muszę to "coś" dotknąć, zobaczyć zeby przekonać się czy to mi się podoba i jest takie, jak sobie wyobrażałam. Chociaż czyjeś uwagi, sugestie są również pomocne w podjęciu decyzji i biorę je tekże pod uwagę. No ale na ten czas już wiem jakie zmiany wprowadzę w projekcie, tylko nie wiem czy to będzie możlwe.
    Nie mniej miło jest obejrzeć cudze domy i ich wnętrza

  20. #60

    Domyślnie

    450 zł. -

    gdzie Ty mieszkasz, że masz akurat wszystkich potrzebnych sąsiadów?
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

Strona 3 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony