dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał wartownik
    Budujac wiezbe nadbitke doliczam symbolicznie lub wykonuje gratis
    no to super mają twoi klienci, u nas sobie nieźle liczą.
    A mam takei wrażenie że dla cieśli z którymi rozmawiałam pomalowanie podbitki leży już poniżej poziomu godności, więc i cena musi urażoną dumę zrekompensować

  2. #22

    Domyślnie

    podbitka drewniana z malowaniem 40 PLN za mb

  3. #23

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    PCV 35 zł / mb - prostopadle i na szczytach równolegle, na drewnianym ruszcie, listwy J z obydwu stron.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Mnie cieśle robią nadbitkę (chcę mieć widoczne szlifowane krokwie), płacę 30 zł/m.kw. z dwukrotnym malowaniem. Robią to razem z całym dachem, za który płacę 45 zł/m.kw. + dodatkowo za szlifowanie widocznych elementów (a życzę sobie np szlifowane jętki, bo zostawię je jako element dekoracyjny poddasza )
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  6. #26

    Domyślnie

    czy te ceny ktore podaliscie to tylko za robocizne czy z materialem? mi ostatnio powiedzieli bez materialu 10pln/metr. czy to duzo ?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gringo...
    czy te ceny ktore podaliscie to tylko za robocizne czy z materialem? mi ostatnio powiedzieli bez materialu 10pln/metr. czy to duzo ?
    Podbitke w markecie sprzedaja po 29 zl/m2.
    Niech z tartaku bedzie 20 zl/m2.
    Ale jest to sam material.
    Ty bys chcial 10 zl/m2 z materialem - optymista

  8. #28

    Domyślnie

    placilem 40zl/m2 za robo., trzykrotnie malowana, pióro/wpust, wielkopolska, solidna ekipa,
    o ile wiem, to dzisiaj biorą 45, lub więcej jesli potrzebne jest wysokie rusztowanie.




  9. #29

    Domyślnie

    Moi fachowcy zamontuja mi podbitke drewniana, malowana 3x. Cena uzgodniona z nimi to 30zl/mb. I wiem ze ta cena nie jest wygorowana

  10. #30

    Domyślnie

    powiedzialbym ze bardzo dobra jak na 2008

  11. #31

    Domyślnie

    napisałeś
    Cytat Napisał jea
    Ja jak mi cenę zaśpiewali to zrobiłem sam. Co prawda z PCV ale nie trzeba malować. Dodam tylko, że dom 9x13m, trzy kondygnacje, w najwyższym punkcie 11m. Rusztowanie się chwiało ale zrobiłem, weekendami, rusztowanie pożyczyłem za tzw. flaszkę
    Gratuluję,udało się.Lepiej samemu niż zlecić prace osobie pracującej na "czarno".
    Kilka dni temu w Dzierżoniowie taki właśnie człowiek spadł z prowizorycznego rusztowania robiąc podbitkę na domku jednorodzinnym.
    Spadł z 5 metrów na kumpla.Złamał sobie rękę i żebra które wyszły na wierzch...
    Jak myślicie,czy oszczędności uzyskane na m2 podbitki są warte ryzyka odpowiedzialności za osoby ,które się zatrudnia?
    ! m2 podbitki to nie tylko deska i gwoździe.To prace z maszynami,to rusztowania,badania lekarskie,ubespieczenie oc,i wiele innych.
    Jeśli umiesz i masz możliwości zrób sam,jeśli nie to zdecydowanie podpisz umowę o dzieło z firmą.

  12. #32

    Domyślnie Kolega ma rację

    Cytat Napisał janrenovate
    Cytat Napisał Jan Przestrzelski
    moi mili.Dobrze wykonana podbitka z desek to czynność pracochłonna.Ka
    żdą deszczułkę trzeba dociąć na wymiar,czasem ze skosami.Wcześniej pomalowac wstępnioe aby nie było widać białego na piórach.Następnie obić krokwie listwamki do których mocujemy docięte deski.To wszystko należy starannie wykończyć listwami kątowymi.Czasami nalezy podbitkę wykończyć od czoła krokwi(pod rynną.Dobrze jest też podobnie obić deskę wiatrowa.
    Robię te rzeczy ,więc wiem że podawana przez was cena jest śmiesznie mała.25 zł za m biezący podbitki z pomalowaniem to cena za którą można przy okazji innych prac( np.ocieplanie budynku ) wykonać. Inaczej trzeba policzyć koszty rusztowania,a cena podbitki 35zł za mb.Z plastiku pewnie za 20 zł .,ale widziałem jak wiatr wyrywał plastikowe listwy.
    35 zl,ale tu sie nie da wliczyc w m2,raczej mb,rzadko podbitka ma szerokosc 1m.
    Zajmuję się stolarstwem mam własny zakład.No i racja ceny podane wyżej są śmieszne .Oczywiście jeżeli ktoś nie ma działalności i robi na czarno z kolegą to na piwko zarobią ale czy jest pewność że podbitka jest dobrze założona i nie odpadnie za rok albo czy daje swój efekt.Więc cena zaczyna się od około 27 zł w zależności od materiału PCV czy DREWNO.

  13. #33

    Domyślnie Re: Kolega ma rację

    Cytat Napisał MSZ80
    Zajmuję się stolarstwem mam własny zakład.No i racja ceny podane wyżej są śmieszne
    Jeszcze śmieszniejsi są ci, którzy liczą podbitkę z m^2
    best regards

  14. #34

    Domyślnie Re: Kolega ma rację

    Cytat Napisał kakaowy
    Cytat Napisał MSZ80
    Zajmuję się stolarstwem mam własny zakład.No i racja ceny podane wyżej są śmieszne
    Jeszcze śmieszniejsi są ci, którzy liczą podbitkę z m^2
    rozwiń
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  15. #35

    Domyślnie

    Nie chce mi sie, jak masz troche oleju w głowie to sam dojdziesz co i jak.
    best regards

  16. #36

    Domyślnie

    To po co się w ogóle wypowiadasz jak nie chce ci się pomóc!!!???

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damianr

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakaowy
    Nie chce mi sie,
    to to często słyszałem
    przestrzegam przed radami i pracami tego pana
    więcej tutaj

    Cytat Napisał mckwadrat
    Na Białołęce kręci się forumowy Kakaowy - uważajcie
    http://forum.muratordom.pl/post2544733.htm#2544733

  18. #38

    Domyślnie

    mój dachowiec mi wycenił właśnie ułożenie podbitki za mkwadratowy-bo niby jak inaczej.
    cena to 55zł za pcv-szukam kogoś tańszego z okolic gliwic oczywiście dobrego

  19. #39

    Domyślnie

    podbitka z pcv 26zł/m, robili ją panowie od tynku zewnętrznego (też 26zł/m2), solidnie i szybko, płacone w ubiegłym tygodniu, materiał inwestora.

  20. #40

    Domyślnie

    Ile kosztuje obecnie wykonanie podbitki drewnianej
    U nas fachowcy za metr podbitki już pomalowanej(przeze mnie:) wzięli 30 zł.
    cherry

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony