dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czarek S.

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    KUPILEM DOM Z POKRYCIEM DACHU Z PLYTEK AZBESTOWYCH CZY KTOS USUWAL JUZ TAKIE COS .PODOBNO DUZO KOSZTUJE I TRZEBA ZATRUDNIC SPECJALNA EKIPE ALE ZA ILE ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Cen Ci nie podam - ale to prawda.
    Mozna ewentualnie zrobic na tym nowe pokrycie.
    Zadzwon do firmy Izoopol, Trzemeszno (052) 3154330. Moze Ci cos podpowiedza.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lakme

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    jA MAM PODOBNY PROBLEM Z PŁYTKAMI. oRIENTOWAŁAM SIĘ W FIRMACH, KTÓRE WYWOŻĄ AZBEST: ZA WYWÓZ 100M DACHU AZBESTOWEGO ŻĄDALI OD 1200 ZŁ DO 1700 ZŁ. pODOBNO W NIEKTÓRYCH GMINACH MOŻNA UBIEGAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE, JA PRÓBOWAŁAM ALE KILKAKROTNIE MNIE ZBYLI. dZWONIŁAM TEŻ DO bANKU OCHRONY ŚRODOWISKA, GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ PREFERENCYJNE KREDYDYTY, ALE W TYM ROKU NIE MA TAKIEJ PULI.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    To prawda niektore gminy maja na ten cel finanse z Banku Ochrony Srodowiska lub podobnego typu instytucji i pokrywaja w jakims procencie koszt wywyozu eternitu.
    W ktoryms numerze M byla propozycja pozostawienia go na dachu i zrobienia na nim nowego pokrycia z blachodachowki.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie gmina robi tak.

    1. Zgłasza się demontaż azbestu.
    2. Przychodzi firma i zdejmuje (u mnie 3 zł z metra kwadratowego)
    3. Składa się to na podwórku i przykrywa folią.
    4. Jak się uzbiera w gminie to z funduszy gminy zamawiają transport na składowisko.

    Mam takie info od firmy robiącej dachy. (gmina Wołomin). Muszę to jeszcze potwierdzic w wydziale Ochrony Środowiska.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzesiek_dek

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Sieradz
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    czy liczenie od tony to jest normalny sposób rozliczania za utylizację azbestu? zerwanie i utylizacja pokrycia azbestowego, mam jadną firmę, liczą właśnie od tony, pierwszy raz mam takie zlecenie, macie większe doświadczenie w tym temacie?

  7. #7

    Domyślnie

    Czarek
    Zdejmij ten "eternit" poukładaj na palety i owiń folią np streczeczem. Ustaw to w takim miejscu aby można było podjechać np HDS em..
    Jeśli gmina nie ma teraz akcji z azbestem to może kiedyś znajdą siano na utylizację.
    Zgłoś wymianę dachu i zakładaj na dach nowe pokrycie.

    Chyba ,że Cię stać na sfinansowanie utylizacji. Ja tylko zapłaciłem za demontaż - z działki zabrała firma za friko

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mevil

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-726
    Posty
    1

    Domyślnie

    Grzesiek, korzystałem z firmy z Łodzi (info kontaktowe na priv) i liczyli własnie od tony, nie wiem, może mówimy o tej samej firmie, jak nie to chyba to jest normalny sposób rozliczania za utylizacje tego ustrojstwa
    Ostatnio edytowane przez Mevil ; 15-04-2015 o 18:20

  9. #9
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym mówimy, jak zgodnie z prawem usunąć eternit. Dowiesz się, że możesz tę kłopotliwą powinność właściciela dachu mieć za darmo.




    Zobacz inne filmy z życia i poradnikowe murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  10. #10

    Domyślnie

    Ale bzdury Pan opowiadasz .....

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hawryl

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Kod pocztowy
    91-726
    Posty
    1

    Domyślnie

    Grzesiek, tak naliczanie ceny w zależności od tonażu to normalna praktyka w tym temacie. Z tego co wiem to UE kładzie pieniądze na usunięcie i utylizację azbestu więc warto wybrać firmę pozyskującą takie fundusze i my nie poniesiemy żadnych kosztów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony