dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 73
  1. #1

    Domyślnie

    Podsumowałem (ceny katalogowe) wymyślony przez projektanta zastaw Junkert Eurostar - jednofunkcyjny+zasobnik+zestaw przyłączeniowy + ... i włos mi się zjeżył - wyszło ponad 7 tysięcy. Podobny zestaw Termetu uniCO to ok. 4000 PLN. Różnica porażająca.
    I teraz prośba - kto ma taki kocioł i jak on się spisuje. Nie jest to może modny producent, renoma starych produktów jest taka sobie, ale ostatnio znajomy chwalił Termet. A co wy na to?

    Paweł

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pawel_l dnia 2003-04-21 10:55 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Też jestem zainteresowany opiniami użytkowników, ale raczej rozważam wersję z amkniętą komorą spalania (MiniMax turbo). Kto używa niech się chwali

  3. #3

    Domyślnie

    Ludzie nie macie kotłów w domach? Piszcie coś.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja osobiście nie ma Termeta ale kolega z pracy zainstalował sobie ok. trzy miesiące temu w mieszkaniu w bloku mieszkalnym (miał piece) kocioł MiniMax GCO-DP-13-10-13/21 dwufunkcyjny. Jak na dziś jest zadowolony. Ale jest to dopiero pierwszy jego sezon grzewczy. Sam jestem zainteresowany Unico 13 ponieważ mam piec starego typu tzw. olsztyński Elka. Podejrzewam że ma sprawność rzędu 65-70 % A nowy Termet powinien mieć ok 90 % sprawności. Czytałem tutaj na forum że narzekano na elektronikę do Termetów. Jej producentem jest polska firma Altronix (ma nawet stronę w internecie). Nie wiem jak to jest na dziś czy coś poprawiono w elektronice czy też nie. Wydaje mi się że przy tak niskich cenach Termeta i dostępności części i serwisu warto zaryzykować. Gwarancja jest długa bo dwuletnia.

  5. #5

    Domyślnie

    Mój człowiek od rurek mówi, zapytany o szczerą wypowiedź, że zainstalował by u siebie Termeta. Tylko, że wicie-rozumicie, nawet jak mu się zepsuje czy coś, to sobie poradzi, bo się zna i ma "wejścia". Tak samo kumpel kupił był se oto 20-letniego VW Golfa w dobrym stanie za 3600. Wariat? Nie, bo ma warsztat mechaniczny i sobie go odpicował jak talala.
    Moja opinia jest taka, wyniesiona z doświadczeń budowlanych: nie warto inwestować w "tanie", nie warto eksperymentować z czymś nowym. Kupiłem dachówkę firmy Meindl, bo tanio, a teraz mam kłopoty. Folia dachowa paroprzepuszczalna też się nie sprawdza, lepsze deskowanie i papa, choć "politycznie niepoprawna".

  6. #6

    Domyślnie

    Od kilku miesięcy eksploatujemy Termeta Mini Max ale zwykły, nie turbo. Chodzi bardzo dobrze. Wybór wynikał głównie z tego, że to jest w małym mieszkaniu. To jest jeden z nielicznych kotłów tak małej mocy. Ale żadnych problemów nie ma.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    nowość w termecie to jest to co rok wcześniej wyszło z oferty konkurencji jako mocno przestarzałe

  8. #8

    Domyślnie

    Widze ze malo uztkownikow Termeta wiec ja cos napisze
    Mam Unico22kW plus zasobnik 120l Galmeta, do tego cyrkulacje, mieszacz termostatyczny i zawor trojdrozny (trzeba dokupic). Zestaw sprawuje sie bardzo dobrze, gwarancje mam 2 lata na kociol i 5 lat na zasobnik. Serwisant kotla mieszka niedaleko mimo ze mieszkam 30km od miasta. Glowna zaleta zestawu byla cena - w sumie za zestaw jw. ok. 3tys. Za ta cene nie kupilbym ani Junkersa (min. ok. 5tys) ani Valianta (podobnie) ani SD (choc ten jest nieco tanszy od poprzednich). Dodatkowa zaleta kotla 22kW jest mala moc minimalna - 6,6kW (to ona decyduje w duzym stopniu o zuzyciu gazu). Konkurencja ma te moc nieco wyzsza. Kociol sadze na przyzwoitym europejskim poziomie po nizszej cenie. Jak za pare lat sie zepsuje (odpukac) to kupie nastepnego Termeta (ale juz nowszej generacji) i w sumie na oba wydam mniej niz na jednego Junkersa Eurostar a gwarancje bede mial podwojna

    D.

  9. #9

    Domyślnie

    Coraz bardziej przekonuję się do Termetu. Za minimaxa turbo jednofunkcyjnego z zamkniętą komorą spalania + zbiornik 120l - 4000 PLN - 10% (minimum - na telefon). Pytanie czy we Wrocławiu jest sensowna firma która to zamontuje.

    Paweł

  10. #10

    Domyślnie

    Do Świebodzic (producent) z wrocka jest 60 min. w jedną stronę, więc i do części i do serwisu blisko. We Wrocławiu i tak na pewno mają serwisantów

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Coś niedokładne informacje macie Panowie

    Junkers Eurostar ZSE-24 (6-24 kW) kosztuje 3590
    Junkers Euroline ZS-23 (8-23 kW) kosztuje 2542
    Odpowiadający im Termet uniCO-22 (6-22 kW) jest za 2674
    (wszystkie ceny brutto przed rabatem)

    A tak wogóle to oferta na rynku kotłów bardzo się splaskaciła Ceny za kotły o podobnym wyposażeniu są mocno zbliżone, bez względu na markę.

    PS. Dave !? Oszczędzasz na kotle !? A gdzie zamiłowanie do komfortu i do markowych wyrobów z certyfikatami ;->



    Jasiu

  12. #12

    Domyślnie

    Pytanie co z zakresem modulacji. Termet podaje 20-100% (czyli np. min. 7 kW dla uniCO lub minimax) a na stronie Junkersa piszą o 35-100% - min. 8 kW. Dla mnie jest to istotne bo zapotrzebowanie mam policzone na ok. 9kW. Więc ze względu na sprawność (szczególnie wyłącznie się) Termet bardziej pasuje. Oczywiście pytanie jak jest w rzeczywistości.

    Paweł

  13. #13

    Domyślnie

    Pawel - zamontowac moze dowolna firma hydrauliczna. A uruchomienie wykonuje i tak serwisant (bezplatnie).
    Jasiu - ceny producenta nie sa wazne, liczy sie to ile mozna zaplacic po upuscie. Na Termeta mozna dostac niezle upusty.
    Co do twojego pytania o zamilowanie do komfortu i marek - to owszem i nie narzekam na Termeta, w tym przypadku nie widze problemu. Kociol ma grzac i jak grzeje to jego marka nie ma wplywu na jakosc, komfort zycia. A jak nie grzeje to liczy sie bliskosc serwisu. Poza tym kociol mozna zmienic w 1 dzien a sciany sa na dziesiatki lat (to a propos dyskusji o scianach). A w ogole dla mnie bardzo duzymi argumentami byla: moc minimalna Termeta: 6,6kW - tego nie da zaden kociol w tej cenie i mozliwosc liniowego sterowania moca kotla przez regulator (ale to okazalo sie zbedne).

    D.

  14. #14

    Domyślnie

    Dave, dzięki za opinię.
    A jakie są twoje doświadczenia z kotłem z otwartą komora spalania (moje pytanie w innym wątku nie wzbudziło zainteresowania).

    Paweł

  15. #15

    Domyślnie

    Nie widze problemu z wychladzaniem - pewnie o to ci chodzi, kociol raczej i tak rzadko sie wlacza. Zreszta najlepiej zastosowac zetke ktora bedzie powodowac ze wciaganie powietrza bedzie tylko wskutek podcisnienia. Byc moze kociol z otwarta komora jest nieco glosniejszy ale jak masz wydzielona kotlownie to nie ma problemu.

    D.

  16. #16

    Domyślnie

    Interesują mnie własności użytkowe, np. jak duży jest ciąg powietrza, czy pomieszczenie bardzo się wychładza, chciałbym np. w kotłowni zrobić też pralnię.

    Paweł

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Posiadam kocioł MINIMAX TERMET-u dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania. Za kocioł ten z montażem,konsolą podłączeniową i pierwszym uruchomieniem zapłaciłem w zeszłym roku 3600 zł.
    Kocioł sprawuje sie bardzo dobrze a cena jest przystępna.
    Dodam że gwarancja jest dwuletnia.

  18. #18

    Domyślnie

    Skąd to zużcyie gazu na poziomie 3 m szesć. przy mocy 22 KW Termeta ??? To by świadczyło że kocioł ma sprawnosć 65 % a nie 91 %. Kocioł powinien zużywać ok. 1,1 m sześc. gazu na godzinę gazu na przy rozwijanej mocy 10 KWat. Trochę dziwne dane.

  19. #19

    Domyślnie

    Na stronie Termeta jest prawdopodobnie pomyłka. Zamieniono pozycję gazu GZ-40,5 z GZ-50 ponieważ gaz GZ-50 ma większe ciepło spalania niż GZ-40,5 i potrzeba go mniej do uzyskania tej samej mocy kotła.

    Prawidłowe zużycie gazu wysokometanowego GZ-50 kotła UNICO-22 to (i innych tam umieszczonyc) to prawdopodobnie 2,4 m sześc. gazu na godz. przy mocy nominalnej 22 KW.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Co do napraw kotlow, to juz pisalem na wątku. Naprawa jest prosta nawet dla laika. Sam wymienilem w niecałą godzine wymiennik płytowy w kotle Beretta, ktory sie zepsuł po niecalych dwoch latach eksploatacji. Wazna jest cena czesci, a przede wszystkim cena nowego kotla.

    Pewnie tez sie zdecyduje na Termeta. Instalator wielu kotlow, polecalmi go ze wzgledu na dlugą gwarancje i dobrą jakosc. Dodam, że montuje on kotly wielu firm.

    Uwazam, że wszystkie kotly grzeją (prawie) tak samo, a roznica jest w cenie zakupu. Nie uwazam, żeby Termet byl gorszą marką niż inne kotly reklamowane.

    Ostatnio duzo kupowano folii paroprzepuszczalnej "MARKOWYCH" producentow, zastępującej pełne deskowanie. Jednak ta folia wielu przysporzyła problemow. Uwazalbym wiec z tymi "markowymi" firmami.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony