dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 45
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 886
  1. #741
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    No - trzymam kcuki!
    Napisz cos czasem też jak juz ruszycie...
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  2. #742

    Domyślnie

    Obiecuję
    być otwartym na ludzi: już od jakiegoś czasu nie chodzę spać później niż wszyscy

  3. #743
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Mój kolega kończy własnie remont domu o podobnej wielkości. Rozebrał go do stanu surowego otwartego, niezadaszonego, czyli zostały gołe mury. Standard wykończenia średni cenowe. Dobudował 2 pomieszczenia (pokój i łazienka)wydłużając dom. Nowe wszystkie instalacje, szambo, ocieplenie, okna i drzwi. Spytam go ile wydał.

  4. #744
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Dowiedziałem się przed chwilą, że robocizna była umówiona na 30.000 zł, ale z uwagi na różne "niespodzianki" wyniesie 40.000. Odnośnie materiałów będę wiedział za tydzień ile kosztowały.

  5. #745

    Domyślnie

    Dziękuję, dziękuję, dziękuję
    być otwartym na ludzi: już od jakiegoś czasu nie chodzę spać później niż wszyscy

  6. #746

    Domyślnie

    bruna, rozumiem że kupujecie, zdecydowanie? Popieram, popieram
    Cena jest ok, też sama zerkam od czasu do czasu na ogłoszenia. Co do kosztów remontu, to się nie wypowiadam, bo u mnie nadal remont w toku, żadne z pomieszczeń nie wykończone, ale mieszkamy i jest nam fajnie. A gdzie teraz pracujecie? Ja mieszkam 25 km od Lublina i codziennie dojeżdżam, ale trasa fajna i 15 minut jestem przy granicach, a 30 w pracy, więc jest spoko. Dużym plusem jest to, że babcia nadal mieszka, więc domek za bardzo jeszcze nie podupadł. Koleżanka ostatnio sprzedawała podobny domek, 50 km od Lublina, w dużo gorszym stanie (nawet z zewnątrz było widać), tylko trochę więcej ziemi i podobna cena była. Posiadłość widziałam, bo pojechaliśmy trochę "wiejskich" sprzętów wziąć. Jakbyś ty też sie chciała pozbyc, to sie polecam.

    A jeszcze sie pochwalę wszystkim tutaj, że mam ciepełko w domu Po wszystkich przejściach z piecem mam czerwone metalowe koromysło w kuchni i jak wracam po 10 godzinach przy 10 stopniowym mrozie 18 stopni w domu ! Ale obiecuje wszystkim, którzy tak bronili mojej kuchni, że obuduję kafelkami i będzie pięknie. A jak zrobimy kotłownię, to postawię nową kuchnię kaflową dla klimatu. Jak będzie chwilka czasu to wrzucę zdjęcia mojego koromysła i opiszę co z nim nie tak, bo oczywiście idealny nie jest.

  7. #747

    Domyślnie

    Ptysiaczek obecnie ja jestem na urlopie wychowawczym i pewnie marne szanse na powrót, bo przerwa w pracy za długa a mąż pracuje w handlu i jakoś łatwiej podchodzi do tematu zmiany pracy niż ja, mnie to strasznie stresuje co to będzie no ale mieszkanie na wsi też było moim marzeniem i były już 2 nieudane próby i może teraz się powiedzie i poukłada wszystko .
    Do dojazdów to jesteśmy przyzwyczajeni, ja dojeżdżałam do pracy niby blisko, bo 26km ale komunikacją miejską z 2 przesiadkami i droga w jedną stronę mi zajmowała 2 godziny, codziennie pobudka o 4 rano - koszmar.
    Jeśli idzie o różniste sprzęta to niestety u mojej Babci już nic nie pozostało, wszystko jak się "rola" skończyła poszło w świat
    być otwartym na ludzi: już od jakiegoś czasu nie chodzę spać później niż wszyscy

  8. #748

    Domyślnie

    No jak do takich wygód w komunikacji jesteśmy przyzwyczajeni, to chyba nie ma się czego bać !

    Rozumiem, że na razie mieszkacie w Katowicach, a chatka jest w Żółkiewce?

  9. #749

    Domyślnie

    Dokładnie tak, czekamy na strategiczny moment, teraz w weekend prawdopodobnie ostateczne rozliczenie się z rodzinką, potem załatwianie do końca kredytu i czas na remoncik żeby przed zimą się wyrobić. Sama nie wiem jak to wszystko załatwimy mobilnie, jak to będzie z remontem i mieszkaniem "tam" w trakcie ale co tam
    być otwartym na ludzi: już od jakiegoś czasu nie chodzę spać później niż wszyscy

  10. #750

    Domyślnie

    bruna - powodzenia w remontach, ale odrazu uprzedzam, jak nie masz silnej woli, cierpliwości i "smykałki" to dobrze się zastanów, wszystko przeanalizuj, nie chcę nikogo obrażać ale przeczytałem w jednym z Twoich postów że kupujecie broszurki i zbieracie informacje jak remontować. Z własnego doświadczenia mogę tylko powiedzieć że jak nie znasz się choć trochę na budownictwie i remontach nie warto porywać się z motyką na słońce. Oczywiście nie każy mus ibyć odrazu zawodowym murarzem, ale jako takie pojęcie trzeba mieć choćby po to aby dopilnować ekipy remontującej, jak ich nie dopilnujesz to ..... zgroza. Nie chciałem tu nikogo zniechęcać, ale po tych paru miesiącach "remontu" jestem psychicznie zdruzgotany, mam nadzieję że wkrótce wyjdzie słońce i nadejdzie wiosna.Jak ktoś chciałby zobaczyć ten mój "kamień u szyi" to zapraszam http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=88846 .
    Gagata - czytałem twój dziennik zamieściłaś tam zdjęcie budyku gospodarczego i po lewej stronie narożnik domu z murem pruskim, jak robiłaś belki?? sa stare czy nowe, czym wypełniałaś przestrzenie i podstawa tynk, który wygląda na "ręcznie" nakładany, napisz o tym trochę.

  11. #751
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Wlomac - witaj!
    Zaraz napisze więcej i dam ze dwie fotki, chwilunia.....
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  12. #752
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie





    Dwie fotki jak to wyglądało w trakcie - dach dopiero polożony jeszcze jasny, dechy i tynki surowe.
    Oczywiście nie jest to PRAWDZIWY mur pruski (czyli ściana o konstrukcji z belek, wypełniona cegłą, lub gilną z sieczką,..) ale chciałam jakoś "urozmaicić" ta elewację, bo zyczajnie pomalowana wyglądałaby niewątpliwe jak wagon kolejowy (proporcje!). A ponieważ zdarza sie w naszych okolicach mur pruski - zrobilismy tak. Na ściany wykonawca nabił dechy - (tarcica nieobrzynana, co by nie było za równo..) i pozostała przestrzeń wypełnił tynkiem - nakładając go i "rozmazując" artystycznie po ścianie.. Zaraz go podpytam będzie lepiej pamiętał szczegóły techniki... Zrobilismy wiele prób aż doszlismy do zadowalającego efektu.. nasz tynkarz się trochę (w duchu) śmiał z tych pomysłów ale potem przyprowadzał znajomych żeby się pochwalić
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  13. #753

    Domyślnie

    Wlomac też się trochę tym martwię jak sobie poradzimy, na razie wspierają nas znajomi, że pomogą i pokażą to co sami potrafią, no i załatwiają nam fachurów miejscowych których mają sprawdzonych. Sami na taki remont w życiu byśmy sie nie porwali tym bardziej, że mój Mężuś to humanista z krwi i kości.
    No ale może są szanse na odkrycie jakiś naszych ukrytych talentów czy zdolności próbuję być dobrej myśli a pewnie czas i tak pokaże swoje.
    być otwartym na ludzi: już od jakiegoś czasu nie chodzę spać później niż wszyscy

  14. #754

    Domyślnie

    Gagata - wrzuć proszę trochę bliższe zdjęcia tej imitacji muru pruskiego, ale w obecnych kolorach, jeżeli to nie problem

  15. #755

    Domyślnie

    Bruna - jestem pełen podziwu dla ciebie i twojego męża humanisty, oby twoi znajomi okazali sie tak pomocni jak mówią, w przeciwnym razie możecie pewnego dnia się obudzić w środku gigantycznego remontu bez pomocy przyjacioół, bo akurat będą zajęci. To nie anglia jaką pokazuja w programie Travel living "Wielkie projekty" gdzie przyjaciele pomagają, bezinteresowanie wspierają i budują. Jeżeli stworzycie taką idylle i pod koniec remontów ciągle będą przy was ci przyjaciele którzy na początku deklarowli pomoc i dalej będą pomagali, przyjadę i będę pełen podziwu. Przepraszam za złe "fluidy" ale na remont czy budowę trzeba patrzeć przez chłodną kalkulacje. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  16. #756
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    a ja ci życzę powodzenia i wytrwałości, a przyjaciela sami się "okarzą"

  17. #757
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Wlomac - ale wiesz, że te fotki, które wkleiłam można powiększyć (nie obraź się )

    Wrzucę jeszcze aktualne ale to jutro (musze zrobić za dnia), nie ma problemu!
    jak chłopaki kładli tynk między dechy to zapakowali te dechy w folię co by ich masakrycznie nie zasyfić.

    A GrandDesign na T&L to oglądam non stop od dwóch lat (wszystkie powtórki, za każdym razem dostrzegam co innego). Wiem - to nie jest normalne Moje ulubione to były z serii "GD za granicą"
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  18. #758
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Bruna - nie daj się! Bierz dom i remontuj! Dasz radę!
    A że lekko nie będzie to Ci wszyscy obiecujemy
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  19. #759

    Domyślnie

    Gagata- ja wiem że zdjęcia można powiększyć, tylko jak zauważysz wkleiłaś (jak napisałaś) zdjęcia z jasnym dachem, a w twoim dzienniku jest zdjęcie z ciemnym dachem gdzie ów mur pruski wyglada już zupełnie inaczej, deski są pobejcowane na ciemno, tynk pomalowany na jasno, chyba że się mylę

  20. #760
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Wlomac, widziałem dechy Gagaty osobiscie, na zywo i jestem zachwycony. Super robota. Ja z wykształcenia mechanik porwałem się na remont starej mazurskiej chałupy. Chyba nie wyszło najgorzej...
    I jeśli nie wyszło najgorzej, to duża w tym zasługa forum. Moja chałupa zbudowana jest z ubitej z glina sieczki.
    Czy ktos zna tę technologię?
    Pozdrawiam.
    Bruna, trzymam za Ciebie kciuki. Pytaj na forum do bólu. Sensowne odpowiedzi otrzymasz.
    Wlomac, pozdrawiam.

Strona 38 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony