dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 36
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 714
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszka11
    Na górze zrobimy jedna łazienka tą większą to pomieszczenie 8m2 będzie częścią sypialną dla dziecka( którego jeszcze nie ma , ale może wkrótce)
    a ta sypialnia nad wejściem nie będzie WASZA??? przecież oprócz tej sypialni są jeszcze te dwie (niby) połączone ze sobą...u nas tamte dwa bedą właśnie dla dzieci - ich łazienka (no i będzie tam też pralka, bo dużo w niej miejsca i blisko do wywieszania prania). No i najważniejsze - mąż marzyl o swoim gabinecie - a nad garażem (rekreacja i sauna) to idealne miejsce

  2. #22

    Domyślnie

    Nasza sypialnia to będzie ta z garderobą po drugiej stronie.
    Dziecko będzie miało tą sypialnie nad wejściem jako pokój dzienny a ta obok łazienka będzie to część sypialna.
    Ta trzecia sypialnia z boku będzie to pokój dzienny i ta garderoba zamieniona będzie na aneks kuchenny.
    Nad garażem również będziemy mieli część rekreacyjną z siłownią
    Gabinet będzie jeszcze wyżej zrobiony w formie antresoli
    Zresztą to wszystko okaże się już w trakcie!!

  3. #23

    Domyślnie

    Agnieszka to buduj się, bo nie mogę się doczekać tych wszystkich efektów n

  4. #24

    Domyślnie

    Zaczynamy po świętach na 99%

  5. #25

    Domyślnie

    Cześć,
    również planujemy zbudować dom w oparciu o ten projekt. Zamierzamy dokonać kilku zmian w projekcie, częściowo związanych z wymogami określonymi w warunkach zabudowy. Jesteśmy na etapie konsultacji z architektami. Agnieszko napisz czy rozpoczęłaś budowę i czy znaleźliście gdzieś już wybudowaną " Edytę " ?
    Ja zrobiłem zdjęcia bardzo podobnego domu a może nawet był to ten sam projekt nieco przerobiony.

    Pozdrawiam
    Tadeusz

  6. #26

    Domyślnie

    Tadeusz to pokaż zdjęcia - z chęcią sobie popatrze no i napisz co chcecie zmienić...
    Agnieszka i jak tam - już rozpoczęliście?

  7. #27

    Domyślnie

    Witam was serdecznie
    Bardzo się cieszę, że nasze grono sie powiększa!!

    Ściągnelismy humus okazało się, że jest u nas trochę za mokro więc musielismy wykopać wielki dół żeby woda miałą gdzie spływać. Najprawdopodobniej jutro wchodzi nasza ekipa i kopie fundamenty!
    A my w między czasie posadzilismy agrest, porzeczki cebulę i kilka drzewek!
    Niedługo zamieszcze zdjęcia z tego co jest już zrobione!!

    Trzymajcie kciuki
    Pozdrawiam serdecznie

  8. #28

    Domyślnie

    Napiszcie koniecznie kiedy wy zaczynacie i na jakim juz jesteście etapie!
    "Meggys" czy tu już jesteś zdecydowana!!
    A ty Tadeuszu gdzie będziesz budował!??

  9. #29

    Domyślnie

    agnieszka11 - my za dwa tygodnie finalizujemy kupno działki i staramy się o pozwolenie (dopiero...),a projekt Edyty na 99,99 % wybraliśmy - jeszcze chciałabym spotkać się z architektem i omówić kilka szczegółów... może jeszcze coś podpowie

  10. #30

    Domyślnie

    Kochani u mnie na budowie praca idzie całą parą
    dzisiaj zalewaja chłopaki "chudziaka" to taka pierwsza warstwa beonu prawdopodobnie
    Już nie moge się doczekać choćby fundamentów
    Mamy kolejnego wielbiciela Edytki ale nie chce się ujawnić i pisze na skrzynke prywatną, ale bardzo się ciesze, że nasze grono rośnie i bardzo cieszę się, że jestem pierwsza!??
    Pozdrawiam wszystkich!

  11. #31

    Domyślnie

    Agnieszko - buduj, buduj - czekam na fotki i na wszelkie informacje na temat budowy A czemu ,,cichy wielbiciel'' nie chce się ujawnić??????????

  12. #32

    Domyślnie

    Witam
    Chłopcy budowlańcy szybo się uwineli i już są zalane fundamenty teraz schną.

    Okazało się, że Edytka kryła w sobie pełno zawijasów i labiryntów fajnie to wygląda,( ciągle przymieżam sie do zamieszczenia zdjęć)

    Nastepny etap prac w piatek lub w poniedziałek ale oczywiście czekamy na bloczki mimo tego, że są zapłacone to ich nie ma???
    Porotherm też jest już zamówiony i zapłacony a będzie gdzieś w maju!
    Więc jesli planujecie budowe to kupujcie, kupujcie, kupujcie materiały budowlane!!!!!
    Cichy wielbiciel obserwuje nas z ukrycia uważa jednak , że Edyta może byc trochę za droga a wy jak uważacie??

    Wszytsko jest już na dobrej dorodze teraz tylko ładna pogoda i materiały i wszystko będzie ok!?

    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Witam,

    razem z zona wybralismy Edyte jeszcze w zeszlym roku. Jednak dopiero teraz mamy wlasna dzialke i kupujemy projekt. Uwazamy, ze jest on najlepszy, ze wszystkich jakie ogladalismy. Mamy dwie corki wiec dwie lazienki na gorze to podstawa.

    No ale planujemy w nim takze zmiany - glownie chodzi o wieksza przestrzen na parterze (usuniecie/przestawienie drzwi i scianek, obrocenie kuchni o 90stopni, zmiany pom.gosp w korytarz z szafami - tak jak to opisywal Artur K.) oraz wyglad elewacji zachodniej - tak aby byla bardziej podobna do elewacji poludniowej (chodzi o daszek i wysuniecie parteru w stosunku do pietra). Na gorze jedynie usuwamy saune na rzecz pralni/suszarni.

    Chcialbym jeszcze jakos zwiekszyc zadaszenie tarasu - to chyba jedyny slaby punkt projektu - na razie architekt podpowiada, aby wydluzyc krokwie i byc moze obnizyc poziom salonu/tarasu.

    Niestety pracownia MG Projekt nie wykonuje takich zmian, ale dobrze ze zezwala na nie.

    W tym roku planujemy skonczyc na stanie surowym otwartym. Budowac bedziemy w Drzonkowie kolo Zielonej Góry. Ekipa budowlana sugeruje zmiane materialow na silke. Nie wiem jak to z tymi materialami bedzie, bo ceny w ostatnich miesiacach wariuja.

    pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    Witajcie fani Edyty
    Zakupiliśmy działkę w grudniu i kilka dni po tym Edyta była zaklepana w prawie nie zmienionej wersji I na tym
    sie zakończył nasz zryw budowniczych . Co prawda, mamy juz część papierologii do pozwolenia ale nie wiemy czy bedziemy mieć ekipę na ten rok Ceny porothermu szaleją a i tak nie ma go jak u nas dostać. Za 2 tygodnie bedziemy mieli działeczkę ogrodzoną, wszystkie warunki przyłaczy mamy,( kanalizacje i wode bedziemy wspólnie z 4 sasiadów ciągnąć 60 m) i tak jakoś nie możemy wystartować. Cegłe Max proponują nam na sierpień.... tylko ciekawe ile wtedy bedzie kosztowała. Porotherm - nie ma i nie wiadomo kiedy i za ile bedzie.... - takie mam odpowiedzi w hurtowniach. A mieliśmy plany zamknąć rok stanem surowym zamkniętym... Najwyżej będą same fundamenty
    Agnieszko!
    super, że rozpoczęłaś temat, lepiej i trochę lżej bedzie sie budowało
    a tak na marginesie ile sztuk porothermu zamawiałaś? bo P30 wyszły mi niesamowite ilosci według arkusza z MGPROJEKT, Maxa jeszcze więcej...
    Czy robiłaś jakąs kalkulacje ile ta budowa moze TERAZ kosztowac?

  15. #35

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie
    nawet nie macie pojęcia jak się cieszę, że jest nas tyle!!
    bardzo was prosze wszystkich o dalsze informacje na temat zaangażowania waszych prac!
    U nas mały przestuj chłopcy zaczynaja jutro stawiać bloczki i zalewanko no i znowu troche przerwy.
    Porotherm zamowilismy juz ok 2 miesiące wczesniej zapłacilismy całość a materiału nadal nie ma ma byc pod koniec kwietnia mam nadzieje, że tak właśnie będzie bo robotnicy czekają.
    Tak ogólenie to wszystkigo brakuje z każdą jedną rzecza sa problemy, cement, beton folie itd o wszystko trzeba walczyc!
    Prawdopodobnie Porothermu wyszło nam P+W 30 3000 szt
    a P+W 25 900 ale jak sprawdze to potwierdze czy tak jest napewno!
    Myslę, że koszt budowy będzie zbliżony do tego podanego w kosztorysie w projekcie my trochę zmniejszyliśmy Edytkę także może trochę mniej!
    Czekam na dalsze informacje jak wam wszystkim idzie i mówię wam kupujcie lub zamawiajcie materiały budowlane!
    Mysleliście już o dachówce co wybieracie ceramike czy cementową!?
    czekam na wieści
    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Acha a Ekipe mieliśmy juz w listopadzie spisana umowę także to jedno nam się udało!
    Robocizna u nas to 50 tys zł i niestety Panowie nie moga już nic zmienić!?
    Także nie wiem jak tam w waszym regionie ale u nas nie byłoby szans żeby jeszcze w tym roku kogoś znaleźć nie chce straszyć ale niestety.
    Papierki załatwialiśmy od września do marca!!
    Ale wbrew wszystkiemu zaczelismy i idziemy dalej.
    Pozdrawiam i powodzenia

  17. #37

    Domyślnie

    u nas dalej nic nie wiadomo z działką
    mąż (budowlaniec z resztą z zawodu), mówi, że w przyszłym roku jak zaczniemy budować to będzie dobrze i to też ze względu na materiały budowlane, których w ogóle nie ma...

    Agnieszko - wrzucaj fotki, bardzo jestm ciekawa Edytki a ojakich zawijasach Ty mówisz/piszesz? Bo jakoś w projekcie się dopatrzeć nie mogę...

    I witam nowych fanów Edzi ale fajnie, że nas coraz wiecej

    Obi - a Ty calkiem ,,niedaleko'' od nas będziesz sie budował, także przyjedziemy podpatrzeć, o ile pozwolisz

  18. #38

    Domyślnie

    hej hej, no i powoli sie supełek rozwiązuje Byłem w lokalnej cegielni, postawili nową linie do Maxa i w sierpniu mozna by odebrac cegiełki. już mi wszystko jedno co będzie czy max czy porotherm, najwyżej dam więcej styropianu.
    Agnieszka, ta cena za robocizne to tylko mury???, czy całość z dachem?
    rozmawiałem z kilkoma firemkami i cena za postawienie murów i zalanie stropów wachała się od 18 do 45 tyś... i mogą mi zrobić w tym roku jezeli bede miał materiały. wiem wiem, też jestem w szoku że taka rozbieżność...
    Napiszcie jak to u Was wygląda
    aha, majster ze wsi obok krzyknął za cały dach z położeniem dachówki 12 tyś, cena chyba niezła
    napiszcie czy deskujecie dach pod dachówke ceramiczna??
    pozdrawiam
    darek

  19. #39

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    U nas 50 tys to cała robocizna z dachem takze mysle ze to niezla cena przynajmniej tu w naszym rejonie!
    Firma ma cały sprzęt więc my tylko dostarczamy materiał!
    z tym materiałem to też radze brać co jest nie ma co wymyślać bo jak zaczną stadiony budować to już wogóle koniec!
    u nas zaczynaja dalszy etap w czwartek rano ale to się okarze!
    Ale będzie ok bądzmy dobrej myśli
    Pozdrawiam
    Zdjęcia dołącze obiecuje ale narazie to czasu trochę brakuje!

  20. #40

    Domyślnie

    i proszę jeszcze o informacji nt tych zawijasów - gdzie ONE???

Strona 2 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony