dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Czym wiercić w gresie????

    Czym wiercić w gresie???? Bo mam do cholery dziur a zjechałem już 5 wierteł a jeszcze roboty że łoo. Macie jeakieś sposoby????

    Pomóżcie....[/i]
    Jakby nie było jest bardzo miło xD ;D

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    kupić dobre/drogie/ wiertła....


    nie takie po złotówce z supermarketu czy od przysłowiowych "ruskich"...

  3. #3

    Domyślnie

    ale jakieś specjalne muszą być???
    Jakby nie było jest bardzo miło xD ;D

  4. #4

    Domyślnie

    Czy używasz wiertarki z udarem?
    Tylko taka i mały skok.
    pozdrawiam ciepło)

  5. #5

    Domyślnie

    Co ważne żeby było dobre wiertło, wiertakra udarowa i wiertło trzeba chłodzić wodą np wkładając je do wody co 30sek lub delikatnie polewając otwór

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    taaa...wiertarka udarowa i prawie 100% pewnosci, ze gres w trakcie wiercenia peknie
    wiertlo do betonu - nie takie za 1czy 5 zlotych tylko utwardzane (w Castoramie takie do twardego betonu) za cirka 20-30 zeta
    cierpliwosc
    szklanka wody
    wiertarka bez udaru
    obroty nie najwyzsze
    i wiercimy co chwila (30-60 sek) schladzajac wiertlo by go nie stepic i nie przepalic
    jak przejdziemy przez gres dopiero wlaczamy udar

    upier.... robota ale innej metody dostepnej w domu nie znam
    no chyba ze ktos ma wyzynarke laerowa a'la James Bond w Roleksie czy pasku od spodni
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7

    Domyślnie

    no chyba ze ktos ma wyzynarke laerowa a'la James Bond w Roleksie czy pasku od spodni
    Ciekawe ile to kosztuję
    Jakby nie było jest bardzo miło xD ;D

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Dobre wiertło widiowe.

    Wiercisz z WYŁĄCZONYM udarem,

    Tak samo robi się otwory w kafelkach.

    Żeby wiertło się nie ślizgało na początku proponuję przykleić plaster w miejscu wiercenia. Wiertło nie ślzga się przed wejściem w gres.

    Udaru nie włączaj za żadne skarby i unikaj wiercenia w fudze.
    Wbrew pozorom większa szansa uszkodzenia płytki

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    ... no chyba ze ktos ma wyzynarke laerowa a'la James Bond w Roleksie czy pasku od spodni
    w tych sprawach lepszy jest Mc Gyver ...


    siedzi Mc Gyver w więzienu i pyta się drugiego więźnia
    - masz sznurówki?
    - nie
    - no to nici z naszego helikoptera ...

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko dobre wiertła . Jak na budowie spalili mi moją starą wiertarkę poprosiłem kolege budowlańca aby kupił mi w Niemczech jakąś przyzwoitą wiertarkę . Przywiózł mi młoto-wiertarkę na SDS Plus Boscha. Dokupiłem do tego 4 wiertła 6-8-10-12 i jedno 12 takie 60 cm Dałem za wiertła po 50-80 zł ale obwierciłem nimi wszystko, nie ma materiału w które nie wejdzie pewnie wystarczą jeszcze na kika lat
    Płytki gresowe oczywiście też ale bez udaru i z chłodzeniem

  11. #11

    Domyślnie

    Oczywiście technika wiercenia SDS jak najbardziej . Poza tym mogą być wiertła Joran . Jednak gres najskuteczniej i szybko się wierci wiertłami diamentowymi rurkowymi to samo kamień . Z własnego podwórka - musiałem przewiercić się przez ścianę kamienną z granitu po to by przeprowadzić rurę doprowadzającą gaz ziemny . Użyłem wiertarki w systemie SDS z wiertłem koronkowym diamentowym . Praca została wykonana szybko i sprawnie . A chłodzenie zawsze pomaga . Poza tym są w sprzedaży wiertła do kamienia i gresu , które można stosować z udarem .

  12. #12

    Domyślnie

    Ale tu chyba nie chodzi o wiertło a o kruchość płytki gresowej więc chyba lepiej bez udaru no chyba że mamy duży blok.
    A co to są te wiertła rurkowe? Czy to są takie koronkowe tylko o małej średnicy?

  13. #13

    Domyślnie

    Podobno są specjalne wiertła do ceramiki (nie wiem czy to te diamentowe, rurkowe itp.). Jak montowałem sobie drewniane kratki na balkonie musiałem wywiercić kilkanaście otworów fi 12. Oczywiście zjechałem kilka wierteł widiowych, ale w końcu opanowałem amatorską technikę: najpierw jak najmniejsze wiertło widiowe Z UDAREM (bez udaru krew mnie zalewała z bezsilności), często chłodzone w wodzie, potem - po przewierceniu gresu - stopniowo coraz większe wiertła (już bez udaru) do żądanej średnicy. Jazgot od udaru niósł się na pół dzielnicy, ale cóż było począć...
    Kiedyś się budowałem...

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Olsen
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Skąd
    Konstancin Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    632

    Domyślnie

    http://www.sr-power.com/pl/index.php

    zajżyj tu mają odpowiednie wiertło do wiercenia

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar maku-baku
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Najlepsze wiertła w przystępnej cenie do gresu to Bosch MULTICONSTR + wkrętarka (na niskich obrotach)
    Jeżeli chodzi o otwory większego kalibru to ja radzę sobie szlifierką i cążkami,
    ale domyślam się że nie każdy da sobie w ten sposób radę i poza tym na krawędziach płytki to nie przejdzie.
    W takiej sytuacji pozostaje nawiercenie ww wiertłem i zakup otwornicy wolframowej (diamentowej,węgliki spiekane).
    Nawiercić trzeba bo wiertła w zestawie z takimi otwornicami bardzo szybko się tępią.
    Następnie wkrętarka (dobrze jak by była dobrej firmy), lub wiertarka ale koniecznie na niskich obrotach, no i bardzo częste i obfite studzenie wodą.
    Dobrze jest podłożyć np. styropian pod płytkę.
    Rozwiązanie to jest praktyczne gdy chcemy nawiercić kilka otworów.
    Ludzią kturzy zamierzają wykonywać częściej tego typu prace zalecam zakup specjalnych otwornic do gresu i kamienia np: Dry Speed firmy BOSCH + kątówka z regulacją obrotów. Przepraszam za błędy. Mam nadzieję że pomogłem, i polecam się na przyszłość.

    Tomasz Makowski MAK-BUD
    KOŁOBRZEG
    Tel 515-718-515

    Jak nie dacie rady sami dzwońcie
    Powodzenia

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar maku-baku
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    PS
    Do mniejszych otworów są rónież specjalne wiertła do gresu np: RUBI EASY GRES

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amfdecor

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-984
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    taaa...wiertarka udarowa i prawie 100% pewnosci, ze gres w trakcie wiercenia peknie
    wiertlo do betonu - nie takie za 1czy 5 zlotych tylko utwardzane (w Castoramie takie do twardego betonu) za cirka 20-30 zeta
    cierpliwosc
    szklanka wody
    wiertarka bez udaru
    obroty nie najwyzsze
    i wiercimy co chwila (30-60 sek) schladzajac wiertlo by go nie stepic i nie przepalic
    jak przejdziemy przez gres dopiero wlaczamy udar

    upier.... robota ale innej metody dostepnej w domu nie znam
    no chyba ze ktos ma wyzynarke laerowa a'la James Bond w Roleksie czy pasku od spodni
    Od lat wierce z udarem małą wiertareczka, zaczynam od najmniejszych wierteł, i tak aż do otrzymania oczekiwanego otworu, oczywiście chłodzone co chwile i wiertło i płytka np spryskiwaczem "do kwiatków.
    Nigdy mi żadna płytka nie pękła, i gwarantuje że nie pęknie, no chyba że "fachowiec" przykleił gres kiepskim klejem, na placki, lub płytka jest słabo wypełniona.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-09-2012 o 10:54

  18. #18

    Domyślnie

    Polecamy wiertła diamentowe do pracy na sucho BOSCH Easy Dry lub Standard for Ceramic.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony