dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gradar

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    37-311
    Posty
    3

    Domyślnie projekt M125 BOCIANIE GNIAZDO

    Witam! w tym roku rozpoczynamy budowę wymarzonego domu, po długich rozważaniach i przeanalizowaniu kilkudziesięciu projektów, wybraliśmy wraz z mężem projekt Muratora M 125 Bocianie Gniazdo: http://projekty.muratordom.pl/projek...z&x=0&y=0&nr=0 Czy ktoś realizuję ten projekt? Proszę o opinię. Postaram się zamieszczać informację odnośnie budowy, jak również informacje, którymi kierowaliśmy się wybierając projekt, może ktoś skorzysta czekam na opinie i cenne uwagi.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Magda11111
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie Tez sie zastanawiam nad tym projektem, nie ukrywam, ze neci mnie ten rozbudowany wariant M125a i dodatkowe pom gosp i przejście zadasz do garażu, ale wątpię czy się wyrobie finansowo. Jeżeli nie, to będziemy za 2 lata budować taki domek jak Wasz Naszym zdaniem jest bardzo klimatyczny i ma super potencjał. Jest wiele za, a zwłaszcza metraż sypialń. W wielu innych projektach jest 9-10m kw. Dla mnie bzdura. Sypialnia to nie tylko łózko i tam tez chce się dobrze czuć i nie potykać o wszystko. Piękne są tez podcienia z kolumnami, gdzie mąż będzie mógł bez względu na aurę wyjść na dymka, czy zrobić latem przyjecie dla znajomych Marzenia. W przyszłym tygodniu pierwsze konkretne rozmowy z panią architekt, która będzie prowadziła przedsięwzięcie.
    Z mojego amatorskiego punktu widzenia chce uzyskać więcej przestrzeni wewnątrz domu kosztem np 1go pokoju na pietrze, czy większego otwarcia kuchni na pokój dzienny - widziałam podobne rozwiązanie u znajomej i rzeczywiście sprawdza się. Kwestia, czy technicznie jest to możliwe i czy nie zaburzę innych funkcji w domu.
    Teraz na wiosnę chcemy wyrównać teren i prowizorycznie ogrodzić teren - bo działkę już mamy. Jeżeli macie jakieś rady co to któregokolwiek z etapów budowy - proszę piszcie, bo nie ukrywam, ze ja będę prowadzić całość działań i czuje tremę, bo się po prostu na tym nie znam.
    Duzo czytam na różnych forach i liter fachowej. Wiem, ze dachówka tej samej firmy na rynku polskim i eksportowana, to już nie to samo i cześć ludzi sprowadza nasza dachówkę z Niemiec, żeby nie mieć problemów z kładzeniem itp.
    Zlecacie komuś budowę? Ja będę korzystać ze sprawdzonej profesjonalnej ekipy - mam dwie na oku i szukam dalej, bo nie ukrywam cena tez będzie miała tu znaczenie.
    Gratuluje Wam wyboru domu, bo pikny jest i już. Piszcie proszę o wszystkim. Czy widzicie już te piękne wielkie donice w podcieniach?
    Pozdrawiam serdecznie i czekam na odzew. Magda z Legnicy

  3. #3

    Domyślnie Bocianie gniazdo M125a Muratora

    Witam,
    Po przejrzeniu tysięcy projektów wpadł mi w oko projekt Bocianie gniazdo M125a Muratora http://projekty.muratordom.pl/projek...photo_id=30590 , aczkolwiek niestety nie do końca podoba mi się układ parteru i rozmieszczenie, zupełnie nie potrzebuję tam pokoju dodatkowego, a w zamian za to wolałabym większy salon z jadalnią, oraz pralnię i/lub garderobę przy wiatrołapie.

    Czy ktoś natknął się na podobny projekt? Dom z garażem połączonym poprzez wiatę, w takim ułożeniu, duża kuchnia, salon z jadalnią dość przestronny, 3 sypialnie, 1 duża łazienka, 1 mniejsza, pralnia, kotłownia, jakiś stryszek/schowek, wskazana garderoba przy wiatrołapie oraz dużej sypialni. No i ważne, aby był w miarę niedrogi w budowie, nie chcę żadnych balkonów, wymyślnego dachu. Taras na dole w zupełności mi wystarczy. Działka jest duża.

    Będe wdzieczna za wskazówki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony