dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 92
  1. #1

    Domyślnie FUGA- przebarwienia, czyszczenie itd.

    Mam, to znaczy miałam, jasnokremową fugę w łazience, niestety po ponad roku użytkowania ma ona już trochę inny kolor, lekko szarawy. Czy zancie jakiś dobry preparat, który pomógłby mi odzyskać pierwotny kolor fugi?
    Bułka

  2. #2

    Domyślnie Re: Czyszczenie fugi?

    Cytat Napisał buleczka_77
    Mam, to znaczy miałam, jasnokremową fugę w łazience, niestety po ponad roku użytkowania ma ona już trochę inny kolor, lekko szarawy. Czy zancie jakiś dobry preparat, który pomógłby mi odzyskać pierwotny kolor fugi?
    Bułka
    kazda z szanujacych sie firm bedaca producentem fug posiada specialne plyny renowacyjne, sluzace wlasnie do odnowienia starych fug.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie wysłałam do Mapei'a takie pytanie i czekam na odpowiedź
    Mam nadzieje, że nie dadzą plamy

  4. #4

    Domyślnie

    Jest taki preparat firmy atlas -niestety nie pamietam nazwy-dobrze czyści fugi. Chyba się nazywa Delfin

    Aga.
    Agawa a mój mąż to Radkoski

  5. #5

    Domyślnie

    DELFIN jest do impregnacji fug i jak widać na nasze jasne fugi nie zadziałał, bo właśnie nim mieliśmy zaimpregnowane. Teraz musze jakoś to doczyścić, bo wygląda mało ciekawie.
    Szczerze mówiąc nasz glazurnik nas osdtrzegła przed tym delfinem, ale my MUSIELIŚMY zrobić po swojemu...Radził nam zaimpregnować jakimś innym płynem, niestety nie pamiętam nazwy bo była niemiecko-brzmiąca, ale był dość drobi ok 50 zł za litr, a delfin....chyba 7 czy 8 zł.
    Teraz mam za swoje. Muszę kupić płyn do czyszczenia i znów o impregnacji i jeszcze ile sie przy tym narobię
    Całą podłogę muszę wyszorować - ok 13m2 sama łazienka, a gdzie jeszcze ganek, kotłownia.....

  6. #6

    Domyślnie

    U nas zadziałał dlatego o nim napisłam.
    Agawa a mój mąż to Radkoski

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście dziękuje za radę, wszystko należy sprawdzić. Mam nadzieje, że sie nie obraziłaś , że tak skrytykowałam tego Delfina, ale u nas zawiódł. W razie czego wielki buziak na zgodę

  8. #8

    Domyślnie

    Nie ma o co sie obrażać Ale jeszcze mi się przypomniało, ze w tych marketach budowlanych jest takie cis z gąbka na końcu do pomalowania takiej pożółkej fugi, więc moze najpierw poczyścic a później tym zpróbować.


    Aga.
    Agawa a mój mąż to Radkoski

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam "chłopca do stymulacji" jak mówi mój mąż. Czyli oczyszczacz parowy ( SteamyBoy ). On i odpowiednia końcówka wyczyszciły mi fugi (po dwóch latach mieszkania i normalnego mycia) idealnie. Wyglądają jak nowe.

  10. #10

    Domyślnie

    A ile ten BOY kosztuje? Majątek??? Bo jestem spłukana

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    A gdzie można tego Boy'a kupić?

  12. #12

    Domyślnie

    Dobry oczyszczacz parowy kosztuje w granicach 600-800 zł i można go kupić za naszą zachodnią ( może i już byłą ) granicą. Tak zrobiła moja rodzinka. Są i droższe np. Karchera. Ja kupiłam tańszą wersję - wysyłkową ( 200 zł). Na jedno trzeba uważać przy zakupie - ciśnienie ( chyba tak to fachowo się zwie) wytwarzanej pary ( im większe tym lepiej ). Widziałam też oczyszczacze w supermarketach, ale nie przyglądałam się im bliżej, więc nic nie mogę o nich powiedzieć. Na pewno były w granicach 150 zł.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika L.
    Ja mam "chłopca do stymulacji" jak mówi mój mąż. Czyli oczyszczacz parowy ( SteamyBoy ). On i odpowiednia końcówka wyczyszciły mi fugi (po dwóch latach mieszkania i normalnego mycia) idealnie. Wyglądają jak nowe.
    A gdzie się takie coś kupuje?

  14. #14

    Domyślnie

    Polecam tani specyfik firmy YPLON o nazwie Palemka (1litr). jest to wprawdzie płyn do dezynfekcji toalet , ale na moje jasnobeżowe fugi jest najlepszym lekarstwem. Polewam każdą fugę, czekam ok 5 min. , poszoruję trochę szczotką i zmywam. Cif przy nim nie postoi a przy tym bardzo sie maże. Kiedy poleciła mi go koleżanka trochę z rezerwą do tego podchodziłam a teraz czyszcze fugi przed każdymi świętami. Pozdrawiam. Ania

    Ps. Efekt widac dopiero jak fugi wyschną, więc nie zrażajcie się, aha i jeszcze może lepiej wypróbować specyfik w mało widocznym miejscu bo a nuż fuga wejdzie w reakcję.
    W życiu piękne są tylko chwile...

  15. #15

    Domyślnie

    Najświeższa wiadomość : Papka z proszku do pieczenia z wodą i niewielkim dodatkiem wybielacza. testowane na jasnych fugach!!!

  16. #16

    Domyślnie

    do czyszczenia jest taki płyn Atlasa, Szop. Czyści dobrze, tylko trzeba uważać, bo w zbyt dużym stężeniu potrafi wypłukać fugę. Do impregnacji jest wspominany już Delfin, działa tak sobie, aby mieć zadowalający efekt polecam nakładanie grubej warstwy pędzelkiem.

  17. #17

    Domyślnie

    Do impregnacji to polecam HG - niestety zagramaniczny i trochę kosztuje, ale to się opłaca na dłuższą metę. Trzeba także w cierpliwość zainwestować i pomalować fugi dwukrotnie...

  18. #18

    Domyślnie

    Oj nie moge nigdzie tego płynu znaleść Yplonu "palemka"
    są różne inne ale tego nie ma
    chyba spróuje tego proszku do pieczenia skoro on mi nie pomaga w piekarniku to moze chociaz na fugach sie sprawdzi

  19. #19

    Domyślnie



    Palemka, to pierwszy płyn z lewej. Powinnaś dostać w każdym supermakecie. W górze na żóltym tle jest napis palemka.Powodzenia.
    W życiu piękne są tylko chwile...

  20. #20

    Domyślnie

    W takim razie się nie poddaje
    Ruszam dziś znów na poszukiwania
    Dzięki wielkie
    Buła

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony