dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Systemy segregacji śmieci :(

    Znaleźliście coś sensownego? Przeszłam po sklepach specjalistycznych i... jestem rozczarowana ofertą - wiaderka małe, nieporęczne, wszytsko za to drogie. Kiedyś upatrzyłam system Rationel w IKEA, ale akurat kosze do segregacji wycofano. Możecie pokazać fotki Waszych rozwiązań? Chciałabym zrobić coś wygodnego (tj. montowanego w miarę wysoko, wysuwane) i pojemnego!

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    To chyba wstydliwy problem albo może ... lekceważony. Ja też zastanawiam się jak w przyszłości rozwiąże segregację śmieci.Narazie mieszkam w bloku i po moje śmiecy (segregowane) przychodzi firma pod drzwi.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  3. #3

    Domyślnie Re: Systemy segregacji śmieci :(

    Cytat Napisał Monika B
    Przeszłam po sklepach specjalistycznych i...
    o rany, a nie można kupić trzech małych wiaderek w zwykłym 1001 drobiazgów - ten na plastik, ten na szkło, a ten na organiczne... aha i jeszcze pojemnik na zużyte baterie i ew. świetlówki...

    systemy...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja mam przy kuchni małą spiżarnię. Stoją tak dwa pudła - na papiery i na plastiki. Gazety i papiery "rozpałkowe" trafiają na dyskretną stertę pod kominkiem. Kompost trzymam w dużych pojemnikach typu "kubełek" po serze mozzarella (mogą byc też litrowe pojemniki po lodach).Można łatwo przykryć i łatwo umyć w zmywarce. Powinien być dyskretnie schowany, ale i tak stoi"pod ręką" przy zlewie, bo co chwila coś się dorzuca.
    A aluminiowe puszki łądujemy do małej reklamówki obok kosza na śmieci nie nadające się do segregacji.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam z Ikei te kubełki , jeszcze zdążyłam kupić, Są fajne bo płaskie i nie zajmuja duzo miejsca w szafce pod zlewem. Tam segreguję na bieżąco papier i plastik a w normalnym koszu resztę. Gdy się zapełnią wsypuje do workow foliowych, ktore dostaje z zakładu oczyszczania i trzymam je w garażu. Tam tez trafia szkło, ktore tylko sporadycznie jest w odpadach. Gdybym miała zadaszenie nad kontenerem na smieci , to bym tam trzymała worki. Teraz żałuję że tego nie zrobiłam przy okazji robienia płotu.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    My odpadami spożywczyni skarmiamy zwierzynę domowa u teśció, papiery lądują w kartonie na rozpałkę w garażu, szkło, puszki i plastikowe PET-y eż w workach w garażu.
    Jak przychodzi pora, to wszystko ląduje w bagażniku i szukamy po wsiach, gdzie teraz postawili pojemniki na recytling.
    Zużyte aterie są w pudełku, które opróżniamy jadąc do hipermarketu.
    Tylko mała częśc ląduje w śmietniku.

    tak naprawdę pojemniki na segregację śmieci są tak małe, że musisz je opróżniać niemal codziennie, a przynajmniej 2 razy w tygodniu, wiem bo to przerabialiśmy, dlatego eraz funkcjonują zwykłe, hipermarketowe torbby na zakupy, w które wsadzamy i wiążemy butelki, puszki itp w garażu

  7. #7

    Domyślnie

    No cóż, kombinuję nas własnym systemem. Zależy mi na wygodzie - chciałabym właśnie pod zlewem wysuwane kosze i montowane raczej wysoko. Opróżniania sie nie boję, bo śmiećki kuchenne też trzeba wyrzucać. Na szkło trzeba chyba skrzynię w sieni Myślałam jednak, że są na rynku lepsze propozycje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony