dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie docieplenie stropu przy nieuzywanym poddaszu

    witam
    musze dobrze doecieplic strop, bo jako ze poddasze nie jest uzytkowe(poki co, kiedys pewnie sie je wykonczy) nie widze sensu go ogrzewac.
    poki co strop sklada sie tylko z terrivy, nie ma na nim zadnej izolacji/wylewki.
    Doszedlem do wniosku ze moglbym polozyc 20cm waty, a na to plyte OSB i byloby to rozwiazanie akceptowalne(potem wate przerzuce na ocieplenie dachu, dla plyt tez by sie znalazlo jakiej wykorzystanie) gdyby nie fakt ze zbudowanie kratownicy na ktorej opieralyby sie plyty OSB jest dosyc kosztowne i wyjdzie niewiele taniej niz wiezba
    moze ktos ma jakis pomysl jak dobrze docieplic gore?
    dziekuje
    Arek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    hmmm jeżeli nie planujesz spacerów po poddaszu



    to tylko połóż wełnę byle grubo

  3. #3

    Domyślnie

    wlasnie troche szkoda mi tych metrow, dom nie ma piwnicy, kotlownia tez malutka...

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem, mam poddasze, całkiem wysokie, ale dodatkowo już mam sporo metrów i piwnicę, więc stwierdzilam, że chcę to docieplić strop możliwie najtańszym kosztem. Ale mam deski więc rzucę na górę, konstrukcję zrobili mi fachowcy z jętek, pomiędzy które zamierzałam wrzucić ze 25 cm wełny i jakąś folię. Ale ostatnio przyszedł fachowiec, który się miałby tym zająć i trochę mnie straszy, że powstanie duża różnica temperatur pomiędzy domem i poddaszem, co grozi skraplaniem się wody. I już nie wiem co z tym fantem począć.
    Pewnie Ci nie pomogłam , ale będę śledziła wątek - może ktoś coś sensownego doradzi,

    pozdrawiam, Aga

  5. #5

    Domyślnie

    FACHOWIEC MA RACJE ale aby woda sie nie skraplala wystarczy odpowietrzyc poddasze poprzez tzw kominki i otwory boczne podobne do tych w blokach z plyty
    u mnie wlasnie to robia
    zawsze jest O.K.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Ale ostatnio przyszedł fachowiec, który się miałby tym zająć i trochę mnie straszy, że powstanie duża różnica temperatur pomiędzy domem i poddaszem, co grozi skraplaniem się wody.



    gratululę fahofca....



    rozwijając tę obawę należałoby ogrzewać niezamieszkały, nieocieplony strych


    nie tylko przez nieocieplony strop, ale może i jakieś grzejniki wstawić...




    para wodna z domu będzie wydostawać się trochę na strych i rzeczywiście w czasie zimy może się skraplać na połaci dachu - dlatego jak pisze poprzednik strych musi być trochę "nieszczelny" dla wentylacji..

  7. #7

    Domyślnie

    wymyslilem ze konstrukcje moge zrobic z bloczkow komorkowych, troche mi tego zostalo, troche dokupie, a jak bede to sciagal to zbuduje z nich sciany dzialowe u gory
    teraz tylko pytanie, czy plyta osb jest jedynym rozsadnym rozwiazaniem na ta konstrukcje z bloczkow?
    moze ktos ma pomysl co jeszcze mozna by uzyc?
    jakies plyty pilsniowe, gipsowo-kartonowe?co wyjdzie najtaniej?
    dzieki
    arek

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    po wiszących w powietrzu płytach kartonowo gipsowych to ciężko chodzić wpadnie się one są jak inna ich nazwa "suche tynki" wskazuje na ściany...

    i to takie jak na amerykańskich filmach że przerzuca się człowieka przez ścianę...
    no chyba że je przylepisz na ścianie murowanej to nie...

  9. #9

    Domyślnie

    Ja na stropie Teriva nad piętrem ułozyłem 20 cm styropianu (Fs 15 w dwóch warstwach na mijankę). Przykryłem to zwykłą czarną folią budowlaną. Da się po tym normalnie chodzić. W miejscach gdzie chodzi się częściej rzuciłem luzem kilka desek które pozostały po budowie. Rpzważałem także zrobienie normalnej podłogi z najtańszych paneli podłogowych układanych bezpośrednio na styropian ale że mam piwnicę i na strychu zgromadziłem jedynie zapasowe dachówki oraz wzmacniacze antenowe to nie widziałem sensu dalszego inwestowania. Rozwiązanie to zastosowałem w 2003 roku i jak na razie nie widzę żadnych niekorzystnych spraw. Jedynie muszę jeszcze ocieplić właz sufitowy (taki z castoramy) ze składanymi schodami. Jest to jedyny nieocieplony fragment stropu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony