dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Czym przyciemnić fugę??? Pomocy!!!

    Pomóźcie
    Mamy w łazience bardzo ciemno brązowe płytki w sumie dekory, fuge kupiliśmy z firmy Mapei, czekolada, ciemniejszej nie było... Zafugowalismy no i porażka fuga jest jednolita ale jasno brązowa, wyglada to tak jakby było wogóle nie zafugowane bo widac jasne łączenia
    Znajomy doradził nam żeby cieniutkim pedzelkiem pomalowac, ale w sklepie jak chciałam kupic jakaS farbe do tego powiedzieli mi, żebym tego nie robiła, bo zacznie odpryskiwac farba lub będa działy sie dziwne rzeczy z fugą np. popęka...
    Czy ktos z was malował tak fugę? Jeśli tak to jak wam się to zachowuje? Może macie jakis pomysł co mogę zrobic, żeby ja przyciemnic... POMÓŻCIE!

  2. #2

    Domyślnie

    wydłubać i zafugować jeszce raz
    a robotników nikomu nie polecać
    niedawno był wątek o fudze czarnej i okazało się że robotnicy niedoczekali aż się pigment rozpuści czy coś takiego

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Jak pisałem spróbuj pigmentować pigmentem do farby
    A następnym razem kładź fugę sama
    Po co brać robotników ??

  5. #5

    Domyślnie

    Ale to nie wina robotników bo robił to tato i mąż więc starali sie, żeby tez było dobrze. Po prostu nie mogłam znależć spoiny w tak ciemnej czekoladzie, żeby pasowała do naszych płytek...

  6. #6

    Domyślnie

    Witam Malutka :jakiej firmy masz płytki pracuję w tej branży to ci pomogę ale muszę znać nazwę

  7. #7

    Domyślnie

    Płytki są z Paradyża kolekcja Traena/Trovan, problem przy ciemnych dekorach z fuga.

    Fugę wybraliśmy firmy MAPEI kolor czekolada, chbya był to numer 120.
    Będe bardzo wdzieczna za pomoc

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał malutka123
    Płytki są z Paradyża kolekcja Traena/Trovan, problem przy ciemnych dekorach z fuga.

    Fugę wybraliśmy firmy MAPEI kolor czekolada, chbya był to numer 120.
    Będe bardzo wdzieczna za pomoc
    120 w Mapei to kolor czarny a nie czekoladowy. Wiem, bo sama miałam przejścia z tą fugą. Myślę, że przyczyną jaśniejszego koloru może być niezachowanie proporcji i niedokładne wymieszanie fugi, albo jak podejrzewam u mnie, zabrudzenie świeżej fugi pyłem i brudem.

  9. #9

    Domyślnie

    Są specjalne preparaty do koloryzacji fug, ale wyluzuj trochę i zaczekaj. Fuga zawsze ciemnieje. Spróbuj wymyć preparatem do czyszczenia fug, może to resztki pyłów. Także impregnat do fug - np. HG wydobywa kolor ciemnej fugi. I tak ściemnieje na bank. Wydłubywanie fugi to kupę roboty i grozi uszkodzeniem brzegów płytek. Na razie masz przed oczami tylko tę fugę, zaczekaj trochę, na pewno kolor "siądzie".

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Mialam podobny problem, wszystkie fugi maz pomalowal cieniutko bezbarwnym lakierem.Fugi z bezowych zrobily sie czekoladowe. Niestety firmy fug nie pamietam.

  11. #11

    Domyślnie

    Czy nie ma innego sposobu niż wydłubywanie?
    Też mam problem z kolorem fugi, ale nie wyobrażam sobie wydłubywania z mozaiki W błogiej nieświadomości liczyłam, że wystarczy dać na to jeszcze jedną fugę w ciemniejszym kolorze

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    Cytat Napisał kofi
    Czy nie ma innego sposobu niż wydłubywanie?
    Też mam problem z kolorem fugi, ale nie wyobrażam sobie wydłubywania z mozaiki W błogiej nieświadomości liczyłam, że wystarczy dać na to jeszcze jedną fugę w ciemniejszym kolorze
    a jaką grubość będzie miała ta nowa fuga na starej? 0,5mm? i jak myślisz...nie odskoczy ci to? odpowiem: ODSKOCZY. trzeba wydrapać i tyle.

  13. #13

    Domyślnie

    Ale u mnie to wyglada okropnie, wiec ciężko mi bedzie poczekac, żeby nic nie robic.... Wyglada to tak jakby na dekorach ktos nie zrobił wogóle fugi bo sa luki jasne/takie wrażenie/

  14. #14

    Domyślnie

    Hej kupiłaś płytki w pierwszym gatunku bo są to płytki rektyfikowane i jeśli możesz poczekać do poniedziałku to powiem ci jaką możesz użyć fugę .Mapei to specyficzna fuga trzeba ją szybko kłaść bo szybko wiąże . Moi klijęci którzy kupili tą płytkę dawali ciemny brąz cimseka.Jaką masz dużą fugę.

  15. #15

    Domyślnie

    A jeszcze jedno fuga mapei ma to do siebie że jeśli dasz za dużo wodylub za mało to możesz ją spalić ,fuga jak wyschnie to będzie jaśniejsza POZDRAWIAM

  16. #16

    Domyślnie

    płytki są pierwszego gatunku, a fuga ma 1 mm...

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emenemsy

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    6

    Domyślnie jak przyciemnic fuge ??

    Witam wszystkich ,jestem poczatkujacym forumowiczem .Kłopoty z fugami to moj chleb powszedni -zajmuje sie projektowaniem i kompleksowym wykończeniem wnetrz.Kafle o których piszesz kładlismy ostatnio w dwoch łazienkach u klientów
    Po pierwsze ,mimo ze firma chwali sie że kafle mozna kłaść bezfugowo -nie polecam .Pierwsza łazienke tak robilismy i porażka .Cały urok tych pieknych kafli szlak trafił .Całe szczescie po połozeniu połowy podłogi ,klient zdecydował się na skucie .Zwiekszyły sie tym koszty ale uratowalismy projekt.Kafle mimo ze pierwszy gat. przy tej wielkosci nie sa idealne , niektóre maja wypukłosci .jedynym sposobem na nie jest kłaść na fuge minimalną .Nie polecam 0,5 milimetra bo przy tej wielkosci kafli zacznie sie kruszyć po czasie tylko 1 mm.Efekt końcowy wart tej walki.
    Po drugie-sprawa fugi .Przy jasnej kafli -nie ma problemu.Pojawia sie przy ciemnej .aby uzyskać efekt ciemnoczekoladowej fugi .Robimy sami mieszanke 2 kg ciemnobrazowej fugi + ok 0,5 kg czarnej .Wymieszane wszystko na sucho ,nie wazne jakiej firmy fugi zasada jest jedna .Po dokładnym wymieszaniu łyzkę suchej fugi (taki kolor bedzie miała po wyschnieciu) nasyp pomiedzy dwie kafle- jak Ci sie kolor podoba mozna ja kłaść ,jak za jasny dosyp czerni .Nie martw sie da sie to zrobić partiami .przy takim ciemnym kolorze nie bedzie ruznic.Metoda "kuchenna " sie sprawdza .Na przykład 8 kubków brazu + 2 kubki czerni --łatwo to potem odtworzyc .Jak chcesz aby wszystkie partie były idealne kiedy robisz to sam .Ja mam swietnego podwykonawce z doswiadczeniem i robimy to na oko .Ale takie sytuacje mamy wpisane w zawód i troche praktyki.Ale to nic strasznego i kazdy da rade
    Po trzecie -wszelkie barwienia i malowania fugi juz połozonej dają efekt na krótko .Po czasie będzie wygladać to brzydko albo bedzie zmuszac nas do malowanie jej systematycznie np. raz w roku.Lepiej zagryż zeby i wydłub.,tylko uwazaj bo jasne kafle z tej seri paskudnie sie rysuja .
    Zycze powodzenia i pozdrawiam

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emenemsy

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    6

    Domyślnie dlaczego fuga jest po wyschniecu jasniejsza?

    To skłonność fug Mapej a druga przyczyna moze być zanieczyszczenie podłoza czyli zawartosc wapna w zaprawie.lub po prostu cekolowanie i zanieczyszczenie kafli cekolem .Jezeli odrobinki cekolu zastały w szparach to potem po zafugowaniu mokra fuga wapń wyciagnie i po ptakach.... pozdrowionka

  19. #19

    Domyślnie

    Witam zgadzam się z tobą EMENEMSY dlatego nie polecam fugi mapei bo można ją spalić .A jeśli chodzi o płytki to dokładnie polecam zrobienie 1 m fugi pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Witam !!!
    Miałem podobny problem z tym, że z fugami na podłodze w kuchni. Fuga miała być grafitowa, a powyschnięciu wyszła szara. Moj problem był większy gdyż "pryskający" z kuchni tłuszcz robił wstrętne plamy. Eksperymentowałem z różnymi płynami gruntującymi, lecz efekt był mizerny.
    Dobiero w Castoramie znalazłem lakier do kamienia, pomalowałem fugi dwukrotnie i jest SUPER. Plamy zniknęły, fugi zrobiły się grafitowe i dodatkowo cały czas wyglądają jak by były mokre.
    Użytkuję już ten "eksperyment" 1.5 roku i jest bez zmian.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony