dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 45
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 886
  1. #621

    Domyślnie

    ja bawiłam się w lekarza ze strzykawką i środkiem owadobójczym ... w każda dziurkę starałam się wstrzyknąć i czasem wyłaziły takie podobne jakby do kołatek, czasem tylko pająki i całe mnóstwo mrówek ((( łażą po moim domu jak po swoim. ale ogólnie mam wrażenie, że robaki zeżarły już to, co było do zeżarcia .... oczyściliśmy też ściany drucianą szczotką (tymi ręcami) i w tym tygodniu kładziemy drewnochron.

    czy wystarczy jedna warstwa?

  2. #622
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Przeczytałam prawie od deski do deski jednym tchem
    wpisuje się, ponieważ, bo, gdyż
    też zamierzamy niedługo stać się właścicielami starej chałupy do remontu...
    mam nadzieję, że uda nam się dużo zrobić własnym sumptem...
    zobaczymy

    pozdrawiam wszystkich staro-chałupowiczów
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  3. #623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    LuiLin - jedna warstwa na początek wystarczy, ale potem zrobiłabym poprawkę. Co roku dobrze byłoby powtórzyć zabieg jednowarstwowo na zewnętrznych powierzchniach drewnianych.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  4. #624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Aha - i witamy wszystkich "nowych" wątkowiczów!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  5. #625
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał bed
    HenoK i co tam u Ciebie?? Ja mam zastój. Starostwo w Sławnie robi wszystko, żeby przy moim domu nie robić niczego... Mają bałagan nieziemski. U konserwatora zaytków, wiecznie nie ma pani od gm. Darłowo, a nikt inny nie może się zająć moją sprawą. I tak mi czas mija na telefonicznej i pisaniowej walce z urzędami. Gdyby to byli moi pracownicy...
    A sąsiedzi uprzedzali - niczego nigdzie nie zgłaszać - robić swoje. Może trzeba było posłuchać.
    Ja się wycofałem ze sprawy zakupu starego domu z dużą działką, o którym pisałem. Przy głebszej analizie okazało się, że w pobliżu (ok. 200 m) za kilka lat będzie przebiegała obwodnica miasta. W sąsiedztwie jest też zakład produkujący części karoserii, który do cichych nie należy, ale szalę przeważyła pazerność biura nieruchomości, które miało wyłączność na sprzedaż tej działki z domem - bylismy przygotowani na pewne koszty z tym zwiazane, ale nie w wysokości prawie 3% wartości transakcji.

    Nie wiedziałem, że Twój dom jest pod opieką konserwatora zabytków.

  6. #626
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    HenoK - i dobrze zrobiłeś ze względu na obwodnicę i zakład produkcyjny W SZCZEGÓLNOŚCI!

    A co do biur pośrednictwa - tak to niestety jest.. A prowizja 3 % to standard z którym musisz się liczyć kupując przez biuro. Należy tylko za tą kase jak najwięcej od nich wymagać (załatwianie wszelkich formalności itp szczególnie jeśli kupujesz w innym mieście, a nawet częsci Polski, niż mieszkasz)!!
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  7. #627

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jędruś
    Właśnie o to mi chodzi. Koszty być może i przewyższą ale będę w stanie rozłożyć je w czasie. Ja zresztą i tak nigdy nie mogę wytrzymać chwili bez dłubania przy czymś. Pomoc merytoryczna inżyniera jest, pomoc wujka budowlańca w tej chwili bezrobotnego napewno się przyda a i jemu pomoże. Co za pomysłem przemawia to właśnie troszkę ciszy wokoło i możliwość znalezienia czegoś z naprawdę dużą działką. Mam tylko nadzieję, że znalezienie takiego domu nie zajmie mi więcej niż budowa nowego od podstaw. Nad tym będzie czas się zastanowić. Wiadomo jednak, że od czegoś trzeba zacząć. Zamierzamy w tym domu spędzić jak nie resztę naszego ziemskiego życia to napewno jego następnych ładnych kilka lat więc remont gruntowny z kompletną wymianą wszelkich instalacji jest jak najbardziej na miejscu. Dziękuję i pozdrawiam.
    Kupuj w ciemno za parelat znajomi beda ci zazdroscic Pozdrawiam i powodzenia

  8. #628

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawek :)
    Hey,

    pomimo że zawodowo będziemy raczej związani z miastem (Wrocław), zdecydowaliśmy z Żoną o kupnie wiejskiego domku gdzieś w okolicach, m.in dlatego że nie mieliśmy na dzień dobry kapitału umożliwiającego budowę czy też zakup dużego mieszkania w starej kamienicy (betonowe pudełka po latach mieszkania w takich, budzą w nas odruch wymiotny). Postanowiliśmy kupić coś z w miarę niedziurawym dachem nad głową, co można w miarę możliwości finansowych modernizować bez konieczności zaciągania kredytu na następne półwiecze (dla historyków sztuki banki są niezbyt łaskawe).
    Dlatego zaczęliśmy śledzić uważnie przetargi w sąsiednich gminach. Dziś jesteśmy właścicielami połowy starej szkoły oddalonej 15 km. od centrum miasta, ale w środku starego parku pałacowego i na obrzeżach rezerwatu przyrodniczego, a nasza dziełka ma 25 arów z kilkoma 200-letnimi drzewami (m.in. tulipanowiec).Mam tosamo i niepeka moj dworek komuchy przerobili na szkole urwali ryzali i wszedzie sa lamperie..powodzenia
    Jednym z dużych plusów kupna starego domu, jest nabycie również kawałka wyrośniętej przyrody dookoła.
    Nasz dom wprawdzie stoi pod konserwatorem zabytków, ale jego wymagania ograniczają się do zachowania bryły i podziałów elewacji oraz "w miarę możliwości" małej ingerencji w oryginalne podziały wewnętrzne (tej "ingerencji" dokonano w ramach remontu przed 20 laty, dziś próbujemy przywrócić stan pierwotny pomieszczeń).
    Ale życie nie jest wyłącznie usłane różami. Na granicach działki przepływa potok, obficie zaopatrując nasze mury w wilgoć. Ponieważ musimy się szybko wprowadzić, zdecydowaliśmy się wykonać w tym roku izolację poziomą pomiędzy piwnicą a parterem (iniekcja krystaliczna) oraz stłukliśmy tynk wewnątrz do wys. 1,5 m (odpadł problem zdzierania lamperii). Tynk musi być założony w tym roku, więc trzeba kupić renowacyjny. Na całe szczęście mury zewnętrzne mają grubość 2,5 starej cegły (z tynkiem 70 cm.) i póki co nie martwi mnie koniecznoć docieplania. Okna na razie zostaną stare, ale liczę się ich wymianą w ciągu najbliższych lat. Ostatnio wyciąłem starą instalację c.o. (kilka ton złomu) oraz wodną - obie trzeba zrobić na nowo, elektryczna jest ok. Prócz tego muszę jeden z kominów przedłużyć do piwnicy w której będzie nowa kotłownia. Z podłogami trochę kanał - wprawdzie dechy i legary zdrowe, ale pod nimi piaskowa podsypka (którą przykryte są sklepienia) jest mocno zawilgocona. Dlatego zbieram na keramzyt i pakuję, aby podczas letniego urlopu sprostać konieczności wybrania całych 70 m3 piachu znad tych sklepień.
    To najciekawsze perypetia z początkowym stadium remontowania starego domu (w planach izolacja pionowa i drenaż). Musze jednak przyznać, że z każdą przepracowaną tam godziną coraz bardziej chcę tam mieszkać i tylko bardzo niechętnie wracam do położonego w centrum Wrocka M4 moich rodziców.
    Stąd jeśli masz ochotę samemu pogrzebać, a przede wszystkim wraz z domem kupić kawałek historii - nawet jeśli z niektórymi jej namacalnymi dowodami w swoim domu trzeba się pogodzić, to polecam kupienie czegoś starego. Wg. jednych patyna trąca myszką, ale moim zdaniem dodaje szyku.
    Pozdro
    Sławek

  9. #629
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cześć pozdrawiam wszystkich remontujących chałupki. To forum to w "sam raziczek" dla mnie i "Sami Znajomi" z innych miejsc

  10. #630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał KSERO
    Cześć pozdrawiam wszystkich remontujących chałupki. To forum to w "sam raziczek" dla mnie i "Sami Znajomi" z innych miejsc
    [/b]
    Witaj KSERO, My już jesteśmy, prawie, wykończeni (finansowo) a "komturia" jeszcze nie

  11. #631
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Z tymi finansami to chyba zawsze tak jest:
    wycena centralnego ogrzewania = 30tys zł polskich (wraz z kotłownią)
    nawet jak myślę to mnie przeraża, co będzie jak już wydam taką kasę???
    bbbbbbbuuuuuuuuuuuuuuuuuuu nie wystarczy na wannę
    (nadmienię że za domek zapłaciłam niewiele więcej choć na kredyt)

  12. #632
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    W zasadzie nie wiem gdzie mam pisać, a nie chcę zakładać oddzielnego wątku. Wiec może sie tu zadomowię

    Chałupa już prawnie nasza jest
    Więc pierwsze co to założyliśy łańcuchy gdzie się da (brama, drzwi wejściowe, stodoła)....
    No i pierwsze koszenie wczoraj było. Mój tata z mężem walczyli na ok 50 m2 przez pół dnia. Trawa i chaszcza twarde jak pnie. Nie koszone pewnie parę lat. A pozostało jeszcze ok 400m2

    A co do kast to u nas porażka totalna..... Mamy całe.... 40 tys. na wszystko... Normalnie kicha....
    No ale ja poszłam do pracy już i co nie co bedzie można na bieżąco odkładać

  13. #633
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Gratulacje.
    Nie martw się o kasę. Będzie. Zobaczysz.

  14. #634
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Qrcze a takie miałam plany.... Fajnie byłoby mieć przydomową oczyszczalnię, C.O. z prawdziwego zdarzenia, może kolektor, całą elektrykę, wodę trzeba zrobić. Że nie wspomnę już o stropie nowym i wyburzeniu i wybudowaniu garażu i kotłowni..... Kicha normalnie......

  15. #635
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Nie żadna kciha tylko krok po kroku do przodu. To jest własnie najpiękniejsze! Ile radości po każdym etapie! Jak by tak wszystko od razu zrobić to cieszysz się tylko raz
    Pozdrawiam!

    ..ale gdzie jest Wasz domek?
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  16. #636
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Orzesze-Woszczyce. Na trasie Wisła-Katowice.....

  17. #637
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Gagata słusznie prawi. Komturię szykujemy już... jakiś czas

  18. #638
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Tylko my się tam chcemy jak najszybciej wprowadzić.......

    Teraz myślimy intensywnie nas kolektorami próżniowymi.....

  19. #639
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    ja mieszkam i remontuję, trudno.
    ..... ale lekko nie jest
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  20. #640
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Jakbyśmy byli sami to pewnie podobnie byśmy zrobili. Ale z maluchem to cieżko tak.....

Strona 32 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony