dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Fundamenty - ZA NISKO

    Zalali mi wczoraj ściany fundamentowe i mam następujący dylemat:
    podłoga na gruncie wychodzi 2 cm poniżej ulicy, po wykonaniu posadzki będzie 14 cm powyżej ulicy. Czy to nie za nisko? Boję się, że dom będzie w depresji i woda będzie zalewała działkę i dom. Co zrobić? Wypadałoby wyciągnąć izolację pionową ścian fundamentowych wyżej - na ściany budynku i obsypać budynek wyżej niż fundamenty. Problem w tym, że buduję z silki, a ona ponoć nie powinna być obsypana ziemią...

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli nie masz jeszcze wzniesionych scian nosnych budynku niech majstry uloza dwie warstwy bloczkow betonowych i po klopocie

    Bedziesz wtedy jakies 26 cm wyzej + posadzka

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jest to niestety takie proste, bo wtedy cały budynek idzie do góry, a ja mam ograniczenia wysokościowe w wz i w pozwoleniu na budowę.

  4. #4

    Domyślnie

    A poza tym, to trochę się pomyliłam, wczoraj wylali mi podłogę na gruncie, a nie ściany, ściany kilka dni wcześniej

  5. #5

    Domyślnie

    a czy droga jest juz wybudowana czy narazie jest tylko jakas polna utwardzona tluczniem, no i jak wysoko jest sasiedztwo?

  6. #6

    Domyślnie

    Powiem tak ja mialem np problem z woda w piwnicy i...

    Pomimo wylanych podbetonów zasypaliśmy trochę piwnicę żwirem zagęściliśmy i wylaliśmy kolejną warstwe podbetonu + dodatkowa izolacja + posadzka. Rezultat na razie wody nie ma i mam nadzieje ze nie bedzie.
    Po co o tym napisalem???
    Jezeli droga juz jest i jest powyzej poziomu Twojej podłogi to mozesz miec klopoty. Jesli drogi jeszcze nie ma w sensie nie ma polozonej nawierzchni to na 90 % w trakcie jej wykonywania poziom drogi sie podniesie no i wtedy kibel.

    Tak wiec moim zdaniem masz dwa wyjścia:
    1. zostawić jak jest
    2. wydać parę złotych więcej (przy całejk inwestycji to nie jest duża kasa) postawić około trzech warstw bloczków zasypać zagęścić zalać betonem. Myśle ze koszty poniesione zwroca sie pozniej w sensie spokoju sumienia.

    Jeżeli chodzi o wysokość budynku to nikt Ci nic nie powie. Wysokość budynku liczy sie od pierwszego stopnia a przed odbiorem nie musisz go miec lub mozesz go przysypac delikatnie ziemia

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Droga już jest, a właściwie ulica - miejska.

    Wydaje mi się, że z tym podniesieniem nie jest takie proste, bo dokoła stoją już domy, a w pozwoleniu na budowę rysowaliśmy specjalnie linijkę światła dla sąsiednich budynków, by wykazać że nie będziemy ich zasłaniać.
    Poza tym, sąsiadów mam wielce upierdliwych, śledzą każdy krok na mojej budowie, boję się że wyczają moje oszustwo...

  8. #8

    Domyślnie

    jesli ulica juz jest i sasiedzi tez to nie ma sie czym przejmowac bo ani z ulicy (skoro ulica to szczelna nawierzchnia z kanalizacja deszczowa) anie od sasiadow (czesto sie zdaza ze sasiad sporo nadsypuje) nie powinno cie zalewac, a na wszelki wypadek proponuje za wczasu zrobic drenaz wokol budynku bo rozwiazan odprowadzenia wod powierzchniowych jest sporo a kopanie zawsze jest klopotliwe.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie




    po Bożemu to piwinno być te 2-3 stopnie do poziomu parteru...


    ale jak się nie da to trudno raz na parę/dziesiąt lat można mieć przykrości..




  10. #10

    Domyślnie

    Bo fundamenty robią zgodnie z projektem.
    A jak mówię żeby wyciągać fundament o 10-20cm wyżej (wbrew projektowi i wszystkich pozwoleństw) to się śmieją.
    To samo dotyczy ścianki kolankowej.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony