dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Obudowana wanna a dojście do wody i kanalizy

    Przeglądam piękne wnętrza łazienek domów forumowiczów (i nie tylko) i nigdzie nie widzę, by w obudowanych płytkami wannach było jakieś dojście do tych całych syfonów czy wężyków od kranów, całego tego tałatajstwa, które lubi się psuć. Może jednak są, tak zmyślnie ukryte, że tego nie widać? Pytam, bo właśnie stoję przed problemem obudowy wanny. Mozaika kupiona, projekt jest aż tu nagle mąż mówi, że jakieś dojście do tych urządzeń musi być. Z jednej strony mierzi mnie takie coś, psuje koncepcję obudowy, z drugiej przecież nie będę kuć potem tej cholernie drogiej mozaiki...
    Jak to macie rozwiązane u siebie?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    okm

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    a ja będe jakby cos sie stało nie chciałam żadnych drzwiczek.... można ładnie wyciąć płytki.... ale na wszelki a nagły zostawiłam jedna paczkę w piwnicy na ew.uzupełnienia

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My mamy to zrobione tak:



    Otwór przykrywają płytki zamocowane na magnesach .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    My mamy to zrobione tak:


    Otwór przykrywają płytki zamocowane na magnesach .
    I zafugowany?
    Kiwal
    gg:19496

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie jest zrobione jak u Soniki na magnesy... i nie fugowane tylko ja mam minimalne fugi 1mm i jak sie ta "pokrywke" przylozy to przy moich ciemnych w ogole nie widac gdzie to jest.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Sonika, a jest tam jakaś rączk? Bo jak te płytki na magnesy oderwiesz?
    Pomysł niezły, tyle, że ja mam mozaikę, może braku fugi nie będzie widać, ale jak mozaikę przykleję na coś, to to razem będzie od reszty odstawać...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Sonika, a jest tam jakaś rączk? Bo jak te płytki na magnesy oderwiesz?
    Pomysł niezły, tyle, że ja mam mozaikę, może braku fugi nie będzie widać, ale jak mozaikę przykleję na coś, to to razem będzie od reszty odstawać...
    W sklepach sa specjalne ramki do rewizji. Mozaike wklejasz w tą ramke.
    Kiwal
    gg:19496

  8. #8

    Domyślnie

    Marzanna , nie wiem jak u Soniki ale u mnie sa takie magnesy jak do szafek sie stosuje, jak sie naciska to samoczynnie "odpuszcza".

  9. #9

    Domyślnie

    Ja też mam na magnes, zafugowane i bez rączki. W razie czego skorzystam ze ssawki do zlewów i wyciągne płytkę. Baterie nawannowe montowałam na płytce tak, żeby łatwo mozna było zbić tylko tą płytkę, a zapas trzymam na stryszku. Mimo to baterie nawannowe mi średnio służą - nie całkiem z nich zadowolona jestem, ot co. Ale to chyba wina moich partaczy, bo ułozyli płytki poziomo (bez spadku) i woda mi się zbiera.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja nie mam żadnego dojścia do syfonu czy wężyków. Płytkę przyklejaną na magnes mialam w starym mieszkaniu - po kilka latach zaczęła odpadać, poza tym byla niezafugowana i odznaczała się, niezbyt ładnie to wyglądało. Przed zabudowaniem wanny zrobiłam sondaz wsród znajmowych młodszych i starszych i nigdy nikomu nie był potrzebny dostep "podwannowy". No więc kupiłam syfon Viega, bardzo dobre wężyki i kazałam zabudować całość. Gdy będe za parę lat zmieniać płytki to po prostu na wszelki wypadek wymienię tez wężyki i syfon na nowe i tyle. A teraz mam ładnie Ale na wszelki wypadek zostawiłam kilka płytek w piwnicy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony