dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 121
  1. #41

    Domyślnie

    Aha palanty od dachu też u mnie nie odbierają telefonu, cieką kominy przy obróbce. A może to ile lepiej, bo jeszcze lewusy skopią mi okładzinę komina.
    Coś wymyslę. A co do myszy to tez chyba biega po foli, a ja myslałem że to wróble. Jutro ją nakarmię ziarenkami... z toxynem

  2. #42

    Domyślnie

    Dlaczego nie dzwonisz do murarza , bardzo mozliwe , ze dekarz , ktorego nazywasz palantem jest niewinny ...
    ... a tak wogole , to jak sie nazywa ten , ktory zatrudnia palantow

  3. #43

    Domyślnie

    u mnie juz postanowione i wełna kupiona (isovier uni mata 15 cm za 18,66 m2) krokwie 18 cm + pełne deskowanie.

    2-3 cm szczelina wentylacyjna 15 cm miedzy krokwie i 2-gie 15 cm w poprzek czyli ocieplenia poddasza bedzie 30 cm nauczony doświadczeniem z poddaszy w zimie nie ma problemu bo sobie dogrzejesz jak cos gorzej latem czasami upały u mnie na poddaszu mnie dobijaja a mam 20 wełne + 3 styropian + dachowka cementowa i w lecie ciepło

  4. #44

    Domyślnie

    Wartownik napisał:
    a tak wogole , to jak sie nazywa ten , ktory zatrudnia palantow






    ten co zatrudnił palantów to idiota że dał się skusić na ich piękne opowieści. Nie potrafią ciąć zwykłą piłą (krzywo), olejem zapaprali folię, rynny nie do końca tak (spadek i położenie itd.)
    A ten epitet był rzeczywiście niegrzeczny, sorry. Ale oni wzięli kasę bez zmrużenia oka i z tej fuszery karmią swe rodziny! Zrobiliśmy we trzech (oczywiście mniejszy)dach dwuspadowy z mniejszą ilością błędów.
    A oni jak się okazało to nie dekarze tylko brygada samozwańcza, dekarze robią u Niemców

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Nie warto wierzyć ustnym gwarancjom fachowców... po pierwsze: pisemna umowa, która zawiera postanowienia dotyczące poprawek, warunki itd i chyba rzecz jeszcze ważniejsza: na stronach producentów wielu materiałów budowlanych są instrukcje i poradniki, nawet filmy, więc warto się z tym zapoznać by być nadzorcom prac w swoim domu.
    Teraz można zarzucać wykonawcy, że docieplenie zostało wykonane wbrew sztuce budowlanej skoro instrukcje rockwoola wyraźnie wskazują, że powinny być dwie warstwy wełny między i nad krokwiami i żądać należytego wykonania zobowiązania.

    My robimy tak:
    dachówka, pełne deskowanie, 30 cm wełny drzewnej (duża pojemność cieplna zapobiega przegrzewaniu, nie tylko lambda się liczy) , krokwie dwuteowe z cieniutkim środnikiem, co minimalizuje mostek termiczny a od wewnątrz boazeria. (Wg mojej zasady: żadnych płyt gk w domu;p )

    Poddasza w domach bez wentylacji mechanicznej są to duszne pomieszczenia bo ciężko je naturalnie wentylować i w związku z tym upał jest jeszcze bardziej dokuczliwy, wełna mineralna jest bardzo tania lepiej dać min 30 cm by nie żałować.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil69

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-497
    Posty
    22

    Domyślnie

    dokładnie 15 + 10 cm

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar flamee
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy wie ktoś jak przeliczyć współczynnik lambda? chodzi mi o to, czy lepiej dać np 15 cm wełny isovera (lub inną) o współczynniku 0,38 czy 2x15 cm wełny isovera o współczynniku 0,44 , które aktualnie jest w promocji. Cenowo bardziej opłaca się dać podwójną warstwę o gorszym współczynniku.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Cytat Napisał flamee Zobacz post
    Czy wie ktoś jak przeliczyć współczynnik lambda? chodzi mi o to, czy lepiej dać np 15 cm wełny isovera (lub inną) o współczynniku 0,38 czy 2x15 cm wełny isovera o współczynniku 0,44 , które aktualnie jest w promocji. Cenowo bardziej opłaca się dać podwójną warstwę o gorszym współczynniku.
    Izolacyjnie też lepiej dać tę z promocji (pod warunkiem, że ma takie parametry)

    Lambda 0,038 przy 15cm da nam U=0,253 (poniżej normy)
    Lambda 0,044 przy 30cm da nam U=0,15 - w normie.

    Norma dla dachów przy temperaturze pow. 16C podaje U<=0,25
    (przepraszam, nie norma tylko "rozporządzenie ministra infrastruktury z końca 2008 roku)

    PS. Ważne aby deskowania nie traktować jako wiatroizolacji, zwłaszcza jak planuje się jeszcze szczelinę wentylacyjną.
    Między wełną a "dachem" musi być wiatroizolacja, inaczej wentylacja wełny znacznie zmniejszy jej skuteczną grubość izolacyjną.

    Pozdrawiam
    GREGOR
    Ostatnio edytowane przez xmsg ; 03-12-2013 o 14:36

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar flamee
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki

  10. #50

    Domyślnie

    a ja mam pytanie, podobne
    planujemy dać ocieplenie 15+15cm
    pomiedzy krokwie 15cm i poniżej 15cm

    no i teraz, czy dać 2x15cm unimaty czy 2x15cm super maty??
    jak bedą wyglądały parametry??
    i czy warto dawać super matę??

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    a ja mam pytanie, podobne
    planujemy dać ocieplenie 15+15cm
    pomiedzy krokwie 15cm i poniżej 15cm

    no i teraz, czy dać 2x15cm unimaty czy 2x15cm super maty??
    jak bedą wyglądały parametry??
    i czy warto dawać super matę??
    30cm unimaty lambda 0,039 da nam U=0,13 (cena 19,3PLN/m2 przy 15cm)
    30cm supermaty lambda 0,033 da nam U=0,11 (cena 36,8PLN/m2 przy 15cm)

    czyli za wzrost izolacyjności o 15% trzeba zapłacić 90% więcej.

    Przy wyliczeniach pomijamy mostki na krokwiach i jakość ułożenia izolacji.

    Pozdrawiam
    GREGOR
    Ostatnio edytowane przez xmsg ; 04-12-2013 o 14:45 Powód: cena za m2 przy 15cm

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Jak jest miejsce można dać 15+20cm unimaty z lambdą 0,039, uzyskamy przy 35cm U=0,11 jak dla supermaty (30cm, lambda 0,033), a koszt wyższy tylko o 15%.

    Pozdrawiam
    GREGOR

  13. #53

    Domyślnie

    Ja wełnę właśnie kupiłem toprocka. Krokwie 18 cm, pełne deskowanie. Szczecina wentylacyjna 3 cm, 15 + 15 cm. Warstwy tej samej grubości (mniej odpadów) wełna z rolki bo dom z takim pokryciem (pełne deskowanie i ceramika) plus położenie domu nie wymagają wyciszenia. Od przyszłego tygodnia zabieram się do roboty

  14. #54

    Domyślnie

    Za swoją wełne tj isover profit mata gr 15cm płaciłem po 19 zl za m2
    i izover profit mata gr 10cm - 13,80 zl za m2

  15. #55

    Domyślnie

    pytanie który produkt wybrać Isover uni mata 0,039 czy Nkauf classic 0,039.
    macie jaies dośwaidczneie z wełną Knaufa??

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Kori możesz jeszcze zastosować rozwiązanie dla lambdy 0,035 TOPROCK SUPER i SUPERROCK albo dla lambdy 0,037 i 0,039 ROCKMIN PLUS I MEGAROCK PLUS
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  17. #57

    Domyślnie

    TOmek W dzieki, a czym ocieplić przeowdy kominowe wewnątrz domu. Chodzi o płyty welny mineralnej o zwiększonej twardości, gęstości

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmsg Zobacz post
    PS. Ważne aby deskowania nie traktować jako wiatroizolacji, zwłaszcza jak planuje się jeszcze szczelinę wentylacyjną.
    Między wełną a "dachem" musi być wiatroizolacja, inaczej wentylacja wełny znacznie zmniejszy jej skuteczną grubość izolacyjną.
    Ta wiatroizolacja pomiędzy wełną a deskami to chyba rzadko spotykana u nas, prawda?
    Czy przez wiatroizolację rozumiesz folię wysokoparoprzepuszczalną?

    Pozdrawiam,
    stiepan

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiepan Zobacz post
    Ta wiatroizolacja pomiędzy wełną a deskami to chyba rzadko spotykana u nas, prawda?
    Czy przez wiatroizolację rozumiesz folię wysokoparoprzepuszczalną?

    Pozdrawiam,
    stiepan
    Rzadko się robi poprawne ocieplenie przy deskowaniu - może to się zmieni.
    Najpierw się deskuje a potem kombinuje jak to poprawnie ocieplić,
    albo tworzy się bezmyślnie szczelinę wentylacyjną, która skutecznie zmniejsza izolacyjność wełny miękkiej.

    link

    Zerknij na Rys.2

    Najpierw zakłada się membranę paroprzepuszczalną - wiatroizolację,
    a dopiero potem deskuje. Wtedy od wewnątrz można wkładać wełnę.

    Pozdrawiam
    GREGOR

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    pytanie który produkt wybrać Isover uni mata 0,039 czy Nkauf classic 0,039.
    macie jaies dośwaidczneie z wełną Knaufa??
    Zamiast unimaty profi mate i pod krokwie również profimatę, a najlepiej super mate (przy dobrym budżecie )

    Życzę powodzenia !

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony