dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 147
  1. #101

    Domyślnie oświetlenie z ziemi ale nie najazdowe za to tanie

    potrzebuję zrobić oświetlenie wychodzące z ziemi. Ale nie będzie to oświetlenie w podjazdach zatem nie musi być najazdowe. Najazdowe zaczyna się od stówki - trochę słono. A ja chcę zrobić przy ścianie wychodzące z ziemi lub ze ścieżki. Prąd mam dociągnięty więc spokojnie może to być na 230V.
    Czy ktoś przerabiał taki problem i wie co można zastosować??

    Zastanawiałem się nad lampami solarnymi, które też są w wersjach do zamontowania w ziemi tylko nie wiem czy takie lampy dają coś światła. Kiedyś kupiłem takiego jednego solara na próbę i jestem bardzo rozczarowany - mimo że leżał parę godzin w lecie na słońcu to światła dawał bardzo, bardzo mało. Teraz też leży i nic nie świeci. Ale to był pierwszy lepszy solar z marketu.

    Może są jakieś szczelne obudowy na halogeny do montażu na zewnątrz?? Ktoś ma jakiś pomysł??

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Solary niewiele owietlają, raczej sa to jasne punkciki w ciemności. Najtaniej wyjdzie ci zwykła zewnetrzna oprawa halogenowa zamaskowana kamieniem lub roślinnością.

  3. #103

    Domyślnie

    Umieściłem lampki po obu stronach drogi i oświetla to delikatnym światłem, lampki ukryte z zieleni, droga ma szerokość ok 4m.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  4. #104

    Domyślnie

    Zygmor a jakie to lampki?

    pozdrawiam
    w.

  5. #105

    Domyślnie

    lampki na 12V, z Polnedu ale pewnie znalazły by się inne.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  6. #106

  7. #107

    Domyślnie Oświetlenie działki/ogrodu.

    Mam dużą działkę i myślałam o ustawieniu na jej końcu (gdzie żadne światło nie dociera (pole, w okolicy nie ma latarnii, światła domu też już niewiele dają) kilku lamp solarnych, ale te, co widziałam, dawały tyle światła, co nic.

    I teraz się zastanawiam - czy istnieje coś takiego, jak dobra lampka zasilana energią słoneczną, czy wszystkie są do bani?

    Ciągnąć tam prąd mi się nie uśmiecha, bo to spory kawałek, ale nie wiem, czy to nie okaże się konieczne. :/

  8. #108

    Domyślnie Re: Oświetlenie działki/ogrodu.

    Cytat Napisał Blutka
    I teraz się zastanawiam - czy istnieje coś takiego, jak dobra lampka zasilana energią słoneczną, czy wszystkie są do bani?
    Istnieją takie lampy solarne, które dają b.dużo światła. Jednak ich cena oscyluje w przedziale 5-15 tysięcy zł za sztukę.

    Podciągnięcie ziemnego kabla może być najtańszym rozwiązaniem.

  9. #109
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie Re: Oświetlenie działki/ogrodu.

    Cytat Napisał Blutka
    Mam dużą działkę i myślałam o ustawieniu na jej końcu (gdzie żadne światło nie dociera (pole, w okolicy nie ma latarnii, światła domu też już niewiele dają) kilku lamp solarnych, ale te, co widziałam, dawały tyle światła, co nic.

    I teraz się zastanawiam - czy istnieje coś takiego, jak dobra lampka zasilana energią słoneczną, czy wszystkie są do bani?

    Ciągnąć tam prąd mi się nie uśmiecha, bo to spory kawałek, ale nie wiem, czy to nie okaże się konieczne. :/
    Wszystkie są do bani (delikatnie powiedziawszy)
    Nie ma to jak dobry kabelek.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  10. #110

    Domyślnie

    Nie wszystkie są do bani.
    Istnieją rozwiązania b.jasnych lamp solarnych, ale ich cena powoduje że stosuje się je tam, gdzie rzeczywiście ciągniecie kabla i utrzymanie takiej linii kablowej jest nieopłacalne.
    Przykładem takich zastosowań są lampy LED oświetlenia ulicznego.

    W wolnej chwili rzuć okiem na strony wiodących producentów jak PHILIPS czy OSRAM i zobacz jakie są dostępne rozwiązania, a dopiero później pisz że wszystkie są do bani.

    W domowych warunkach na 99% ułożenie kabla i zakup zwykłych lamp 12/230V będzie tańszy od solarnych lamp przy tym samym natężeniu oświetlenia, o aranżacji i możliwościach sterowania nie wspominając.

  11. #111

    Domyślnie


    oświetlenie z 12V, cała ścieżka 7 opraw pobiera mniej niż jedna żarówka 60W
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz
    Nie wszystkie są do bani.
    Istnieją rozwiązania b.jasnych lamp solarnych, ale ich cena powoduje że stosuje się je tam, gdzie rzeczywiście ciągniecie kabla i utrzymanie takiej linii kablowej jest nieopłacalne.
    Przykładem takich zastosowań są lampy LED oświetlenia ulicznego.

    W wolnej chwili rzuć okiem na strony wiodących producentów jak PHILIPS czy OSRAM i zobacz jakie są dostępne rozwiązania, a dopiero później pisz że wszystkie są do bani.

    W domowych warunkach na 99% ułożenie kabla i zakup zwykłych lamp 12/230V będzie tańszy od solarnych lamp przy tym samym natężeniu oświetlenia, o aranżacji i możliwościach sterowania nie wspominając.
    Wyjeżdżasz z bzdurami, stać Cię na system oświetlenia solarnego ogrodu, taki który zapawnie jego oświetlenie?
    Albo mówimy o cudach, albo o praktyce.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  13. #113

    Domyślnie Oświetlenie ogrodu

    Pokażcie swoje oświetlenie ogrodu, które według was jest wystarczające a którego byście nie polecali, jaka żarówka jest dobra a której unikać . Dodam że mam długi dojazd do domu i wielki ogród- chaszczydła- 40arów i boję się lekko mieszkać- wszędzie ciemnawo do najbliższego sąsiada mam 50 m2.

    Wymyśliłam lampy te-metal w kolorze czarnym. Nie chcę ciągłego oświetlenia i chciałabym je zapalać przed wyjściem na ogród , tylko przy podjeździe zrobiłabym je zmierzchowe.

    żarówka 60 wat E27 chyba można zastąpić energooszczędną, koszt 50 zł- przecena. Można zakupić sztuk 20 w cenie do 2000 zł zamiast jednej ulicznej o tym samym koszcie. Co sądzicie o tej lampie.Dodam że ma wysokość 120cm, czy ona potrzebuje fundamentu ??
    Dla chcącego nic trudnego!

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym wybrała z kloszem okragłym, skoro ma oświetlać duży teren, by swiatło rozpraszało się możliwie daleko. Bo tutaj swiatło skierowane jest w konkretny punkt.

  15. #115

    Domyślnie

    fajne rozwiazanie choc ja szukam czegos na enegrie sloneczna a nie elektryczna. Macie moze jakies pomysly na darmowe (po zakupie lamp oczywiscie) oswietlenie ogrodu?

  16. #116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Własny wiatrak.
    Większosć lamp posiadających baterie fotowoltaniczne daje zbyt słabe światło by mogły cos oswietlać. Z reguły są to tylko jasne punkty w ciemności.

  17. #117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Domyślnie

    własny wiatrak + lampy na diodach LED i będzie tanio i jasno (tanio w eksploatacji bo w zakupie to chyba mniej)
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

  18. #118

    Domyślnie

    To mnie zbiliscie z tropu... Musze wybrac sie to ogrodu z takimi lampami w nocy aby sprawdzic czy warto i jak jasne punkty sa. Jeszcze sie nie poddaje

  19. #119

    Domyślnie

    Nie widziałam jasnego oświetlenia z baterii słonecznych. Światła u wszystkich moich sąsiadów są blade (właściwie to fiolet i to trupi) i nie oświetlają zupełnie niczego. To zresztą chyba nie są prawdziwe baterie tylko jakaś tam fotoluminescencja lub cośtam innego
    W każdym razie koniecznie zobacz najpierw u kogoś.
    Można wypróbować oświetlenie na czujkę ruchu, wtedy koszty eksploatacyjne będą mniejsze. Ostrzegam jednak - kot na posesji wypala wszystkie żarówki w pół roku

  20. #120

    Domyślnie

    jak sie kupuje lampki po 4,99 to nie maja prawa oswietlac.Kupilem zestaw 3 lamp,cos w rodzaju halogenkow z jakimis diodami w srodku(nie znam sie na tym) ze wspolnym ogniwem solarnym ,zasieg okolo 20-metrow ,normalna cena ok 160zl , na wyprzedazy 50zl.Pzdr p.s halogenki w lecie sweca ok do rana ,w ziemie ledwo sie ledwo i moment padaja,wiec jezeli ktos che to stosowac to tylko wtedy gdy dni sa dlugie
    Regulamin forum

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony