dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 121
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie Re: Ile cm wełny na ocieplenie poddasza ?

    Cytat Napisał ave!
    ...

    tem sam problem - tylko: też mamy krokwie 18cm, czy w takim razie nie należy dawać wełny 18??
    "centymetry" wełny te właściwe są po jej rozprężeniu (?) czy nie powstaje pustka 3 cm?
    i druga warstwa wełny 5 cm?
    Możesz dać 18cm lub każdą "chudszą".
    Szczelina powietrzna jaka pozostanie nad wełną a pod folią to nawet dobra rzecz. Wentylacja.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    Daj 20 cm,ale dobrej o dobrym współczynniku poniżej 0,38 ...czegoś tam chyba lambda, bo zapomniałem,ale jest na każdej rolce jak dasz dobrą to Ci 20 cm wystarczy,ja dałem Isover Uni Mata 15+5 i rozprężyła się do 18 i 6 cm,nie ugniataj lekko daj między krokwie sama się rozpręży bedzie O"K.

  3. #23

    Domyślnie Re: Ile cm wełny na ocieplenie poddasza ?

    Cytat Napisał Radek-10
    Witam
    Za kilka dni chcę ocieplić poddasze użytkowe.Między krokwie ( 18 cm ) planuję położyć top rocka 15 cm.Oczywiście jeszcze dochodzi wełna na ruszcie i tu mam pytanie ,ile cm i jaki rodzaj położyć "aby było ciepło i OK "
    pozdrawiam
    Radek
    15cm między krokwie i 5 cm pomiędzy profile. Jeśli chodzi o strop płaski to 25cm. Jest to rozwiązanie optymalne. Większa grubość nie ma sensu finansowego ponieważ zwrot kosztów poniesionych na zakup wełny będzie wynosić ok 9lat. Tyle trzeba palić by zwrócił się koszt grubszej wełny.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszko
    Cytat Napisał marcin_u
    Czy mozna i co sadzicie o takim ociepleniu poddasza uzytkowego: po miedzy krokwie wełna 15cm + na krokwie w poprzek styropian 5-10cm ?
    Chcialem tak zrobić ale nie zrobiłem ponieważ znajomy tak zrobił i myszy cały styromian poszatkowały w granulki, słychać za płytami jak myszy rajcujš a w wełnie nie będš ganiać.
    Leszko niestety w wełnie też ganiają. Właśnie w wyszukiwarce napisałem myszy i wyskoczył ten post
    Mam w skosach 25 cm wełny i tylko folię paroszczelną, własnie parę minut temu przebiegła po tej folii mysz.
    Jak się ich pozbyć, ratujcie...
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterek
    Cytat Napisał Leszko
    Cytat Napisał marcin_u
    Czy mozna i co sadzicie o takim ociepleniu poddasza uzytkowego: po miedzy krokwie wełna 15cm + na krokwie w poprzek styropian 5-10cm ?
    Chcialem tak zrobić ale nie zrobiłem ponieważ znajomy tak zrobił i myszy cały styromian poszatkowały w granulki, słychać za płytami jak myszy rajcujš a w wełnie nie będš ganiać.
    Leszko niestety w wełnie też ganiają. Właśnie w wyszukiwarce napisałem myszy i wyskoczył ten post
    Mam w skosach 25 cm wełny i tylko folię paroszczelną, własnie parę minut temu przebiegła po tej folii mysz.
    Jak się ich pozbyć, ratujcie...
    a gdzie masz tą folię pod regipsem?
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  6. #26

    Domyślnie

    Gipsu jeszcze nie ma i dlatego ją i usłyszałem i zobaczyłem.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78
    Cytat Napisał Peterek
    Cytat Napisał Leszko
    Cytat Napisał marcin_u
    Czy mozna i co sadzicie o takim ociepleniu poddasza uzytkowego: po miedzy krokwie wełna 15cm + na krokwie w poprzek styropian 5-10cm ?
    Chcialem tak zrobić ale nie zrobiłem ponieważ znajomy tak zrobił i myszy cały styromian poszatkowały w granulki, słychać za płytami jak myszy rajcujš a w wełnie nie będš ganiać.
    Leszko niestety w wełnie też ganiają. Właśnie w wyszukiwarce napisałem myszy i wyskoczył ten post
    Mam w skosach 25 cm wełny i tylko folię paroszczelną, własnie parę minut temu przebiegła po tej folii mysz.
    Jak się ich pozbyć, ratujcie...
    a gdzie masz tą folię pod regipsem?
    Mi nie chodziło o to że myszy ganiajš bo wiem że będš ganiać,ale chodziło o rozkruszenie styropianu (one styropianu nie jedzš).A tak nawiasem u mnie nie majš możliwoœci ganiana bo między rygipsem-foliš-wełnš nie ma szczeliny,szczelina jest wełna- f.paroprzepuszczalna .

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszko
    Cytat Napisał marcin_u
    Czy mozna i co sadzicie o takim ociepleniu poddasza uzytkowego: po miedzy krokwie wełna 15cm + na krokwie w poprzek styropian 5-10cm ?
    Chcialem tak zrobić ale nie zrobiłem ponieważ znajomy tak zrobił i myszy cały styromian poszatkowały w granulki, słychać za płytami jak myszy rajcujš a w wełnie nie będš ganiać.
    Właśnie tak mam u siebie i boję się tych myszy. Wyłożyłem trutkę w paru miejscach i przy ostatnim sprzątaniu na poddaszu znalazłem dwie. Specjalnych zalet ten styropian nie ma, poza tym, że może stanowić tymczasowe wykończenie poddasza. Rozwiązanie dla tych co mają kłopoty z płynnością finansową i muszą etapować postęp prac.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  9. #29

    Domyślnie

    Jak dlugo mysz zyje po zjedzeniu trutki , chyba od razu nie fiknie , najpierw zrobi tak , a potem do gniazda i tam zostanie na wieki w styropianie lub welnie.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    wełna mineralna 16+5+10 cm
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  11. #31

    Domyślnie

    wg zaleceń wełny ocieplającej poddasze uzytkowe powinno być minimum ! 22-25 cm ukladanej na przemian tj. np. 15 pomiędzy krokwie + 10 wzdłuż krokwi jezeli dach pokryty jest deskami i papą zalecana jest szczelina wentylacyjna miedzy deskami a wełną nawet 2-5 cm
    oczywiscie wlot i wylot powietrza.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał wartownik
    Jak dlugo mysz zyje po zjedzeniu trutki , chyba od razu nie fiknie , najpierw zrobi tak , a potem do gniazda i tam zostanie na wieki w styropianie lub welnie.
    Zazwyczaj jak ma kipnšć to wychodzi na zewnštrz gniazda

  13. #33

    Domyślnie Re: Ile cm wełny na ocieplenie poddasza ?

    u nas w sumie bedzie 30 cm
    izolacja poddasza jest chyba najwazniejsza - najwiecej ciepla ucieka wlasnie przez dach
    no i latem poddasze nie bedzie sie tak bardzo nagrzewac
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  14. #34

    Domyślnie

    Polska jest podzielona w budownictwie na rozne strefy ze wzgledu na klimat.

    Radek mieszka w miejscu gdzie sa wysokie srednie temperatury roczne , nawet w Niemczech najwyzsze srednie temperatury sa przy granicy z Polska ( chyba )

    Czy ma to wplyw na wielkosc , rodzaj , sposob wykonania docieplenia , (mam na mysli wszystkie docieplenia , nie tylko poddasze ).

  15. #35

    Domyślnie

    najwieksze straty ciepla -> wentylacji grawitacyjnej ok 40 %
    reszta sie rozkłada , poddasze , sciany, okna , podłoga, ew. piwnica

    roznice temperatur w polsce sa ale bez przesady ...
    jak widac z roku na rok ilość ocielenia w cm rosnie niedawno ocieplano sciany 6 cm potem 10 a teraz 12- 15 sa przypadki ze wiecej podobnie z poddaszem
    co do oszczednosci na samym ociepleniu poddasza to jak ktos wczesniej napisał ze nie ma co inwestowac w grubsze bo sie zwraca po 9 latach hmmm tylko ze ceny energii rosną z roku na rok

    ja planuje mieszkac w domu wiecej niz 9 lat (chyba ze fikne wczesniej)
    liczy sie komfort nie tylko zimą ale i latem !
    zima bedzie zimno podkrecisz piec wiecej zaplacisz bo masz slabą izolacje
    lato się wsciekniesz od ciepla - ratuje cię klima znowu doplacasz ...

    wszystko zalezy od inwestora twoja decyzja - u mnie napewno nie bedzie mniej niz 25 cm !

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał lider67
    Daj 20 cm,ale dobrej o dobrym współczynniku poniżej 0,38 ...czegoś tam chyba lambda, bo zapomniałem,ale jest na każdej rolce jak dasz dobrą to Ci 20 cm wystarczy,ja dałem Isover Uni Mata 15+5 i rozprężyła się do 18 i 6 cm,nie ugniataj lekko daj między krokwie sama się rozpręży bedzie O"K.
    HM..tzn, że mam kupić wełne grubości 15cm, to wtedy rozpręzy sie do 18cm, bo tyle chciałam dać między krokwie - czy coś pomieszałam. Bo to by znaczyło ze jak dam 18 cm to rozpręzy mi sie i wypcha folię bo krokwie grubości 18cm - dobrze kumam???

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    jak chcesz 15 kupuj 15
    jak 18 to 18

    rozpręży się do wymganego rozmiaru - nigdy więcej
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  18. #38

    Domyślnie

    widze ze zdania na temat grubosci ocieplenia sa podzielone
    Bardzo prosze Was o porade dot. mojej sytuacji, bo czytajac wszystkie posty juz naprawde nie wiem co mam zrobic:
    Dach kopertowy, pelne deskowanie, papa, dachowka cementowa
    grubosc krokwi 17cm.
    Jaka mam zastosowac welne aby pozostawic szczeline went. 3cm?
    Mam zamiar ulozyc welne w dwuch warstwach: miedzy krokwie oraz pod krokwiami. Myslalem o welnie URSA DF35. Co o tym wszystkim sadzicie?
    Daro
    Nasz "Dom w Bluszczu 2" na stonach Pracowni Projektowej ARCHON
    http://www.archon.pl/gallery/pictures/389

  19. #39

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze większy problem. Mianowicie grubość krokwi mam 16 cm na to nabite łaty 4 cm co w sumie daje 20 cm. Fachowcy położyli mi wełnę Isowera gr 20 cm wzdłuż krokwi i oczywiście zafoliowali. Zamontowali stelaż do płyt GK i je położyli. Na moje pytania czy nie należało by dać jeszcze 5 cm wełny w poprzek, zgodnie odpowiedzieli że 20 cm to jest wystarczająco dużo. Umówiliśmy się że jak będzie coś nie tak to ekipa na własny koszt robi wszystkie poprawki włącznie z zerwaniem płyt. Na dzień dzisiejszy efekt jest taki że w lecie mam gorąco a w zimie zimno. Do tego jak wieją wiatry to normalnie było czuć jak dmucha. Więc szybko zamontowałem podbitkę. Oczywiście bombardowałem wykonawcę a On odpowiedział jednym słowem, że wina leży w braku podbitki i dlatego dmucha. Podbitkę mam a On już nie odbiera odemnie telefonów. Poradźcie mi co zrobić z tym fantem? Nie ukrywam, że już pisałem nawet do kilku fachowców od ociepleń i w zasadzie nikt nie dał mi konkretnej odpowiedzi a ni rady.
    marcioszek

  20. #40

    Domyślnie

    Wszędzie piszą (instrukcje ROCWOOL, Isover), że trzeba dać wełnę w poprzek krokwi więc chyba jest potrzeba tym bardziej,że daje się ją na przekładkę z tą krokwiową. Ja dam 20cm między krokwie, i 5 cm w poprzek, ale z rockwoola mówią ze i to mało. Potem boazeria

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony