dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bogi66

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Regulacja okuć Roto w oknach PCV ?

    Witam wszystkich.

    Ponieważ szukałem i nie znalazłem odpowiedzi , zdecydowałem się zadać osobne pytanie.
    Otóż bardzo bym prosił o jakąś instrukcję jak reguluje się okucia Roto ?

    Chodzi mi o lekkie przesunięcie okna w prawo (patrząc od wewnątrz) - ze względu na ocieranie przy zamykaniu.

    W jednym z okien ciężko też pracuje sama klamka (Secustic) - przy domykaniu okna - być może jest zbyt mocny docisk okna do ramy.... ponoć docisk też można regulować... tylko jak ?

    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady


  2. #2

    Domyślnie

    Witam. Trudno to opisać ale sprubujemy. regulacja przesunięcia skrzydła odbywa się na dolnym i na górnym zawiasie. Dolny zawias ma regulację dostępną przy zamkniętym skrzydle, natomiast górny musisz otworzyć okienko i zaglądną do niego od tyłu. Wszystkie regulacje zazwyczaj można wykonać kluczem imbusowym 4mm, docisk skrzydła wyregulujesz tym samym kluczem odpowiednio obracając dociskami na skrzydle które są mimośrdodami. Powodzenia.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bogi66

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki !!
    Trochę mi to rozjaśniło sytuację.

    Jeszcze jedno - czy to że w jednym z okien klamka chodzi z większym oporem niż w pozostałych , może być spowodowane tym że ustawiony jest zbyt duży docisk okna do ramy ? i czy wystarczy tu regulacja mimośrodu po stronie klamki ?
    Klamka wręcz haczyła przy próbie domknięcia - trochę skręciłem docisk po stronie klamki w lewo (w lewo - zmniejszenie docisku ?) - no i jest trochę lepiej... Poluzować jeszcze ??

    A i jeszcze jedno - czy regulację przesunięcia skrzydła na dolnym zawiasie robić przy całkowicie zamkniętym oknie ??
    No i pytanie "łopatologiczne" - okno ma iść w prawo - czyli na dole kręcę w lewo czy w prawo ?

  4. #4

    Domyślnie

    Może wystarczy regulacja docisku, a może klamka jest wadliwa ustaw wszystko na najmniejszy docisk i wszystko będzie jasne. Przesunięcie skrzydła zrób podcza otwrtego okna, a jesli chi o to w która strone kręcić to prubój bo nie pamiętam, to się robi na wyczucie ale metodą prób i błędów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony