dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie posadzka z cegły?????

    Witam,
    kupiliśmy z mężem dom na Maurach i właśnie go wykańczamy. Ponieważ bardzo nam zależy na zachowaniu miejscowej "stylistyki", chcielibyśmy w niektórych miejscach domu położyć cegłę na posadzce. Tylko czy to jest w ogóle teraz możliwe? Widziałam na zdjęciach takie posadzki, ale z jakiej cegły i jak zakonserwowanej można to zrobić? Nie wiem, czy na posadzkę potrzebna jest specjalna cegła, czy też są impregnanty, które powodują, że cegła się nie ścira i nie kruszy... Jest oczywiście klinkier, ale cegła to cegła, no chyba że istnieją klinkiery, które do złudzenia przypominają cegłę i jej porowatą fakturę... Może ktoś z Państwa zastosował taką posadzkę i może nie mażadnego problemu z jej położeniem i użytkowaniem... Będę ogromnie wdzięczna za kontakt w tej sprawie.
    Serdecznie pozdrawiam,
    Justyna Górecka

  2. #2

    Domyślnie

    Sama chce zrobic pod koza kawalek takiej podlogi, widzialam cegly na podloge na allegro, sprzedawala to firma, zajmujaca sie tym. Moze wato tam tez poszukac i zapytac?
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli nie tylko ja mam tę szalona myœl! Tylko jak się taka cegła nazywa? Jakieœ kilkanaœcie lat temu widziałam takš podłogę w restaurowanych zabudowaniach gospodarczych - obecnie pensjonat - pałacu w Galinach. Napiszę do nich maila, moze jeszcze pamiętajš co wykorzystali... Ale oni to restaurowali z nadzwyczajnym pietyzmem, angażujšc w to potworne fundusz, wieęc niewykluczone, że takš specjalnš cegłę sprowadzili z Francji czy skšd tam... Poszukam na allegro i jak się tylko czegoœ dowiem z mojej strony, zaraz dam znać.

  4. #4

    Domyślnie

    znalazlam
    www.ceramika.roginski.pl
    w realizacjach sa i podlogi z cegiel
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  5. #5

    Domyślnie

    Chociaz widzialam tez typowa cegle uzywana do tego (taka w ksztalcie ceglowki) taka mi sie bardziej podoba.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    znalazlam
    www.ceramika.roginski.pl
    w realizacjach sa i podlogi z cegiel
    cudne, dziękuję za adres

  7. #7

    Domyślnie

    brawo!! wielkie dzięki!! Mnie też się najbardziej podobajš takie cegły co wyglšdajš cegły . Dołšczam linka do muzeum mazurskiego w Owczarni, gdzie majš takš cegłę na podłodze: http://www.owczarnia.com/muzeum_etnog.html

  8. #8

    Domyślnie

    chcę coś takiego, ale w wiatrołapie.
    Nawet się nie rozglądałam po Internecie, więc też się przyłączam do podziękowań za linka.

  9. #9

    Domyślnie

    Kairos, zapraszam do grupy olsztyńskiej - grupy mieszkańców i miłośników Warmii i Mazur
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...429&start=5040

  10. #10

    Domyślnie

    bosssski kominek mają
    tylko ile to może kosztować??

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał katja
    Kairos, zapraszam do grupy olsztyńskiej - grupy mieszkańców i miłośników Warmii i Mazur
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...429&start=5040
    czesc Katia! dziekuje za zaproszenie. Co prawda Olsztyn to dla nas tutaj pod Orzyszem prawie zagranica ale Warmia i Mazury juz blizej

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    Chociaz widzialam tez typowa cegle uzywana do tego (taka w ksztalcie ceglowki) taka mi sie bardziej podoba.
    Dzwonilam do Owczarni (tej z linka, tam sa zdjecia posadzki z cegiel) i powiedzieli mi, ze te posadzke zrobili ze zwyklej rozbiorkowej i ze lezy juz od 5 lat, niczym niezaimpregnowana i sie nie pyli ani nie sciera (a to w koncu muzeum, duzo ludzi chodzi). Cos mi sie to wydaje niewiarygodne, ale a noz?? Dzwonilam tez do pana Roginskiego z Gdanska i swietnie sie gadalo, oferta zarabista, slinka sie kreci, ale strasznie daleko i transport drogo wychodzi... Jakby tak te rozbiorkowa moze zaryzykowac i czyms ja "naoliwic"? Jakims lakierem co by go nie bylo widac?

  13. #13

    Domyślnie Re: posadzka z cegły?????

    http://www.kamstar.pl/kamstar.terako...ylowa.podloga/

    gdzieœ sie natknšłem na ta strone - troche drogo ale ładnie wyglšda

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    kamstar robi te plytki ze starej rozbiorkowej cegly albo z dachowki karpiowki - takze wymiary plytek sa uzaleznione od tego jaka akurat cegle/dachowke uda im sie kupic/rozebrac.
    Cegle - w zaleznosci od jej lamliwosci/kruszenia tna na plasty - 2 lub 3 z jednej cegly. Caly efekt polega na wykonczeniu - oni tez handluja woskiem i innymi impregnatami do tego przeznaczonymi - jakies francuskiej firmy ale nie pamietam nazwy. Tylko z tego co pamietam - to sa gdzies w okolicach Gorzowa , takze dochodza koszty transportu.

    Moi sasiedzi maja posadzke czesciowo ze starej cegly - z rozbiorki starego mlyna a czesciowo z nowej cegly. Calej cegly - nie cietej w "plastry".
    Swietnie trzyma cieplo przy ogrzewaniu podlogowym. Impregnuja ja zwykla plynna pasta do podlog drewnianych- z tym ze jest to dosyc uciazliwe, bo dochodzi froterowanie no i trzeba to robic mniej - wiecej co miesiac. No i na poczatku wlali chyba po butli takiej pasty w kazdy metr kwadratowy ..Ale efekt jest fajny - z uplywem czasu coraz fajniejszy.
    Wiem ze mieli troche problemow z fugowaniem - bo na czesci polozono fuge tak jak na kaflach - czyli pojechali po calej posadzce i doczyszczenie tej cegly to byl koszmar .. musieli to szlifowac - a z pylu to kilka kortow tenisowych mogliby wysypac .
    Sprawdza sie u nich od 7 lat

    Jest tez firma ktora robi plytki - takie wypalane jak cegla - z tym ze one sa rowno wybarwione , no i bez efektu "starej" posadzki - ale tez fajne :

    ( www. kaflarnia.com.pl)




    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  15. #15

    Domyślnie płytki podłogowe formowane ręcznie

    Dziękuję za zamieszczenie linka do naszej Manufaktury - spowodowało to znaczny skok ilości odwiedzin naszej strony i stąd moja obecność tutaj.

    Pozdrawiając wszystkich forumowiczów zapraszam do dalszych odwiedzin oraz do zadawania pytań - jeżeli tylko będę mógł służyć informacją, pomogę.

    Kożystając z okazji chciałbym poinformować, że dysponujemy znacznymi ilościami cegły gotyckiej rozbiórkowej, ręcznie formowanej (wiek: 120 lat)
    pozdrawiam
    Grzegorz Rogiński
    www.ceramika.roginski.pl

  16. #16

    Domyślnie

    [quote="Moi sasiedzi maja posadzke czesciowo ze starej cegly - z rozbiorki starego mlyna a czesciowo z nowej cegly. Calej cegly - nie cietej w "plastry". [/quote]
    Bardzo dziekuje za obszerny opis Czyli jednak mozna zwykla cegle tylko trzeba ja pastowac U mnie w gre wchodza bardzo male powierzchnie wiec nie takie straszne to woskowanie I oczywiscie zewszad transport plytek bedzie niestety drogi a poza tym cegla to cegla.. Jeszcze raz ogromne dzieki za wyczerpujaca informacje ,
    justyna

  17. #17

    Domyślnie Re: płytki podłogowe formowane ręcznie

    Cytat Napisał Grzegorz_R
    Dziękuję za zamieszczenie linka do naszej Manufaktury - spowodowało to znaczny skok iloœci odwiedzin naszej strony i stšd moja obecnoœć tutaj.

    Pozdrawiajšc wszystkich forumowiczów zapraszam do dalszych odwiedzin oraz do zadawania pytań - jeżeli tylko będę mógł służyć informacjš, pomogę.

    Kożystajšc z okazji chciałbym poinformować, że dysponujemy znacznymi iloœciami cegły gotyckiej rozbiórkowej, ręcznie formowanej (wiek: 120 lat)
    poniżej link do strony Allegro z ofertš:
    http://www.allegro.pl/item140594255_...a_recznie.html
    Dzien dobry Panie Grzegorzu,
    a nie mowilam, ze bedzie glosno A kiedy zalozycie filie na Mazurach?? Tu tez jest jeszcze troche zamkow do konserwacji
    Pozdrawiam serdecznie!
    justyna

  18. #18

    Domyślnie posadzka z cegły

    Witam ponownie!

    Chciałbym w temacie podłóg dodać coś do siebie.
    W naszej Manufakturze ogólnie rzecz biorąc bardzo cenimy sobie podłogi wykonane ze starych cegieł.

    Jednak z uwagi na różne sposoby wykonania tego materiału nie każdy jego rodzaj wszędzie się nadaje.

    Rodzaje i różnice pomiędzy starymi i nowymi cegłami opisane są na naszej stronie w dziale:
    firma/piszą o nas/cegła formowana ręcznie (gotycka) - jest to pdf

    Jeżeli będzie wola zapraszam! oraz oczywiście do dyskusji i wymiany doświadczeń.

    W skrócie - nie zalecamy układania cegły pełnej maszynowej (im nowsza tym gorzej)na dworze, szczególnie jeśli jest wystawiona na bezpośrednie działanie pogody. Jeśli już to tylko pod dachem i na sztorc! Bardzo ładny efekt, ale oczywiście drożej wychodzi.

    Aczkolwiek są na rynku ceramiczne materiały, które są do tych celów przeznaczone - proszę szukać "bruki klinkierowe".

    Jeśli chodzi o podłogę na Mazurach to może taką cegłę ciachnąć na pół, wzdłóż (równolegle do wozówki) i układać na sztorc (wozówką do góry)- przynajmniej cena za sztukę się zgodzi? Oczywiście to tylko taka dywagacja, bez narzucania się.

    Pozdrawiam - GR

    PS. Ostatni coś mój serwer nie za bardzo, ale przeczytać i obejrzeć można
    pozdrawiam
    Grzegorz Rogiński
    www.ceramika.roginski.pl

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Panie Grzegorzu -
    czy cegla robiona recznie - z zachowaniem zasad o ktorych Pan pisze na www - moze byc zastosowana do wykonania kominow ?
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  20. #20

    Domyślnie Cegły na komin

    Witam - po naszej rozmowie zasatanawiałem się nad tym problemem i wg mnie - można. Oczywiście należy wybierać "zdrową cegłę" bez pęknięć i innych ubytków. W naszej manufakturze zbudowaliśmy sobie taki komin i podłączyliśmy zwykłą kozę na węgiel. Działa 3 rok i OK.

    Tak jak mówiliśmy - Pani chodziło o komin nowoczesny z przewodami w środku, więc w tym przypadku chodzi raczej o zabudowę przewodów, a nie komin w tradycyjnym znaczeniu. Podsumowując dobra pełna cegła jak najbardziej.

    Podkreślam, że nie jestem budowlańcem i tego typu szczegóły trzeba ustalać z wykonawcami!

    Pamiętam jeszcze, że komin musi być zabezpieczony od góry przed dostępem wody - najprymitywniejsze zabezpieczenie to wylanie betonu na górę odkrytego komina - ale jeszcze raz pokreślam nie jestem pewien.
    POZDRAWIAM
    pozdrawiam
    Grzegorz Rogiński
    www.ceramika.roginski.pl

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony