dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie podlaczenie zbiornika cwu do pieca gazowego

    Mam pytanie - zainstalowalem stojacy bojler - wymiennik elektryczny 120 l z dodatkowa wężownicą. Obok tego bojlera jest wiszacy piec gazowy c.o.(z pompką) wraz z instalacja w miedzi oraz w miejscu gdzie stoi bojler ma na zasilani i powrocie zostawione dwa zawory z myślą o podłaczeniu do weżownicy w wymienniku bojlera. Całą instalacje CWU wykonałem w plastiku. teraz nastał czas by połaczyć Instalacje CO z wężownicą I co dalej. Czy mam na tym odcinnku zastosować zawór bezpieczeństwa , odpowietrzenie czy tez jeszcze coś dodatkowo??
    Dziekuje za informacje.
    Krzysio

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli podłączysz zasobnik do kotła gazowego to nie potrzebujesz zaworu bezpieczenstwa bo kocioł ma swój a pozatym raczej jest niemożliwe żeby kocioł ze swoją automatyka zagotował wode w instalacji CO.
    Jeżeli górna rurka zasilająca zasobnik jest wyżej jak odpowietrznik w kotle to będziesz musiał w najwyższym miejscu tego podłączenia założyć odpowietrznik. Sterowanie poprzez zawory które zostawiłeś. Pamietaj że przy takim rozwiązaniu wężownica będzie grzać kiedy kocioł bedzie grzał wode CO czyli np kiedy termostat pokojowy włączy kocioł.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Skorzystałem z bieżącego wątku z następujacym problemem.
    Mam zasobnik stojący 120 l z grzałką elektryczną i piec gazowy z wbudowanym zasobnikiem CWU 55l. Chcialbym wykonac taki uklad połączeń i zastosowac urządzenia aby otrzymać CWU w instalacji na poziomie 50st.C pobieraną na początku z bojlera tu woda ma 75st.C a po jej wyczerpaniu do czasu ponownego nagrzania przez grzałkę pobierac ją z pieca gazowego 60st.C.Czyli mieć ciagłość cieplej wody przy priorytecie boilera elektrycznego.Przy zastosowaniu ręcznych przelączeń zaworami i mieszaczu termostatycznym wydaje się to proste do zrobienia ale jak to zautomatyzować.
    Dziękuje za wszelkie rady i pomysły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony