dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 36
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 714
  1. #41

    Domyślnie

    Chodzi o to, że jak wykopywali fundamenty to było tam duzo zakrętów.
    Moi budowlańcy mówili, że to skomplikowany dom do budowy, ale fajnie to wgląda poprostu nie sa to zwykłe "cztery ściany"
    jakbym chciała prosty dom do wybudowałabym taki 100m z dwu spadzistym dachem prawda!?

    Teraz już mówie serio, że zamieszcze zdjęcia ale poczekam do jutra jak zaczną stawiać bloczki!
    prosze o cierpliwość
    Piozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    no zgadzam się z Tobą
    jak pokazałem ekipie projekt to troche drapali sie w głowe jak to rozsadnie i dobrze zrobić. Taki fajny myk jest że garaż jest poniżej poziomu a co za tym idzie górne pomieszczenia nad garazem też wysokości pomieszczeń są różne na tym samym poziomie.
    Aha, radzili mi sciane wewnętrzną wewnątrz garażu od strony domu zrobić 3 wartwową, jest zaplanowany bloczek i styropian i zapytali mnie jak wyobrażam sobię taką sciane za kilka lat no i oczywiscie nie zrozumiałem ale wytłumaczyli ze w garażu łatwo "dodtknąć' scianę czyms twardym hehe i wtedu dziuuuuuura w styropianie jak nic. Co o tym sądzicie?

  3. #43

    Domyślnie

    Jeżeli o mnie chodzi to bardzo mi się podoba, że do pomieszczeń nad garażem schodzi się po np. dwóch schodkach będzie tam częśc rekreacyjna więc da to fajny efekt.
    Mi mówili , że można ten poziom wyrównać ale ja się na to nie zgadzam bo bardzo mi się to podoba zarówno wewnątrz jaki i z zewnątrz.

    Chlopcy jednak sie sprężyli na innej budowei i dziasiaj kłada bloczki.
    Także zaczął się kolejny etap suuppeerr!!!
    I jak tam ceny robocizny wiadomo juz coś!?

    My dzisiaj odbieramy wycene dachówki ceramicznej jakie u was są ceny
    Jedna wycenę odebrałam z oknami dachowymi i folią to 40 tys na cały dach, kominy 8000 tyś i rynny ok 3000 tys.
    Tylko teraz nie pamiętam jaka to dachówka była ale ceramiczna napewno
    Betonową wycenili na 29 tyś. Także nie ma takiej wielkiej różnicy.
    A czy okna będziecie robili też takie połokrągłe bo mi odradzali ale też się nie zgodziłam chcieli mi zrobic zwykłe kwadratowe żeby łatwiej było!!!
    czekam na odpowiedz
    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Rynny plastikowe koloru miedzianego cudo!!!!!
    http://www.galeco.pl/oferta/dobor_kolorow/

  5. #45

    Domyślnie

    a jaki kolor dachówki robisz.
    no i jaka u Ciebie bedzie kolorystyka zewnetrzna bo to chyba musi grać hehe
    a co do schodków jestem za wszystkimi palcami
    bardzo mi sie to podoba
    łuki mniej ale to kwestia czasu, jeszcze nie musze podejmowac decyzji
    co do materiałów to na allegro jest coraz wiecej ogłoszeń
    nawet ludzie bezposrednio ze słowacji sie ogłaszają hehe
    myśle że polscy hurtownicy zmądzeją troche bo detaliczna cena porothermu na stronie winenberga to 5,2 Netto. a jak nie to albo z niemiec albo ze słowacji, albo lokalna cegielnia a mam w okolicy 10
    pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Dachówka ciemny brąz a cały domek jakis oddcień jasnej żólci i reszte wszystko w brązie klinkier dzrzwi i brama garażowa.
    Planuje też zrobić okiennice w tych dwóch oknach z przodu domu w innych projektach mgprojekt super to wygląda.
    Z tym allegro to trzeba uważać niby dowożą na miejsce ceny bardzo niskie ale trzeba całość wpłacić na ich konto i jest tylko potwierdzeni wpłaty a nie ma żadnej faktury ani nic!
    Może coś się uspokoi zobaczymy.
    Jakie planujesz ogrzewanie???

  7. #47

    Domyślnie

    tiaaaaaaaaaa, temat który mnie męczy od stycznia....
    najpierw była ochota na pompe ciepła + rekuperator
    później eko groszek
    teraz jestem na etapie pieca na olej.jakies kondensacyjne są czy cuuś. i ponoć nawet nieźle wychodzi.
    u mnie nie ma gazu i to mnie boli... bo z butli sie nie opłaca
    eko jednak jest męczący a nie mamy z żoną chęci co 3 -5 dni dokładać groszku...
    ehhhh, nie wiem jak to jeszcze będzie. na pewno chce żeby było bezobsługowo
    a jak planujesz ciepełko w waszej edzi?

  8. #48

    Domyślnie

    U nas tez gazu nie ma i decydujemy się raczej na eko groszek podobno wystarczy raz w tygodniu podłożyć także chyba nie będzie tak źle!
    Zastanawiamy się tez nad dodatkowym ogrzewaniem kominkowym takim co to ogrzewa cały dom ale nie wiemy jak to z kosztami będzie!

    Ekipa wczoraj była, ale cos marnie im poszło kilka bloczków postawili także efektów nie widać. Mam nadzieje, że dzisiaj sie zjawią!??
    A u was jaka dachówka i kolorki!!??

  9. #49

    Domyślnie

    Agnieszko o kolorkach to ja sobie mogę póki co pomarzyć - na pewno Chcę ciemne okna (czekoladowe), taki sam dach i rynny a kolorek elewacji jasny beżyk, może lekko wpadający w żółty

    mam jedno pytanie - nie obawiacie zbytnich skosów u góry? tzn. pokoje mogą faktycznie być nawet duże, ale cięzko ustawne (patrz meble trzeba będzie robić pod wymiar), bo będą same skosy? czytałam opinie użytkowników FAWORYTA (też z MG projekt) - domy ws umie podobne, ale wiekszość budujących celowo daje jeszcze jedną warstwę pustaków, żeby podwyższyć pieterko... Co o tym sądzicie?

  10. #50

    Domyślnie

    Jeszcze sie zastanawiamy nad podniesieniem ściany kolankowej żeby to nie wyglądało źle bo w tedy dach tez trzebaby było dopasować.
    W Edycie jest jeszcze góra nad poddaszem więc nie wiem czy to będą aż tak duże skosy!
    Jeszcze zobaczymy
    Szkoda, że nia mamy osoby która już wybudowała edytke doradziłaby nam!?

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Z siostrą budujemy domy z pracowni MGProjekt - Przestronny i Zalesie. W naszych projektach miałyśmy pierwotnie dwuteowiki i inne tony żelastwa w konstrukcji dachu. Cieśle zastąpią to odpowiednimi belkami i niewielkimi zmianami w konstrukcji więźby. Zaoszczędzimy w ten sposób po kilka tysięcy Czy w Edycie też jest ten sam problem?
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  12. #52

    Domyślnie

    Narazie nic mi nie wiadomo o tego typu rzeczach jestm na etapie fundamentów takze to sie jeszcze okarze ale nie wydaje mi sie jest tam chyba tylko drewno!
    A tak ogólnie to jestescie zadowolone z projektów??

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Z projektów tak, ale nie obeszło się bez zmian
    Natomiast zestawienie materiałów okazało się oderwane od rzeczywistści
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #54

    Domyślnie

    hej hej!
    wszystko po kolei sie układa cegiełka zamówiona, bloczki takze, producent stropu namierzony
    papiery pooooowoli pchają sie do przodu, architekt fajowy, okazało się że cała rodzinka architekta to architekci i kierbudzi , majster przyjazny,
    normalnie jakis dzien dobroci miałem
    co macie na myśli pisząc że zestawienie materiałów jest oderwane od reala?
    bo tak troche zacząłem się zestawieniem podpierać...
    aha, majster i architekt nie widzą sensu dawać stryropianu 15 cm. ponoć 12 wystarczy w zupełności.
    wiecie moze coś na temat zwrotu Vat? czy można brać rachunki przed uzyskaniem pozwolenia na budowe?

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Natomiast zestawienie materiałów okazało się oderwane od rzeczywistści
    można prosić o rozwiniecie myśli

  16. #56

    Domyślnie

    Witam
    Nie do końca jest oderwane od rzeczywistośc bloczków zamówiliśmy tyle co w projekcie i jeszcze parę sztuk zostało, zobaczymy jak będzie z pustakami bo z projektu nam wyliczył, że tyle trzeba więc tyle wzieliśmy jak zabraknie to kapliczka.
    Podobno nie można brać nic jak się nie ma pozwolenia na budowę ale ja się tak właśnie naciełam czekaliśmy na pozwolenie i na materiałach na ich cenie straciliśmy ok 8000 tys złotych. A podono fakture zawsze można poźniej wystawić tylko trzeba się dogadać.

    Nie ciesz się za szybko my tez mamy zamówione pustaki i zapłacone ale już 3 miesiące ich nie widzieliśmy!???

  17. #57

    Domyślnie

    fakt, do tematu trzeba spokojnie podejsc bo można zwariować.
    a co do bloczków betonowych to już mam w cementowni zakupione tylko czekam aż działkę ogrodza bo troche strach zostawic na poooolu.
    strop mam zamówiony i bedzie za 3 tygodnie ceny zwariowały ale ja już patrze ile ten strop moze kosztować w sierpniuuuu chyba niezle zarobiłem hehehe
    no i tak na marginesie to własnie jutro do mnie duuuza część stryropianu przyjedzie. ocieplenie za rok ale mam gdzie składować. cena w ciagu jednego dnia skoczyła o 30 zł na m3 brrrrrr ja kupiłem w przeddzień podwyżki .
    teraz razem z zoną polujemy ja dachówke ceramiczną... pierwsza wycena w czwartek. a jak twoja wycena dachówki. zdradz jakieś szczegóły, jakiej firmy za ile etc
    ..... a pozwolenia jak ni ma tak ni ma...
    tyle ze faktury mi wystawią po dacie pozwolenia

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    meggysRozwinięcie myśli materiałowej:
    Zestawienie materiałów dołączone do mojego projektu przez pracownię zawierało istotne pomyłki w ilości np. stali. Kupiłam niepotrzebnie sporo stali. Napewno odsprzedam, ale ilości były grubo nad wyrost. To samo przy bloczkach fundamentowych. O innych rzeczach pewnie dowiedziałabym się później bo budowę dopiero zaczęłam. Na szczęście mam kierownika i murarza, którzy zapotrzebowanie ilościowe wzięli w swoje ręce
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Żeby skorzystać z odliczenia z tytułu zwrotu VAT z budownictwa podstawą nie jest nabywanie towarów dopiero po fakcie otrzymania pozwolenia na budowę. Odliczeniu podlegają również te materiały nabyte przed pozwoleniam. Pozwolenie natomiast należy mieć i okazać (a nawet dołączyć do wniosku jego kopię) w chwili składania wniosku do US. To chyba najczęstrze niedomówienie w tej kwestii jeśli chodzi o zwrot VAT
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  20. #60

    Domyślnie

    a ja dzwoniłem do Urzędu Podatkowego. i powiedzieli mi, że mogę odliczać materiały, które są zakupione po uzyskaniu pozwolenia na budowe?
    jest jakis przepis o tym mówiacy? bo ja wszystkie faktury wstrzymałem

Strona 3 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony