dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 36
Pokaż wyniki od 701 do 714 z 714
  1. #701

    Domyślnie

    Tyler: Proponuję wrócić do poprzednich stron z tego forum, tam sporo było o cenach i materiałach.
    Wiem też, że technologie i spojrzenia na materiały się zmieniają, więc nie dziwię Ci się, że pytasz.
    Ja budowałem z pustaków keramzytobetonowych systemu Optiroc blok 24cm + 20cm styropian.
    Za wszystkie materiały na ściany (w tym wewnetrzne 12cm tez z karamzytu), pustaki stropowe i belki stropowe zapłaciłem 55000pln.
    Cenę za podstawowy pustak miałem 8pln.
    DLACZEGO ocieplałem styropianem? Z dwóch powodów: żeby schować skrzynki od rolet w warstwie ocieplenia i dlatego, że nie ma znaczenia dla budynku, czy sciany 'oddychają' czy nie, bo za wymiane powietrza w budynku odpowiada sprawna wentylacja (polecam rekuperator). Dodatkowo, poprawne ułożenie wełny jest dużo bardziej skomplikowane i kosztowne, nie mówiąc o samym materiale. Błędy popełnione przy ocieplaniu styropianem mogą być w miare łatwo wybaczone ale te, popełnione przy ocieplaniu wełną mogą być opłakane w skutkach.

    Geodeta, powiat warszawski-zachodni:
    - mapa do celow projektowych: 700pln
    - wytyczenie osi domu: 600pln
    - dokumentacja powykonawcza - mapa: 800pln
    Jakby co - pytaj.
    Pozdrawiam.
    Maciek

  2. #702

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi !

    Jesli chodzi o ceny to mam jakies rozeznanie - tylko zaczalem wnikac we wspolczynniki przenikania ciepla i poplynalem. Najpierw myslalem o Ytongach i ewenutalnie welnie ale wydaje mi sie ze to gra nie warta zachodu bo podobny efekt mozna chyba osiagnac za polowe ceny.

    Teraz mam opcje Max29 (pustak za 2,7pln) lub Poro30 (pustak za 5,8pln) i na to wlasnie 20cm styropianu. Teraz pytanie czy warto dać dwa razy tyle za materiały żeby zjechać z wsp.przenikania z 0,17 na 0,15 (albo 0,14 z keramzytobetonem).... chyba nie. A ostatecznie jeszcze bede rozmawial z konstruktorem i wykonawca i tez mi pewnie namieszaja w glowie

    Jesli chodzi o sam styropian to min dla sciany dwuwarstwowej to podobno EPS-70, tez taki macie, czy lepszy ?

    Macply - piszesz o rekuperacji - masz z tym doswiadczenie (praktyczne) ? Mozesz napisac cos wiecej, czemu polecasz ?

    A ze na geodete musze wydac ponad tysiaka to juz sie pogodzilem..

    pozdrawiam

  3. #703

    Domyślnie

    haloo... ?

  4. #704

    Domyślnie

    wszystkich wymiotło..

    ja intensywnie studiuje instalacje - pewnie bedzie rekuperacja (Macply daj znać co i jak), solar, podłogówka i rolety. Ciekawe czy sama podłogówka wystarczy żeby ogrzać Edyte..

    pozdr

  5. #705

    Domyślnie

    Chyba nie ryzykowałabym samą podłogówką.... , u nas i podłogówka i wszędzie grzejniki. Jak przyjdą mrozy to nie wiem czy wystarczy bez grzejników.
    Obecnie użytkujemy podłogówkę i np. w kuchni jest tylko podł. zimą jest dość chłodno zwłaszcza rano ( pow. 25m. kw.) mnie to denerwuje bo rano właśnie powinnno być ciepło : dzieci / śniadanie. Zresztą ja jestem ciepłolubna 22- 24 musi być , jak palimy w kominku to wtedy jest super ciepło .

  6. #706

    Domyślnie

    Agnie-cha - sprawdź prywatną skrzynke

  7. #707

    Domyślnie

    Agnie-cha

    sprawdź poczte pls

  8. #708

    Domyślnie

    Czy Wszystkich zasypało ? cisza okropna tu...

  9. #709

    Domyślnie zasypało i zmroziło

    Witam,
    Nie jest aż tak strasznie ale może czuję po prostu przesyt całą tematyką budowalną i nie bardzo mam ochotę na expresję

    Może też jest tak, że teraz cieszę się mieszkaniem w nowym domku już od 10.10.10 i odreagowuję 1.5 roku gonitwy za budową...

    Obrzydzenie do wszelkiej maści "fachofcóf " i roboli, obcych kręcących się po naszym domku, do zaprawy, farby itd... fuj...

    Zamierzałem już ze 2 miesiące temu poodpowiadać na Tylera zapytania, ale kurcze zebrać sie jakoś nie moge....

    Kryzys jakiś ...

  10. #710

    Domyślnie

    Gratuluję zamieszkania !
    My pewnie na Wielkanoc dopiero . Jak się mieszka , moze jakieś zdjęcia wnętrz chciałbyś pokazać ?
    Ja też mam przesyt tej budowy już a to jeszcze nie koniec..

  11. #711
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    waszka.t

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Zaczynam właśnie budowę tego domu i ustalam warunki z wykonawcami.
    Czy możecie mi podać kwotę realną wybudowania tego domu do stanu surowego zamkniętego, oraz wykończonego "gołe ściany z gładzią dociepleniem "
    Jenda firma wstępnie wyliczyła ten projekt na 90 tys zł sama roocizna stan zamknięty surowy.
    Co Wy na to ??

  12. #712

    Cool

    Witamy !
    Ostatnio edytowane przez agnie-cha ; 28-02-2011 o 22:40

  13. #713

    Domyślnie

    Witam,
    Wygrzebałem gdzieś w archiwum pierwszy kosztorys na prace do stanu surowego otwartego (bez pokrycia dachu).

    Budowa domu jednorodzinnego EDYTA
    Wykaz etapów realizacji i wycena robocizny


    Wycena robocizny
    -wykop
    - ławy i stopy fundamentowe wyszalowanie
    wykonanie zbrojenia i zalanie betonem klasy
    według projektu 8000zł

    - wymurowanie ścian fundamentów
    Wykonanie hydroizolacji poziomej i pionowej,
    Wykonanie termoizolacji, zagęszczenie piachu w
    fundamentach, obsypanie fundamentów na zewnątrz,
    wylanie chudego betonu wykonanie kanalizacji 9000zł


    - wymurowanie ścian wewnętrznych
    i zewnętrznych parteru, wykonanie słupów i podciągów,
    wymurowanie kominów 15000zł

    - wykonanie stropu nad parterem teriva,
    14000zł

    - wymurowanie ścian piętra zew i wew
    11000zł


    - wykonanie konstrukcji więżby dachowej
    z wymurowaniem kominów ponad dach 16000 zł

    koszt robocizny netto = 73000zł


    Do tego dochodzi potem robocizna za zrobienie dachu (wszystko ponad więźbę) -> 24 000
    Dachówki - rynny - okna dachowe, koszt materiałów - > 45 000

    No i potem juz niekonczaca sie lista wydatkow wiekszych i mniejszych .... Za okna można dać 12 000 i 40 000. (mowie o rozwiazaniach typowych -a nie np aluminium + drewno).
    Wszystko zalezy od standardu i potrzeb lokatorów.
    Dokładniejsi i bardziej wymagający, mieszkający wczesniej w domu i znajacy dokladnie swoje potrzeby, zapłacą o jakies 30% więcej od tych, ktorym wystarcza standard blokowy, typowy średni.
    WIem jedno, ze budowanie na kredyt jest o tyle niebezpieczne, ze dostaje sie szybko duze pieniadze i wrazenie jest takie, ze na wszystko mozna sobie pozwolic, a braki mozna zaczerpnąć z nastepnej transzy. Dlatego od samego poczatku trzeba trzymac sie kosztorysu i zrobic go jak najdokladniej.

    Jeśli zamierzacie naprawde budować Edytę to poważnie przemyslcie układ w salonie. My zmienilismy pare rzeczy i nie wyobrazam sobie zeby moglo byc teraz inaczej. Pomysl na kominek w oryginalnym miejscu to dla mnie nieporozumienie, tak samo scianki w okolicach hallu. Zlikwidowalismy tez podcien i powiekszylismy dzieki temu czesc salonową i jadalnię. Chyba gdzies wczesniej umieszczalem rzuty tego rozwiązania.

  14. #714
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pbsz

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-000
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Czy buduje ktoś "Edytę" z Wielkoplski, Dolnego Śląska bądź Kujawsko-pomorskiego?
    Zastanawiamy się z żoną nad projektem i właśnie "Edyta" najbardziej nam odpowiada.
    Przed ostatecznym wyborem projektu chcielibyśmy zobaczyć dom z zewnątrz czy czasami nie jest to zbyt duży.

Strona 36 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony