dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie Ile za robociznę podbitki drewnianej

    Ile kosztuje obecnie wykonanie podbitki drewnianej- prostopadle do sciany, mój materiał i moje malowanie.
    Cena samej robocizny
    Gdzie w internecie mozna zobaczyć film instruktarzowy czy cos takiego,
    ciesle moi podejmuja sie robić podbitkę wzdłuz mówiąc ,że jest tansza niż prostopadle- ta druga podoba mi sie bardziej, chciałabym sama ocenić co jest trudniejsze.
    podbitka ma iść skośnie do ściany domu, równolegle z krokwiami.A może macie jakies fotki swoich podbitek.Z chęcia popatrzę.

  2. #2

    Domyślnie

    20 zł m2

  3. #3

    Domyślnie

    Może jeszcze jaki rejon kraju, bo różnie to wygląda na odległych terenach.

  4. #4

    Domyślnie

    slask

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Ja jak mi cenę zaśpiewali to zrobiłem sam. Co prawda z PCV ale nie trzeba malować. Dodam tylko, że dom 9x13m, trzy kondygnacje, w najwyższym punkcie 11m. Rusztowanie się chwiało ale zrobiłem, weekendami, rusztowanie pożyczyłem za tzw. flaszkę
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  6. #6

    Domyślnie

    fajnie,że sam zrobiłes ale ja niestety jestem słabsza płeć- moge podbitke kupić i samej pomalować reszta to majster- więć ile ci zaspiewali za robociznę, bo takie bylo pytanie.

  7. #7

    Domyślnie

    proszę o odpowiedzi, bardzo.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wilcza75

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    na Mazurach w sierpniu płaciłem 11zł/m2
    ale za całość roboty wyszło tak mało że dopłaciłem majstrowi ponad umowę, zwłaszcza, że robotę miał marudną - przybijał deski podbitki miedzy krokwie - tak żeby te były widoczne.

    + czlowiek należał do majstrów "myślących" co jest moim zdaniem największą zaletą, nawet kosztem braku hmmm ..... doskonałości

  9. #9

    Domyślnie

    za podbitkę PCV 20 zł za metr bieżący

    z tym, ze sporo światełek w podbitce i podłączeń tym samym

  10. #10

    Domyślnie

    Mieszkam w Trzebnicy. Mój szwagier zajmuje się tego typu wykończeniami drzewo, pcv ostatnio brał 20zł za m2 ale w chwili obecnej wiem że jest zajęty.

  11. #11

    Domyślnie

    moi mili.Dobrze wykonana podbitka z desek to czynność pracochłonna.Ka
    żdą deszczułkę trzeba dociąć na wymiar,czasem ze skosami.Wcześniej pomalowac wstępnioe aby nie było widać białego na piórach.Następnie obić krokwie listwamki do których mocujemy docięte deski.To wszystko należy starannie wykończyć listwami kątowymi.Czasami nalezy podbitkę wykończyć od czoła krokwi(pod rynną.Dobrze jest też podobnie obić deskę wiatrowa.
    Robię te rzeczy ,więc wiem że podawana przez was cena jest śmiesznie mała.25 zł za m biezący podbitki z pomalowaniem to cena za którą można przy okazji innych prac( np.ocieplanie budynku ) wykonać. Inaczej trzeba policzyć koszty rusztowania,a cena podbitki 35zł za mb.Z plastiku pewnie za 20 zł .,ale widziałem jak wiatr wyrywał plastikowe listwy.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Przestrzelski
    moi mili.Dobrze wykonana podbitka z desek to czynność pracochłonna.Ka
    żdą deszczułkę trzeba dociąć na wymiar,czasem ze skosami.Wcześniej pomalowac wstępnioe aby nie było widać białego na piórach.Następnie obić krokwie listwamki do których mocujemy docięte deski.To wszystko należy starannie wykończyć listwami kątowymi.Czasami nalezy podbitkę wykończyć od czoła krokwi(pod rynną.Dobrze jest też podobnie obić deskę wiatrowa.
    Robię te rzeczy ,więc wiem że podawana przez was cena jest śmiesznie mała.25 zł za m biezący podbitki z pomalowaniem to cena za którą można przy okazji innych prac( np.ocieplanie budynku ) wykonać. Inaczej trzeba policzyć koszty rusztowania,a cena podbitki 35zł za mb.Z plastiku pewnie za 20 zł .,ale widziałem jak wiatr wyrywał plastikowe listwy.
    35 zl,ale tu sie nie da wliczyc w m2,raczej mb,rzadko podbitka ma szerokosc 1m.
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  13. #13

    Domyślnie

    .[/quote]
    35 zl,ale tu sie nie da wliczyc w m2,raczej mb,rzadko podbitka ma szerokosc 1m.[/quote]
    i dlatego jest za 1mb.w m2 się po prostu nie opłaca.

  14. #14

    Domyślnie

    czy cena 35zł z metr biezacy podbitki sidingowej na gotowo to dobra cena czy za duża? jakie sa aktualne stawki?

  15. #15

    Domyślnie

    majstrowie których pytałam z malowaniem i montażem życzyli sobie 50 zł/m2 robocizny.

    Miała być robiona Nadbitka nad krokwiami moim zdaniem prostsza niż podbitka.

    Majstrom podziękowałam. Nie stać mnie na takich fachowców, niech jadą do Anglii. Będzie robił cieśla razem z dachem za połowe tej ceny, również z malowaniem.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał myszkaxs
    czy cena 35zł z metr bieżacy podbitki sidingowej na gotowo to dobra cena czy za duża? jakie sa aktualne stawki?
    Myślę ,że to dob5ra cena.a co z rusztowaniem?,jeśl8i w cenie to b.dobra cena.
    Jeszcze lepsza jeśli sidink będzie cięty i kładziony prostopadle.
    A jeśli do tego dojdzie siding cięty tak, aby obłożyć deskę czołową to cena rewelacyjna.Podbitki prostopadłe są znacznie trudniejsze w stosunku do obicia krokwi z góry listwami .To można zrobić w m2 wraz z dachem.

  17. #17

    Domyślnie

    w tych 35zł-to ma byc - rusztowanie, siding ciety i kładziony prostopadle do domu, z zalataniem ewentualnych dziur w wiatroizolacji, zaizolowaniem ewentualnych dziur przy lukarnach tzn tam gdzie dachówka juz nie dochodzi,a na daszku nad tarasem bedzie kladziona jako sufit ale w sumie to on tez bedzie prostopadle do domu. Co do deski czolowej to ona jest obrobiona blachą, podbitka ma wchodzic pod obramowanie patrzac od dołu, chyba ma to byc pas podrynnowy czy tak jakos ja sie za bardzo nie znam. Mocowanie nie do krokwi tylko mamy wkoło domu do tych krokwi takie prostopadłe wzmocnienia wiec ruszt prawie jest trzeba tylko wypoziomowac.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał myszkaxs
    w tych 35zł-to ma byc - rusztowanie,....
    to masz dobrą cene.-samo wypożyczenie rusztowania to 25zł netto /dobę za
    100m2 + montaż/demontaz 650 zł + transport.a gtdzie reszta?.

  19. #19

    Domyślnie Re: Ile za robociznę podbitki drewnianej

    Cytat Napisał acca5
    Ile kosztuje obecnie wykonanie podbitki drewnianej- prostopadle do sciany, mój materiał i moje malowanie.
    Cena samej robocizny
    Gdzie w internecie mozna zobaczyć film instruktarzowy czy cos takiego,
    ciesle moi podejmuja sie robić podbitkę wzdłuz mówiąc ,że jest tansza niż prostopadle- ta druga podoba mi sie bardziej, chciałabym sama ocenić co jest trudniejsze.
    podbitka ma iść skośnie do ściany domu, równolegle z krokwiami.A może macie jakies fotki swoich podbitek.Z chęcia popatrzę.
    25 zł za mb
    miedzy krokwiami 30 złmb można zobaczyć w juzefowie k\Otwocka

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał smiejus
    Będzie robił cieśla razem z dachem za połowe tej ceny, również z malowaniem.
    Budujac wiezbe nadbitke doliczam symbolicznie lub wykonuje gratis

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony