dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie wylewka na poddaszu

    Witam. Jesteśmy po podpisaniu umowy rezerwacyjnej na domek. Niestety zdecydowaliśmy się na droższy o 100tys niż zakaldalismy wcześniej ;/ w związku z tym jak najwięcej prac chcielibyśmy wykonać sami, aby coś zaoszczędzić
    Pierwsza rzecz to wylewka na poddaszu, developer niestety zostawia tylko wełnę mineralna o grubości 15cm na podłodze i dalej trzeba sobie radzić samemu, lub dopłacić 2000zl niby nie dużo, ale już płacimy im za inne rzeczy aby nie stracić gwarancji na domek.
    Pytanie moje jest takie czy mogę wylać na tą wełnę wylewke samopoziomująca czy to musi być zupełnie coś innego, trudniejszego co zajmije sporo więcej czasu? Wg standardu jest to strop masywny.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jaką wełnę?
    Co w tej kwestii stoi w projekcie? Jakie dopuszczalne są obciążenia tego stropu?
    15cm to wygląda raczej na bida-wersję izolacji między parterem a nieużytkowym poddaszem (jakby poddasze miało być użytkowe, to daliby z 5cm dla schowania instalacji a główna izolacja byłaby na połaci).

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Jaka by to nie była wełna nie może być to samopoziom.

  4. #4

    Domyślnie

    Podaj jaki to jest projekt bo za bardzo z twojego opisu to nic nie wynika więc i trudno cokolwiek doradzać.
    Wełnę masz na stropie betonowym położoną?

  5. #5

    Domyślnie

    Podobno strop jest normalny, masywny. Dowiedziałem się, że 2000zl kosztuje 5cm styropianu i wylewka z jastrychu.
    Pytanie czy to dobra cena czy zdecydowanie za duża? Jak widziałem filmiki to nie jest to takie szybkie i łatwe jak w przypadku wykewki samopoziomujacej, więc czy jest sens bawić się w to samemu? Powierzchnia podłogi to 35m2,więc jaki może być koszt samych materiałów?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony