dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1

    Domyślnie Mój pomysł na zagospodarowanie dzialki

    Witam

    Chciałam Wam pokazać mój pomysł na zagospodarowanie działki i poprosić o pomoc w urządzeniu i zagospodarowaniu rabat.
    Przedstawione w projekcie rośliny mają tylko obrazować gdzie mają powstać przyszłe rabaty.

    Oczywiście wszystkie sugestie i pomysły mile widziane, wszystko można jeszcze zmienić bo poza domem i 7 sosnami nic jeszcze nie ma.
    Co myślicie o takim podziale działki na część gospodarczą i wypoczynkową z tarasem i ogrodem?
    Czy to ma sens?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_s0.zmniejszacz.pl_Bez*tytułu_zmniejszacz-pl_422925.jpg
Wyświetleń:	474
Rozmiar:	10,2 KB
ID:	142510
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04636.JPG
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	142515   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	142516  
    Ostatnio edytowane przez ANNA1976 ; 16-10-2012 o 19:52

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie dałoby się bardziej urozmacić niż tylko rząd krzewów pod płotem?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANNA1976 Zobacz post
    Witam


    Co myślicie o takim podziale działki na część gospodarczą i wypoczynkową z tarasem i ogrodem?
    Czy dostaniecie zgodę sasiadów na usytuowanie budynku gospodarczego w rogu działki, przy samym płocie?
    Po co taka duża wybrukowana część gospodarcza, czy potrzebna jest do prowadzenia np działalności gospodarczej?
    Jak będzie zimą z odśnieżaniem tego terenu i przejścia od miejsc parkingowych do domu?
    Ja jestem zwolennikiem projektowania części gospodarczej jak najbliżej głównego wejścia. Nie podoba mi się sytuowanie zabudowań ściśle gospodarczych tak daleko w głębi działki bo, po pierwsze - po co biegać po wszystko daleko, po drugie - po co mi taras z widokiem na szopę.
    Miejsca parkingowe i budynki gospodarcze można tak zakomponowac, że będą oddzielać dalszą, bardziej prywatną cześć ogrodu od ulicy. Można pomyślec nad żywopłotem, pergolą, zadaszonym przejściem, kamiennym murkiem itp.
    Oczywiście występują sytuacje, w których takie rozplanowanie działki będzie miało sens, ale po tym planie i jednym zdjęciu trudno się zorientować czy tak właśnie jest.
    PS. Piękne sosny.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie dałoby się bardziej urozmacić niż tylko rząd krzewów pod płotem?
    Tak jak napisałam : Przedstawione w projekcie rośliny mają tylko obrazować gdzie mają powstać przyszłe rabaty.
    Tych roślin jeszcze nie ma i na pewno nie chciałabym mieć w ogrodzie rzędu tui ani innych jednakowych krzewów - program z którego korzystałam nie miał zbyt wielkiego wyboru

    Cytat Napisał dorota.k Zobacz post
    Czy dostaniecie zgodę sasiadów na usytuowanie budynku gospodarczego w rogu działki, przy samym płocie?
    Po co taka duża wybrukowana część gospodarcza, czy potrzebna jest do prowadzenia np działalności gospodarczej?
    Jak będzie zimą z odśnieżaniem tego terenu i przejścia od miejsc parkingowych do domu?
    Ja jestem zwolennikiem projektowania części gospodarczej jak najbliżej głównego wejścia. Nie podoba mi się sytuowanie zabudowań ściśle gospodarczych tak daleko w głębi działki bo, po pierwsze - po co biegać po wszystko daleko, po drugie - po co mi taras z widokiem na szopę.
    Miejsca parkingowe i budynki gospodarcze można tak zakomponowac, że będą oddzielać dalszą, bardziej prywatną cześć ogrodu od ulicy. Można pomyślec nad żywopłotem, pergolą, zadaszonym przejściem, kamiennym murkiem itp.
    Oczywiście występują sytuacje, w których takie rozplanowanie działki będzie miało sens, ale po tym planie i jednym zdjęciu trudno się zorientować czy tak właśnie jest.
    PS. Piękne sosny.
    Czytałam że budynki gospodarcze niższe niż 3m i o boku krótszym niż 5,5m można sytuować bezpośrednio przy granicy.
    Oczywiście po uprzednim zgłoszeniu w gminie.

    Projekt jest zrobiony w programie Gardeny którego używałam do zaprojektowania nawodnienia - dlatego tak duża powierzchnia działki jest zabrukowana aby program nie zamieszczał mi automatycznie zraszaczy w części gospodarczej. W rzeczywistości myślałam aby zrobić tylko chodniczek od furtki i kawałek przed garażem.

    Właśnie widok z tarasu na szopę i inne budynki gospodarcze chciałam przesłonić roślinnością może nawet matami wiklinowymi.


    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, pomysły i porady

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten budynek gospodarczy już stoi?
    Jesli nie, postaw go na wysokosci domu lub nawet bliżej wjazdu na działkę.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie ma jeszcze ani budynku gospodarczego ani garażu.

    Tak to wygląda :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	..jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	142737

    Będzie nam potrzebny garaż, drewutnia i pomieszczenie do przechowywania np rowerów, kosiarki itp.
    Poza tym chciałabym mieć kompostownik i warzywnik
    Ostatnio edytowane przez ANNA1976 ; 18-10-2012 o 05:43

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie lepiej tak:


    Chociaż dokładne rozplanowanie wymagałoby wyrysowania wszystkiego w odpowiedniej skali.

    Drewutnia IMHO powinna być jak najbliżej wyjścia z domu - zwykle pali się w kominku zimą - a więc musisz założyć buty i kurtkę. Powinna być też w miejscu, gdzie wjedzie samochód dostawczy, by nie nosić drewna zbyt daleko od miejsca rozładunku.

  8. #8

    Domyślnie

    ANNA1976, a gdzie jest garaż na tym pierwszym Twoim rysunku?
    Czy odsunięcie domu 7m od drogi podyktowane było przepisami lokalnymi (linia zabudowy)?
    Wrysowanie rzutu domu (okna i drzwi) ułatwia projektowanie.

  9. #9

    Domyślnie

    No i warto zaznaczyć strony świata...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorota.k Zobacz post
    ANNA1976, a gdzie jest garaż na tym pierwszym Twoim rysunku?
    Czy odsunięcie domu 7m od drogi podyktowane było przepisami lokalnymi (linia zabudowy)?
    Wrysowanie rzutu domu (okna i drzwi) ułatwia projektowanie.
    Cytat Napisał dorota.k Zobacz post
    No i warto zaznaczyć strony świata...
    Wrzucam jeszcze raz mój projekt z oznaczeniem stron świata.
    Zaznaczyłam również drzwi, okna, garaż oraz kształt rabat

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	,,,.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	142913

  11. #11

    Domyślnie

    Jeszcze jedna próba - może teraz zdjęcie będzie widoczne

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_s0.zmniejszacz.pl_,,,_zmniejszacz-pl_130287.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	143027




    Edit
    Niestety nie wiem jak powiększyć to zdjęcie
    Ostatnio edytowane przez ANNA1976 ; 19-10-2012 o 08:48

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANNA1976 Zobacz post
    Niestety nie wiem jak powiększyć to zdjęcie
    Może wystarczy go nie zmniejszać.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorota.k Zobacz post
    Może wystarczy go nie zmniejszać.
    Że też sama na to nie wpadłam

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ten budynek gospodarczy już stoi?
    Jesli nie, postaw go na wysokosci domu lub nawet bliżej wjazdu na działkę.
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post

    Drewutnia IMHO powinna być jak najbliżej wyjścia z domu - zwykle pali się w kominku zimą - a więc musisz założyć buty i kurtkę. Powinna być też w miejscu, gdzie wjedzie samochód dostawczy, by nie nosić drewna zbyt daleko od miejsca rozładunku.

    Czy tak będzie lepiej ?


  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem o wiele lepiej, tylko trzeba zrobić jeszcze sensowną komunikację.

  17. #17

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakoś musisz dojśc do drewutni czy z garażu do domu. Domek na narzędzia może mieć drzwi z dwoch stron, by mozna było do niego wchodzić od strony ogrodu i od strony podjazdu.

  19. #19

    Domyślnie

    Myślałam o ścieżce z płyt betonowych ułożonych luźno na powierzchni trawnika:



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sciezki_ogrodowe_porady_332x148.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	143109  

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i zimą będziesz dochodzić do garażu w śniegu?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony