dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jac_nur

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    96
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie DACHOWKA CEMENTOWA

    Jaka farba pmalowac docinki na euronicie
    (-_-) ...Born to dive... (-_-)

  2. #2

    Domyślnie

    A gdzie masz docinki widoczne, że wymagają malowania?

  3. #3

    Domyślnie

    napewno przy koszach
    jakąś farbke mi proponowali ale że mam kolor ceglasty to nie widać

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jac_nur

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    96
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Docinki przy oknach i kilka dachowek skrajnych Dach grafit
    (-_-) ...Born to dive... (-_-)

  5. #5

    Domyślnie

    to takie proste,wystarczy zwrócić się do hurtowni gdzie kupowana była dachówka żeby sprowadzili farbę, Euronit ( podobnie jak wszyscy szanujący klientów producenci ) umożliwia zakup farby do swoich dachówek.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Skrajne dachówki do malowania po co ? no chyba że były cięte w koszu to co innego albo rozstaw łat zbyt mały bo i tak mogło być

  7. #7

    Domyślnie

    Dachówki są barwione w masie, co prawda w miejscach cięcia są trochę jasniejsze ale po jednym sezonie nie zauważysz tego

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Apropos dachówki cementowej. Mam zapytanie o jej trwałość? Na początku chciałem kłaść na daszek blachę, ale zdecydowanie koncepcja została odrzucona. Ceramika jest droga, raczej nie starczy na nią, a nie wiem co myśleć o cementowej. Co z jej trwałością itp.?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek309
    Apropos dachówki cementowej. Mam zapytanie o jej trwałość? Na początku chciałem kłaść na daszek blachę, ale zdecydowanie koncepcja została odrzucona. Ceramika jest droga, raczej nie starczy na nią, a nie wiem co myśleć o cementowej. Co z jej trwałością itp.?
    Dobra cementówka przeżyje niejedną współczesna ceramikę.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    A co to znaczy dobra.Możesz coś polecić. Czy cena tej dobrej nie będzie taka jak ceramika.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja będę mieć na dachu Braasa w technologi Cisar.Również zastanawiałam się nad tym czy nie pomalować obrzeży dachówek przy koszu.
    Z farbą nie ma problemu ,ale sprzedajacy dachówkę stwierdził ze nie ma takiej potrzeby .
    No cóż jak nie ma to nie ma Dam sobie z tym spokój
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek309
    A co to znaczy dobra.Możesz coś polecić. Czy cena tej dobrej nie będzie taka jak ceramika.
    Ja właśnie będę kłaść dachówkę Braas. Wygląda naprawde solidnie i wykonana ładnie. Zresztą to chyba właśnie najlepsza dachówka cementowa dostępna w Polsce. Cena podstawowej dachówki to około 26zł/m2 (na m2 wchodzi 10 sztuk tylko bo ona duża jest).

  13. #13

    Domyślnie

    Braas to bardzo dobra dachówka czy najlepsza dostepna cementowa w Polsce nie koniecznie ale warta swojej ceny co do ceramiki to przezyje czasowo każdy beton

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał benyś
    Braas to bardzo dobra dachówka czy najlepsza dostepna cementowa w Polsce nie koniecznie ale warta swojej ceny co do ceramiki to przezyje czasowo każdy beton
    A jaka inna cementówka jest wg Ciebie lepsza? Pytam z ciekawości, a nie po to, żeby bronić braasa.
    Możliwe, że ceramika przeżyje beton, ale przy założeniu, że to prawdziwa ceramika, a nie imitacja robiona na akord (obecnie częsty standard)

  15. #15

    Domyślnie

    Nie mów głośno o tej imitacji bo nas zaraz obu zjebią Miałem na myśli Euronit i Nelskamp

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał benyś
    Nie mów głośno o tej imitacji bo nas zaraz obu zjebią Miałem na myśli Euronit i Nelskamp
    Hehehe, a niech mówią co chcą, fakty i tak pozostaną faktami

    Co do cementówek - euronit z tego co słyszałem ma porównywalną jakość z braasem, ale nie wiem ile maja najstarsze dachówki euronitu (bo braas ma już długie tradycje).
    Nelskamp natomiast nie jest wszędzie dostępny, np. w Krakowie nie znalazłem nigdzie, z tego względu niejako nie do końca się liczy...

  17. #17

    Domyślnie

    Niewiem dlaczego niedostepny ale niech będzie Braas i Euronit to ta sama jakość, i już ! ale jakbyś dostał gdzieś tego Nelskampa nie zastanawiaj się ani chwili

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał benyś
    Nelskampa nie zastanawiaj się ani chwili
    Braas już na budowie leży i czeka aż go ułożą

  19. #19

    Domyślnie

    Oczywiście niech kładą. Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    witam, ja też kłade Braas Cisar. chyba po 1,99 pln za szt (mam baaardzo duży rabat). co do porównywania Cisara do Euronita to tak jakbyś porównywał mercedesa z dacią. Oba jeżdżą, nawet wyglądają ale sam się domyśl różnic i zastanów który bys wolał
    Pozdrawiam
    Paweł

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony