dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 147 z 147
  1. #141

    Domyślnie

    A w jakim rejonie masz usytułowaną działkę ? Tzn czy przu oświetlonej ulicy, jak duża jest działka?. Nie jestem znawcą w tym temacie ale np. w moim przypadku mieszkamy przy oświetlonej latarniami ulicy tak że nawet wykonanego oświetlenia w podbitce nie mamy kiedy włączać. Wykonanie oświetlenia w ogrodzie w naszym przypadku ( dość mała działka usytowana dłuższym bokiem wzdłuż ulicy) mijało się z celem. W przyszłości jak już uporządkuję teren po budowie z pozostałości drewna które staramy się spalać zimą w kominku, palnuję jakieś punktowe światełka solarne, ale raczej jako część aranżacji roślinnych.

  2. #142

    Domyślnie

    U mnie troszkę inaczej niż u anuli302, ponieważ nie mam oświetlenia z drogi. Zdecydowałem się na oświetlenie elewacyjne - 2 punkty na włącznikach z frontu, jeden z boku i trzy z tyłu. Dodatkowo od frontu nad garażem naświetlenie z czujnikiem ruchowo zmierzchowych i dokładnie takie samo rozwiązanie nad wejściem do domku. W samym ogrodzie ostatnio skończyłem instalacje elektryczną. Zrobiłem sobie cztery strefy oświetleniowe (jedna od frontu, żeby doświetlała trasę od furtki do domu, druga wzdłuż całej działki, jest to droga do drugiego garażu, trzecia to przejście od frontu do tarasu i wokół tarasu, a czwarta do rabaty i warzywniak w ogrodzie. Do oświetlenia elewacyjnego jak i ogrodowego mam jednego pilota. Koszt instalacji, łącznie z puszkami i kablami do sterowania i zasilania w pergoli i garażu to kwota w okolicach 3 tysięcy. Do tego mogę podłączyć dowolne lampy. Robocizna własna.

  3. #143

    Domyślnie

    Moja działka też jest dłuższym bokiem położona wzdłuż oświetlonej ulicy, także wejście do domu mam oświetlone. Mam jeszcze kinkiet nad drzwiami, ale pewnie z lampek wzdłuż ścieżki do domu zrezygnuje. Zastanawiam się teraz nad lampkami podświetlającymi rośliny i lampkami od strony tarasu czyli z tyłu domu. Często używacie oświetlenia tylko do potrzeb estetycznych a nie praktycznych?

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał ashca Zobacz post
    Moja działka też jest dłuższym bokiem położona wzdłuż oświetlonej ulicy, także wejście do domu mam oświetlone. Mam jeszcze kinkiet nad drzwiami, ale pewnie z lampek wzdłuż ścieżki do domu zrezygnuje. Zastanawiam się teraz nad lampkami podświetlającymi rośliny i lampkami od strony tarasu czyli z tyłu domu. Często używacie oświetlenia tylko do potrzeb estetycznych a nie praktycznych?
    Wydaje mi się, że kwestie estetyczne po części pokrywają się z praktycznymi. Po opuszczeniu miasta dowiedziałem się co to jest ciemność wokół domu. Ręki na wyciągnięcie nie widać. Jeśli będą ozdobne punkty, to łuna światła powinna chociaż troszkę ułatwić poruszanie się po terenie. Takie przynajmniej moje zdanie.

  5. #145

    Domyślnie

    Moim zadaniem jak oświetlać to subtelnie. Nie robić z ogrodu lotniska. Można wyeksponować kilka interesujących roślin przez iluminację, np. doświetlając od spodu. Montujesz czujnik zmierzchu, żarówki energooszczędne (5w), ogród możesz podzielić na sekcje na "esach". Światła z których będziemy korzystać ciągle i tek które mogą pracować okazjonalnie na innym "esie".Kabel typy YKY 3 x 1.5mm zakopany na min. 0.5m.W moim przekonaniu w zupełności wystarczy. Jest miło, ładnie i praktycznie. Wkwestia fasonu lamp wg uznania i dominującego stylu na ogrodzie i w domu. Pozdrawiam

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    faktycznie, najgorzej jest dać za dużo świateł . I bardzo nie lubię świateł które rażą w oczy- a bardzo dużo razi. Wtedy nie widać ogrodu, tylko bijące po oczach światło.
    Podświetlenie roślin, czy elementów takich jak mur od dołu może być bardzo ładne, choć jak się przesadzi, to wychodzi bardzo teatralne.
    REKLAMA

  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Mam mały ogród, w którym zastosowałam delikatne podświetlenie drzew od dołu, brzoza płacząca, klon, wierzba mandżurska,
    oraz niewielki strumyk wpadający do oczka wodnego, z całą przybrzeżną roślinnością.
    Podświetlona część ogrodu widoczna jest z tarasu.
    Źródło światła niewidoczne, więc nie razi, natomiast podkreśla tajemniczość ogrodu po zmierzchu.
    W letnie, ciepłe wieczory...takie podświetlenie ogrodu warte włożonej pracy.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony