dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Co na dach

  1. #1

    Domyślnie Co na dach

    Witam wszystkich
    Mam prosbe. Moglibyście mi doradzic co kuopic na dach wacham sie miedzy dachówką a blachodachówka. Ponoc jesli policzymy wszystkie dodatki do blachodachówki to wyjdzie taka sama cena jak za dachówke.
    Mam daszek dwuspadowy 145m2. Dachówke moge kupic za 30,99 zł za m2. Nie wiem jak to wyglada z blacha. Czy do dachówki potrzebne sa jakies dodatki.
    Dzieki za cierpliwosc i odpowiedz

  2. #2

    Domyślnie

    Daj do sklepu dachówkowego do wyceny na dachówkę i blachodachówkę i będziesz miał jasną sytuację (dołącz ksero projektu dachu - przy blachodachówce - robi sie powtórny pomiar po założeniu więźby wiem, bo też robiłam wyceny - ale mamy w końcu dachówkę brassowską), a dodatków prezy dachówce jest sporo.... (dachówka wentylacyjna, brzegowa,gąsiory, dodatki do obróbki - blacha, jakieś taśmy, grzebienie (wejdź - chodzćby na strony internetowe)
    pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał ave!
    Daj do sklepu dachówkowego do wyceny na dachówkę i blachodachówkę i będziesz miał jasną sytuację (dołącz ksero projektu dachu - przy blachodachówce - robi sie powtórny pomiar po założeniu więźby)...
    POPIERAM! Nie ma co gdybać, tu chodzi o konkrety, a na jednej wycenie nie poprzestawaj! Zobaczysz, że warto...
    Cytat Napisał ave!
    ... a dodatków prezy dachówce jest sporo.... (dachówka wentylacyjna, brzegowa,gąsiory, dodatki do obróbki - blacha, jakieś taśmy, grzebienie (wejdź - chodzćby na strony internetowe)
    pozdrawiam
    Nieśmiało zaznaczę, że przy blasze, też jest trochę dodatków, bo przecież kominki wentylacyjne też należy założyć, jakieś drabinki przeciwśniegowe, itp. Ponadto blachy należy kupić o te kilkanaście, jeśli nie kilkadzieiąt procent więcej, bo są też jakieś odpady. Przy lepszej blachodachówce (np. alu) wcale nie wychodzi taniej niż za ceramikę, to też weź pod uwagę...

    Pozdrawiam!


  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze się chłopie zastanawiasz ? przy obecnych cenach stali dachówka cementowa może wyjść w tej samej albo nawet niższej cenie co do jakości obu pokryć oryginał a imitacja chyba sam rozumiesz przy blachówce jest nie mniej dodatków niż przy dachówce różnić się bedzie oczywiście cena za robociznę wiadoma rzecz ale przy porównywalnych cenach tych mat. moim zdaniem nie ma ona znaczenia , lepiej raz na długi czas

  5. #5

    Domyślnie

    zdecydowanie dachówka, blacha to tak jak w samochodzie, lepiej ocynkowana wytrzyma 30 lat, słabiej...to tak jak niektóre samochody, po 5 latach będzie kicha
    Pozdrawiam
    Paweł

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Zależnie od stanu finansów w kolejności preferencji (moich):

    1. Dachówka ceramiczna,
    2. Dachówka cementowa,
    3. Blachodachówka,
    3. Pokrycia bitumiczne

    Oczywiście osobiście (naprawdę!) dom pokryłbym strzechą, ale dobrze i bezpiecznie wykonane kosztuje majątek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony