dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie

    Witam

    Będąc ostatnio w OBI zwróciłem uwagę na ogrodzenia firmy BEKAERT. Wygląda (po bardzo pobieżnym oglądnięciu), że składa się to jak z klocków prawie, w związku z czym mozna spokojnie wykonać samemu, nie płacąc za "fachowców".
    Czy ktos ma moze takie ogrodzenie zamontowane? Czy macie jakieś związane z nim doświadczenia?
    pozdrawiam B.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Sam zamontowałem 80 mb takiego ogrodzenia. Do końca zostało mi jeszcze 40.

    Wszystko idzie gładko:
    1. W narożnikach musisz postawić słupki z poprzeczkami.
    2. Rozciągasz pomiędzy nimi sznurek (linia prosta)
    3. Potem co 2-3 metry wkopujesz słupki (pamiętaj, że słupki muszą być wkopane na 60 cm - do ogrodzenia 1,5 metra potrzebne są słupki 2,1) - słupki dokładnie pionujesz i zalewasz cementem (możesz dodać gruz, itp - innym sposobem jest robienie "stóp" i wkopywanie tak spreparowanych słupków)
    4. Pomiędzy słupkami rozciągasz drut naciągowy: góra, środek i dół siatki
    5. Drut do ostatniego słupka przykręcasz za pomoca "ściągacza" i naciągasz go i przymocowujesz do słupków klipsami.
    6. Rozciągasz siatke i przymocowujesz do drutów i słupków za pomoca drutu wiązłkowego.
    7. Siatki łaczysz poprzez przeplecenie ostatniego zygzaka

    Wszystkie elementy kupujesz gotowe - nic nie trzeba dorabiać.

    Porządniej jest zrobić z podmurówką - ale to już inna bajka.

    W sumie we dwie osoby można robić 10-30 metrów ogrodzenia dziennie. Praca nawet przyjemna pod warunkiem, że nie ma upału i nie leje

  3. #3

    Domyślnie

    Jasiu

    Dzieki piekne za szybką i kompetentna odpowiedź. Oczywiście w miare drążenia tematu, pojawiaja się nowe pytanie, zatem:
    1. Czy w opcji bez podmurówki stosujesz taką blaszana podstawkę (sorry za nazewnictwo)?
    2. Jak stabilna jest cała ta konstrukcja?
    3. I oczywiście ile Cie to wyszło (z podmurówką lub bez)?

    Pozdrowienia B.

  4. #4

    Domyślnie

    Siatka najlepsza jest powlekana PCV : nie trzeba jej malowac,
    a jako podmurowka najprosciej dac gotowe elementy betonowe np krawezniki ulozone na tylko wyrownane podloze pod dolnym brzegiem siatki,

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Słupki stawiałem na cegle (akurat miałem kupkę gruzu pod ręką)
    B.ważne jest dokładne pionowanie i poziomowanie słupków (poziomica i rozciągnięty sznurek).

    Wytrzymałość zależy od masywności stóp. Jeśli planujesz po nim łazić to musisz porządnie zabetonujesz słupki. Jak słupek będzie osadzony w bryle betonu 30x30x60 to nic go nie ruszy

    Kosztu nie pamiętam (papiery mam w biurze) - jakieś 1-2 tysiące.

    Wszystko powlekane - wygląda porządnie i (mam nadzieje) na wiele lat mogę o nim zapomnieć.

    PS. Nie dałem dolnego naciągu (nie chciało mi się) i nie robiłem podmurówki. Zimą żoneczka rozsypała "chlebek dla ptaszków", i jakiś głupi dzik skutecznie sforsował siatkę (podgiął ją od dołu). Nazwałem go głupim bo 5 metrów dalej kończyło się ogrodzenie
    Jasiu

  6. #6

    Domyślnie

    ja także widziałem takie ogrodzenie...miałem tylko zastrzeżenia co do jakości powleczenia... w niektórych miejscach było ciutkę zdarte...i po zimie zaczęła brać ogrodzenie rdza...(ale miejscowo)
    poza tym w miarę ok...
    snow


    ...gust jest kwestią ... gustu??

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo spodobało mi się takie ogrodzenie u mojego Znajomego. Ja także zdecydowałem się na to. Mam obiekcje co do słupków narożnych czy są wystarczająco wytrzymałe. Ogrodzenie pięknie maskuje się w kolorze zielonym. Nie widać go z dalszej odległości. Ja zakupy robiłem w Praktikerze korzystając z 10 urudzin. Jak pogoda się wyklaruje przystępuję do montażu.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Powiedzcie coś o cenie tego ogrodzenia,proszę.
    Wydaje mi się ono takie "przemysłowe",ale skoro tak zachwalacie...
    Wytłumaczcie kobiecie łopatologicznie-jak się je mocuje,jak z jego trwałoscia,jak z ceną w stosunku do innych siatek itd...
    Dzięki

  9. #9

    Domyślnie

    droga opal wejdz na strone http://www.bekaert.pl
    nie wiem czy akurat polska wersja strony działa (przed świętami nie działała) -jak nie to wejdz na dowolna (np. angielska, garden fence)

    snow


    ...gust jest kwestią ... gustu??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony