dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58
  1. #1

    Domyślnie Piła spalinowa do 600 zł.

    Witam
    Czy moglibyście mi doradzić jakie marki pił spalinowych są w miarę dobre oraz łańcuchy bo nie mam o tym zielonego pojęcia a drzewo do kominka trzeba czymś ciąć.
    Ewentualnie jakiś link do taniego sklepu .
    Proszę o radę .
    Pozdrawiam
    Przepiura

  2. #2

    Domyślnie

    Homelite CSP4518 - całkiem dobra, 25m drewna poszło, w międzyczasie trzeba było tylko ją podostrzyć.

  3. #3

    Domyślnie

    Ta piła jest trochę droższa niż 600 zł, chyba około 800 kosztuje, ale warto, bo dobrze się spisuje - u mnie drugi sezon, tnie dużo i nie ma z nią problemów, za to pożytek jaki.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Dzięki juz jakiś punkt zaczepienia mam może ktoś jeszcze by mi doradził o innych markach .
    Pozdrawiam
    Przepiura

  5. #5

    Domyślnie

    Polecam McCulloch Sprzedawane w salonach Husqwarny Mam typ Mac 540
    od 98 roku żadnej awarii. Tnę dość dużo za ten czas zużyłem ok 120 litr. benzyny. Niedawno były promocje kosztowała ok.700 zł. łańcuchy najczęściej Oregona czasem Stihla. polecam na swój użytek bardzo dobra i trwała

  6. #6

    Domyślnie

    Mój ojciec ma sklepik z takim sprzętem, więc jakieś doświadczenie mam. Więc tak: żadne tam Homelite, czy inne McCllochy. Przy pierwszej podstawowej naprawie będzie problem z częściami. Kup piłę Stihl bądź Husqvarna. Stihl ma taki model jak MS 170, kosztuje coś kole 600 stówek. Husqvarna nie wiem, bo nie znam ich obecnego cennika. Luknij na ich strony internetowe, popatrz gdzie najbliżej Ciebie jest punkt habdlowy, pojedź, pogadaj. Tyle. Z daleka omijaj Catoramy, Obi czy inne markeciki.
    Tu była reklama.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Mój ojciec ma sklepik z takim sprzętem, więc jakieś doświadczenie mam. Więc tak: żadne tam Homelite, czy inne McCllochy. Przy pierwszej podstawowej naprawie będzie problem z częściami. Kup piłę Stihl bądź Husqvarna. Stihl ma taki model jak MS 170, kosztuje coś kole 600 stówek. Husqvarna nie wiem, bo nie znam ich obecnego cennika. Luknij na ich strony internetowe, popatrz gdzie najbliżej Ciebie jest punkt habdlowy, pojedź, pogadaj. Tyle. Z daleka omijaj Catoramy, Obi czy inne markeciki.

    Jeśli ktoś prosi o radę to nie pisz jeśli na dany temat masz wiedzę tylko z własnego widzimisię. Doradzam McCullocha bo go mam i użytkuję i jak wcześniej napisałem jest do kupienia w salonach Husqwarny. Czy firma o takiej renomie sprzedawała by szajs. Częsci i serwis prowadzi Husqwarna. Kilka tygodni temu wymieniłem pompkę oleju (zużyła się po 8 latach to chyba nic dziwnego) Rozebrałem piłę na części i poprosiłem serwisantów żeby zobaczyli czy są wymagane jeszcze jakieś wymiany głównie chodziło mi o łożyska wału, tłok, cylinder. Powiedzieli żebym wymienił uszczelniacze wału i tylko tyle bo reszta jest super. Na części wydałem niewiele bo pompa 40 zł uszczelniacze 16zł Złożyłem i działa super. Kosę spalinową Mc Culloch mam 3 sezony, brat ma 7 sezonów i nie ma z nimi najmniejszych problemów. Tak że nie porównuj McCullocha z hipermarketowymi. Sąsiad kupił marki TALON przy pierwszej litrze paliwa padł silnik wymienili na gwarancji i jakoś chodzi.Mało tnie bo mówi że się boi bo gwarancja się skończyła. Wyśmiałem go bo co to za sprzęt żeby był a żeby nim nie robić. Więc mam chyba lepsze doświadczenie bo używam a nie słucham co mówi ktoś kto sprzedaje ,bo dobry sprzedawca poleci ten towar na którym najlepiej zarobi. Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi polemika na temat zawsze jest wskazana bo w ten sposób zawsze mozna się więcej dowiedzieć .
    Moja wiedza na temat piły sie rozjaśnia


    Możecie mi jeszcze napisać na jakie parametry mam zwrócić uwagę chodzi mi tu przedewszystkim o moc i długośc piły ?

    Pozdrawiam
    przepiura

  9. #9

    Domyślnie

    Ja również przymierzam się do zakupu spalinówki. Wszyscy, którzy mają do czynienia z tym sprzętem twierdzą, że najlepiej do użytku domowego kupić podstawowe, o najmniejszej mocy modele Husqvarny lub Stihla. Odwiedzając w ostatnim czasie różne budowy zauważyłem, że murarze i cieśle używają wyłącznie Husqvarny. O czymś to świadczy.
    Wątek dotyczy pił tańszych, więc informuję, że zarówno H. jak i S. mają obecnie promocje i ich pilarki można już kupić po około 700-750 zł. Ja chyba się zdecyduję.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    ok ale doczytałem że sa różne rozbierzności jeśli chodzi o moc .
    ja swoja potrzebuje do użytku domowego ale np. czy 1,4 KW nie będzie za słaba o dł prowadnicy 35 cm .
    No i najważniejsze waga ile powinna ważyć żeby ręka nie drętwiała ok. 5 kg ?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przepiura
    Witam
    ok ale doczytałem że sa różne rozbierzności jeśli chodzi o moc .
    ja swoja potrzebuje do użytku domowego ale np. czy 1,4 KW nie będzie za słaba o dł prowadnicy 35 cm .
    No i najważniejsze waga ile powinna ważyć żeby ręka nie drętwiała ok. 5 kg ?

    Marzin proponował Stihl ms 170 ma ona 35cm i 1,8 kM
    Mój McCulloch mac 540 ma 40cm i 2,4kM
    Jeśli chodzi o cięcie drewna do kominka to nawet ta słabsza da sobie radę chyba że tniesz grube pnie to może być za krótka listwa. Im mocniejsza i z dłuższą listwą to będzie droższa. Zastanów się jakie drewno masz do cięcia i wtedy możesz dobrać wielkość piły. Jeśli masz drewno w metrach i nie jest grube to 1,8kM wystarczy. Jeśli masz drzewa do ścięcia to lepiej coś większego bo 35 cm listwa może być za krótka.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoo
    Marzin proponował Stihl ms 170 ma ona 35cm i 1,8 kM
    Mój McCulloch mac 540 ma 40cm i 2,4kM
    Jeśli chodzi o cięcie drewna do kominka to nawet ta słabsza da sobie radę chyba że tniesz grube pnie to może być za krótka listwa. Im mocniejsza i z dłuższą listwą to będzie droższa. Zastanów się jakie drewno masz do cięcia i wtedy możesz dobrać wielkość piły. Jeśli masz drewno w metrach i nie jest grube to 1,8kM wystarczy. Jeśli masz drzewa do ścięcia to lepiej coś większego bo 35 cm listwa może być za krótka.
    Nie możesz sugerowac się tylko długością prowadnicy (jak to nazywasz listwy). Długość 40 cm przy silniku 2,4kM to jak opony 195 w polskim Faiacie 126P. Niektórzy producenci pilarek celowo zakładają wbrew logice długie prowadnice, bo to pierwsza rzecz na jaką zwraca uwage kupujący. To samo jest w kosiarkach. W marketach stoja takie co to mają 3,5kM, a szerokość koszenia 50cm

    Wracając do pilarek. Spędziłem u ojca w warsztacie wiele godzin naprawiając ich dziesiątki. Nie będę sie za dużo rozwodził, proponuję Stihl-a albo Husqvarnę. A wyszukując oferty najtańszych pilarek na rynku, nie patrzcie jedynie na długość "listwy", ale też na to gdzie jest najbliższy serwis i ile kosztują i czy są dostępne części zamienne.
    Tu była reklama.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam
    Dobrze że tu napisałem ten temat bo jak był bym wyrywny to kupił bym pierwsza lepsza np. ta :

    http://www.allegro.pl/item135126655_...s_wysylka.html

    ale jak rozumiem ta odrodzacie ?
    Może ma ktoś namiary właśnie na te o których mowa czyli nie za drogie ale dobre?
    Pozdrawiam
    przepiura

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przepiura
    Witam
    Dobrze że tu napisałem ten temat bo jak był bym wyrywny to kupił bym pierwsza lepsza np. ta :
    http://www.allegro.pl/item135126655_...s_wysylka.html
    ale jak rozumiem ta odrodzacie ?
    Boże, tylko nie ten szit!!!!
    Cytat Napisał Przepiura
    Może ma ktoś namiary właśnie na te o których mowa czyli nie za drogie ale dobre?
    To mówię ja, syn właściciela sklepu z pilarkami - kup stihla albo husqvarnę.

    Badziewie masz za 550 pln, a coś porządnego za ok 700.

    www.stihl.pl
    www.husqvarna.pl
    Tu była reklama.

  15. #15

    Domyślnie

    Stihl, Oleo-Mac, Husqvarna, Partner...
    Ciekawe pilarki są teraz w Leroy Merlin - chińskie kopie Komatsu pod własną marką. Są dostępne z silnikami 38 i 45cm. Bez porównania lepsze od wszechobecnej chińskiej rąbanki produkowanej pod różnymi markami przez tę samą chińską fabrykę. Ta chińszczyzna w LM jest warta uwagi, 2 lata gwarancji, solidne wykonanie i cena za każdym razie poniżej 500 zł.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja kupiłem jakiś parę lat temu jakiś hamerykański szit, fajna lekka, taka bardziej gałęziówka, ale nawet spore drzewo ją ściołem. Firma chyba partner, czy jakoś tak. Potem chciałem kupić do niej w husqvarnie gąbkowy filtr powietrza i był bez problemu. Następnie w wyniku "błędu operatora" musiałem dokupić obudowę górną do niej, myślałem że będzie ciężko bo sprzet z USA, bez problemu okazało się iż to jakiś bliźniaczy model husqvarny. Tylko za mniejszą kasę. Teraz niedawno w markecie widziałem te piły, chyba jeszcze w jakiś inne firmie, identyczne z tą husqvarną, tylko tańsze niż sprzęt "markowy"
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban
    Ta chińszczyzna w LM jest warta uwagi, 2 lata gwarancji, solidne wykonanie i cena za każdym razie poniżej 500 zł.
    Bobanie, a skąd wiesz, czy jest solidnie wykonana, rozkręcałeś? Zapytaj sprzedawcę, ile kosztuje do takiej piły bęben sprzęgła, czy samo sprzęgło i czy wogóle mają.
    Tu była reklama.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Jeśli polemiki są mile widziane to popieram wypowiedzi Marzin'a.
    Jeśli pilarka ma być na całe życie - a większość z Was będzie na tyle sporadycznie ją użytkować, że jest realna szansa na to, to warto by było zapewnić sobie serwis i części za 5 i 10 lat. Można oczywiście wyjść z założenia, że pilarka ma być tania więc wyniana po 5 latach będzie ekonomicznie uzasadniona.
    Co do sprzedaży różnych matek w sklepach firmowych innych firm. Często wygląda to tak, że zapewniają oni serwis gwarancyjny, a co dalej... sami nie potrafią powiedzieć. Może się jednak okazać, że po 3-4 latach zaprzestaną sprzedaży tej marki i sami się martwcie o części. W sprawie części prawda jest taka, że zadna firma nie będzie sprzedawała taniej pilarki i produkowała do niej części przez 10-15 lat.
    Co do doboru mocy, łańcucha i prowadnicy. Tu nie należy się sugerować tylko tym, że palę w kominku więc mam cienkie drewno. Z drewnem łatwiej nie będzie, a co zrobicie jak za rok czy dwa kupicie tylko (lub okazyjnie) grube i sękate? Nie mówię, by kupować z dużym zapasem mocy lub modele profesjonalne, ale nie kupować tych najmniejszych.
    Koniecznie kupować takie które mają serwis na miejscu i lokalne źródło części.
    Sąsiad ma Partnera - złego słowa o nim nie powie, bo chodzi pięknie. Problem tylko w tym, że oryginalne części ma w odległości 80 km od domu. Dopasował łańcuch ze Stihla, ale jak sam mówi - to już nie to samo... (problemy z dobraniem odpowiedniej długości).
    Sam mam Husqvarnę 254... jak dla mnie to już klasyka... ma chyba z 15 lat i w ubiegłym roku robiłem mały remont (wymiana membran w gaźniku, filtry i parę innych drobiazgów) i mimo wieku zero problemów z dostaniem części.
    Ogólnie jeśli planujecie używać pilarki przez długi okres, chcecie mieć zagwarantowane części zamienne, nie chcecie mieć nieoczekiwanych niespodzianek (za krótka prowadnica), to wybierajcie pilarki markowe, z pewnym serwisem. No chyba, że wystarczy gwarancja 2-3 lata.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Bobanie, a skąd wiesz, czy jest solidnie wykonana, rozkręcałeś? Zapytaj sprzedawcę, ile kosztuje do takiej piły bęben sprzęgła, czy samo sprzęgło i czy wogóle mają.
    \

    Osobiście nie rozkręcałem ale przez nasz warsztat przeszło trochę takiego sprzętu. Kute tłoki, dwa pierścienie, metalowa pompa oleju napędzana od bębna sprzęgła; można jeszcze trochę wymieniać. A sprzedawcy o ceny części nie ma co pytać bo LM nie serwisuje sam tego co sprzedaje. A tak w ogóle bęben sprzęgła do tej pilarki kosztuje ok. 25 zł. Chcesz to porównać z cenamii Stihla lub Husqvarny

  20. #20

    Domyślnie

    A co sądzicie o piłach spalinowych firmy HOMELITE ? Warte kupna ?
    All rights reserved.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony