dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 45
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 886
  1. #801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Jerry-Mc zamieściłam w dzienniku kilka fotek zbliżenia moich dachów - zapraszam
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  2. #802

    Domyślnie

    Gagatko belki są 16x16cm, sama nie wiem co mamy robić, ja się strasznie nastawiłam na tą górę, bo zyskamy dodatkowe metry, jak się dowiadywałam u budowlańców to tak na słowo mówili, że można tam działać byle za bardzo nie obciążać ale wolałam jeszcze tutaj zadać pytanie, bo jakoś mam większe zaufanie
    I dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.
    być otwartym na ludzi: już od jakiegoś czasu nie chodzę spać później niż wszyscy

  3. #803

    Domyślnie

    Czy temat umarł ? , piszcie co u Was się dzieje, bo "żera" mnie ciekawość co się zmieniło

  4. #804

    Domyślnie ogrzewanie i cwu

    Witam wszystkich po długiej nieobecności, mam pytanie, spróbuję na tym temacie a jak nie uzyskam pomocy będę pytał dalej. Chcę zrobić samemu centralne ogrzewanie, piec na drewno, kaloryfery, w niektórych pomieszczeniach podłogówka. Czy ktoś ma zrobioną taką instalację przez fachowca i mógłby ja udostępnić "zdjęciowo" lub pozwolić obejrzeć na żywo jak jest zrobiona?Przed rozpoczęciem eksperymentowania chciałbym zasięgnąć jak najwięcej wiedzy, mam już kupione rurki plastikowe, kształki skręcane, rozdzielacze. Chcę również wykonać samemmu instalację cwu, jakby ktoś taką miał zrobioną i jeszcze nie schowaną pod tynkami z chęcią był obejrzał. Proszę o pomoc.dzieki. Acha ciepłą wodę chciałbym podgrzewać piecem na drewno+bojler elektryczny z obiegiem.

  5. #805
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ukasz_bmw

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam
    Sam co prawda niemam jeszcze swego domku ale szukam już jakiś czas po kilku niewypałach. Udało mi sie znaleźć dom dość tani ( mieszkam w okolicy drawskiego parku a ceny tutaj są niemałe... nad morzem są tańsze ) i dość atrakcyjny. Stan powiedzmy dość kiepski. W środku troche wilgoci, w jednym miejscu sufit troszke zarwany ( przeceiek z dachówek "rozmył" gline ale wieźba ok) w piwnicach ( dwie są) 30cm wody co myśle spowodowane jest tym że rynny się komuś spodobały a wiosna bardzo mokra była. W domu nikt nie mieszakał od jakiśch 10-15 lat, ale to mnie nie przeraża bo i tak zamierzam zostawić tylko sciany zewnętrze i nośne ( niektóre też mi wadzą więc może jakieś słupy i belki bym dał ) i zrobić wszytko "poswojemu".Ale żeby nie było za ładnie ... okazało się że jest dwóch współwłaścicieli obaj chcą sprzedać obaj są dostępni ale... w KS jest wpisany niezyjący ojciec jednego z współwaścicieli oraz drógi z obecnych. Okazało się równierz że dom stoi na kilku hekterowej działce z której trzeba wytyczyć mniejszą( jakieś 0.65h by mi pasowało) i jeszcze na koniec jakby tego było mało w KS są zapisy że rodzice tychże współwłascilie mogą kozystać dozywotnio z kilku pomieszczeń A włąsciciele to jakoś mało rozgarnięci i jakoś im nie idzie załatwienie tego wszystkiego
    Ale chciałem odnośnie eternitu pisać Ktoś wcześniej pisał że i tak nie widomo co wcześniej było, więc można śmiało zdejmować. Otóż nie wiem jak gdzie indziej ale u mnie w gminie jakieś 5 lat temu już do kazdego gospodarstwa przyjerzdzał "pan użednik" z miarką i każdy bydynek eternitem kryty mieżył z grubsza i zapisywał przybliżoną powierzchnie takiego dachu, więc gdzieś to w gminie mają, Tylko nie wiem czy to tylko u mnie sobie tak wymyslili czy też gdzie indziej.
    A w tym "moim " upatrzonym gospodarstwie też jest niestety eternit na dawnej oborze

  6. #806
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    5 lat temu mogł sobie byc eternit a teraz w momencie kupna przez Ciebie to juz mogło być zupeeeełnie co innego

    Ja mysle że oni to mierzyli żeby znac rozmiary/ilości eternitu w okolicy na wypadek pojawienia sie na to funduszy z UE.
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  7. #807
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ukasz_bmw

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagata
    Ja mysle że oni to mierzyli żeby znac rozmiary/ilości eternitu w okolicy na wypadek pojawienia sie na to funduszy z UE.
    Najpewniej po to tylko kwestia czy po "zliczeniu" trafiło do archiwum i tyle czy coś z tym zrobią....

  8. #808
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irgam

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Dzien Dobry

    Chciałam się własnie tutaj przywitać, bo od tego watku, szukajac tematow remontow starych domow w googlach, trafilam na forum muratora.

    Moj dom jest bardzo stary i zaniedbany, sciany z gliny, opnie jakie najczesciej padaly - zburz i stawiaj nowy, co od poczatku wykluczalam stanowczo.

    chciałam podziękowac szczególnie Tomkowi Komturowi z Mazur. Dzieki calemu watkowi, ale szczegolnie dziennikowi budowy Tomka, odzyskalam optymizm po chwilach zwatpienia

    Sparawa mojego domu jest swieza, ale moze i ja zaloze dziennik, ale musi sie zaczac cos dziac konkretnego, bo poki co czekam jeszcze na odpowiedz z agencji [bo to kawalek rolnej ziemi]

    W kazdym razie, zalogowalam sie i bede bywac.

    Pozdrowienia

    Basia

  9. #809
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Noczek

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich pozytywnie zakręconych - odnośnie remontu i co dla mnie najważniejsze utrzymania przy życiu tego co dla niektórych jest "ruderą" a dla was zabytkiem. Przeczytałem całe forum od deski do deski, ponieważ zamierzam kupić stary dom, pamiętający jeszcze Hitlera, zrobiony z cegły klinkierki z zabudową dodatkową - stodoła. Jestem fanem antyków i cały pokój mam w takich meblach odrestaurowanych wg swojej wiedzy i możliwości.
    Postaram się zamieścić zdjęcie tego upatrzonego domu ale mam do was kilka pytań a najprościej jedno : Na co mam zwrócić uwagę kupując taki dom. Powierzchnia około 90m2 dom z około 1920r jest podpiwniczony ale nie wiem na jakiej powierzchni. Jest piętro. Dokładnie od środka będę oglądał go jutro. Działka 1,5ha. Proszę o wszystkie rady. Dziękuję

  10. #810
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Noczek

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Proszę o podpowiedź jak zamieścić zdjęcia na tym forum a zaraz to zrobię

  11. #811
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Witaj Noczek

    Zajrzyj do mojego dziennika, tam pod koniec znajdziesz taki zbiór rad ( w skrócie) co ja uważam za ważne po moich dotychczasowych doświadczeniach ...
    No i zawsze możesz zadawać konkretne pytania i ze zdjęc mozna wiele wywnioskować, jak juz nauczysz się je wklejać... ... Poprzezszukaj znajdź wątek który opisuje jak wklejac fotki; było parę razy.
    Ja to robię z www.fotosik - jest tam parę ułatwień - polecam.

    I życzę powodzenia! czy to cudo jest blisko Wrocławia?

    Pozdrawiam serdecznie.
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  12. #812
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Ten tekst o którym mówię jest w dzienniku pod datą 11 lutego 2008
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  13. #813
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Irgam, dzieki za opinię. Z tego co napisałaś to konstrukcja domu podobna do mojego, a i stan obecny Twojego pewnie podobny do tego co ja kupiłem. Czeka Cie dużo niespodzianek, niestety nieprzyjemnych, ale warto remontować. Stało sto lat postoi drugie tyle, albo i więcej. Jak bedziesz miała pytania śmiało pytaj.
    Pozdrawiam
    Tomek

  14. #814
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Noczek

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zdjęcia oczywiście wkleję ale mam dość ważne pytanie: byłem z środku tego domu i jest on zrobiony tak, ze z zewnątrz jest ozdobny kliknkier następnie przestrzeń powietrzna i cegła -całość około 35cm jak sprawdza się taka izolacja w zimie?? Największą atrakcją jest klinkier zewnętrzny więc o ocieplaniu z zewnątzr nie ma mowy. Można i czy jest sens docieplić od środka??!! Jeszcze jedno taka ściana jest tylko do stropu a potem na "pierwszym piętrze" jest tylko widoczny od środka ten klikier - jedna warstwa cegły jak to docieplić?? Czy dobudować tą brakującą warstwę jaka jest na parterze? Widziałem wszystko i teraz kalkukuję koszty remontu. Wynika, że zostaną tylko ściany zewnętrzne

  15. #815
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ukasz_bmw

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Noczek
    Zdjęcia oczywiście wkleję ale mam dość ważne pytanie: byłem z środku tego domu i jest on zrobiony tak, ze z zewnątrz jest ozdobny kliknkier następnie przestrzeń powietrzna i cegła -całość około 35cm jak sprawdza się taka izolacja w zimie??
    nawet w miare się to sprawdza ( oczywiście nie jest to to samo co jakbyś dał 15 cm styro) problem polega na tym że w większości domów ta "przerwa" jest wypełniona jakimiś łuskami zboża, mysimi odchodami i diabli wiedzą czym jeszcze w wtedy raz że izolacja termiczna jest gorsza to jeszcze wilgoć ma łatwą droge do przebycia

    Cytat Napisał Noczek
    Największą atrakcją jest klinkier zewnętrzny więc o ocieplaniu z zewnątzr nie ma mowy. Można i czy jest sens docieplić od środka??!!
    z tego co pisałeś to nie zaduży ten dom a izolacja od środka CI sporo zajmie. Pozatym wtedy chyba trodniej wilgoci przeciw działać. I jeszcze (co już małym problemem jest) ściany niemiały by własciwości akumulacji ciepła więc miałbyś coś jak w domu drewnianym.

    Cytat Napisał Noczek
    Jeszcze jedno taka ściana jest tylko do stropu a potem na "pierwszym piętrze" jest tylko widoczny od środka ten klikier - jedna warstwa cegły jak to docieplić?? Czy dobudować tą brakującą warstwę jaka jest na parterze? Widziałem wszystko i teraz kalkukuję koszty remontu. Wynika, że zostaną tylko ściany zewnętrzne
    Niestety tak niemcy budowali że na górze już nie zostawiali pustki. Jeżeli dobudować to tylko z czegoś lekkiego. Ale jeżeli byś ocieplał to poprostu grubszą warstwe ocieplecia.
    Cóż ja właśnie z takie załorzenia wychodze że tylko ściany zostają i wieżba dachu ( jezeli zdrowa) Ma to ten plus że obchodzi Cie w zasadzie jedynie stan fundamentów scian zewnętrznych krokwie itp. "podstawy" . Życze powodzenia
    Ja sam musze znowu wziąść "za dupe" włascicieli mego upatrzonego domu bo jak tak dalej pójdzie to do przyszłej wiosny nawet tego nie kupie

  16. #816

  17. #817

    Domyślnie

    Cuuuudoooo! Możesz zdradzić, gdzie to jest (mniej więcej)?

  18. #818
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Noczek

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Oczywiscie,ze zdradze ale dopiero jak bede mial umowe sprzedazy w rekach cena uwazam nie jest wielka i jeszcze z trzy tygodnie formalnosci w banku i moge sie cieszyc "nowym domkiem" Oczywiscie wtedy zamieszcze inne zdjecia jak wytne te wszystkie samosiejki sory ale wyjechalem i nie mam polskich znakow.

  19. #819
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Poczekamy jeszcze jeden "nawiedzony" oczywiście pozytywnie.
    I życzę Ci powodzenia w zakupie i bezproblemowego remontu.

  20. #820
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Witam, wątek przeczytałem z zapałem, chciałem się dopisać do szaleńców
    Ja kupiłem i przeniosłem dom z podlasia pod warszawę. Chata z ok 1935r z bala 10cm, aktualnie stoi juz w nowym miejscu, z przeróbkami i nowym dachem.
    Dom ma wymiary 12x7,5 do tego dostawiony jest garaż w konstrukcji szkieletowej , w sumie wszystko ma 16,5x7,5 do tego dodałem mu ganek na dwóch pniach 40cm śr. i taras zadaszony.

    Jestem na etapie, ocieplenia,obicia szalówką i murowania konina - nieszczęsnego(bo wolno mi to idzie)

    Bedę miał zapewne wiele pytań, w tygodniu postaram się założyć dziennik budowy z fotkami i pokazać jak wyglądały przenosiny i budowa. A teraz chciałem się poprostu przywitać.

    Pozdrawiam
    Piotrek

Strona 41 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony