dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 45
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 886
  1. #841
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Noczek

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jasne, że proszę o zdjęcia. Mail [email protected] proszę o przesłanie zdjęć z takiej izolacji. Z góry dziękuję. A i co dalej: jak długo czekać przed izolacją aby trochę przeschły ... proszę o troszeczkę danych coś w rodzaju instrukcji obsługi Dzięki

  2. #842

    Domyślnie

    Witam,
    stale ślędzę wątek remontowy i jestem trochę podłamana. Chciałam zrobić dobudówkę całościowo po jednej stronie, jednak okazało się że trzeba załatwić pozwolenie na budowę. A póżniej odbiory elektryczne, wodne, przyłącza itp. - a za wszystko trzeba płacić. Rezygnujemy z przybudówki, bedziemy remontować w obrębie budynku - na to nie trzeba mieć pozwolenia. Ganek trochę powiększymy. Zbieramy kasę na remont dachu, ale musimy wymienić drzewo w całości - korniki zjadły wszystko co się dało.
    Może ktoś z Państwa wie czym można opryskać całe poddasze, aby wytruć wszystko co się da...... Wymiana dachu będzie w przyszłym roku.
    W tym roku chcielibyśmy zabrać się za izolację fundamentów. Dlatego ja też bardzo proszę o zdjęcia z takiej izolacji na meila [email protected].

    Z góry bardzo dziękuję.
    Kasia

  3. #843
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    ufff skończył mi się urlop.
    2 tygodnie wyjete z zycia.
    Non stop kantówki,piła ciecie. Ale udało się zaraz wrzuce zdjęcia i pokarzę co i jak udało mi się wykonać.

    Oczywiscie ze zdjęciami u mnie w pracy jest znów kłopot chwilowy ale po krótce opowiem co udało mi się zrobić z pomoca jednego średnio rozarnietego człowieka
    Udało mi się zrobic ruszt krzyżowy na ocieplenie z wełny , poszło jej 10 a następnie 5cm, ogciągnąłem wiatroizolacją i czekałem na szalówkę , szalówka przyjechała dokładnie tydzień temu czyli we wtorek.
    Sucha długa na 5-7m i szeroka na 18cm.

    Sciany szły w zasadzie błyskawicznie, ale szczyt wrrrr do tej pory go robię bo z tym szczytem same problemy mam. Raz że wysoko, bo ok 8m a ja alpinista nie jestem, a dwa że okazało się, że trzeba biś łaty ok 14 cm by szalówka pionowa ze szczytów zachodziła na tą na ścianę.

    Modlę sie by juz skończyć ten szczyt i zająć się ścianą kolankową, ale chyba i tak z tej elewacji najbardziej nie mogę się doczekać wykańczania okien

    W sumie fajnie sie biję tą deskę bo po całym dniu pracy coś widać i miło jest patrzeć jak dom się zmienia.

    Pozdrawiam wszystkich tyrających urlopowiczów

    PS, jak tylko mi się uda to wrzucę foty i ocenicie moją amatorszczyznę.

  4. #844
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    My robiliśmy iniekcje. Ale dodatkowo też izolowaliśmy pionowo...

    A dziś się okazało, że ganek wisi w powietrzu

  5. #845

    Domyślnie iniekcja

    olorobal możesz więcej o tej iniekcji?
    Jestem zywo zainteresowany

    U mnie też idzie szalówka. Kilku chłopa stuka i wierci od 2 tygodni. Już wyprowadzili listwy na wszystkich ścianach i obili deseczkami jedną. Na razie efekt lepszy niż oczekiwania oby tak dalej.
    Pozdrawaiam
    jm1964

  6. #846
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Nie wiem co chcesz wiedzieć. Nie wiem co to za preparat był, bo nie byłam na budowie jak to robili
    Ale nawiercali fundament i wstrzykiwali preparat. Dość dużo nam tego zeszło, bo jak się okazało, fundament był wypłukany gdzie nie gdzie i preparat wypełniał szczeliny. Czyli dodatkowo go wzmocnił (miejmy nadzieję).....
    Oprócz tego pionowo też smarowali....

  7. #847

  8. #848
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    No, no, no, no, no! Super Jestem fanką tej chałupy

  9. #849

  10. #850
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Wybrałem kolor na dom, bedzie to tik naturalny, kupiłem juz preparat z woskiem o tym kolorze , pod koniec tygodnia bede go nanosiłm bo teraz fobosem m-4 maluje.

    W jakim kolorze zrobic lamówki wokół okien i jakie kona i bramę? myślałem o 2 wariantach:
    1- lamówki ciemniejscie o 2 tony okna zas w kolorze elewacji
    2- lamówki w kolorze elewacji , okna ciemniejsze(łatwiejszy waraiant)

    I czy malować oszlifowane do żywego drewna okna? Jakim preparatem?

    Myślałem o zaciągnięciu ich bejcą i pomalowaniem lakierem do łodzi.

  11. #851

    Domyślnie

    jestem na tym forum 1 raz i naprawde podoba mi sie ten temat, robię podobny remont
    wymienie sie doświadczeniami na dniach
    Pozdrawiam

  12. #852
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    dorzuce kolejne foty bo prace trochę zwolniły ale cały czas małymi kroczkami do przodu.









    doszła mi ostatnio brama, ale jeszcze jej do konca nie oszlifowałem.






    Pozdrawiam

  13. #853
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hilde

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Witam

    Ciesze sie, ze znalazlam to forum, kilka nocy juz zarwalam czytajac o Waszych zmaganiach
    Jestem na etapie poszukiwan starej chalupki drewnianej, a nie jest to prosta sprawa, gdyz to ma byc juz ta ostatnia...mam za soba juz podobne remonty,jednym slowem to musi byc milosc od pierwszego wejrzenia hehe...

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie, czytam Was tu pilnie)

  14. #854
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hilde

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    A tu taki Ladny domek z 1750r.
    Tutaj bardzo czesto zdarza sie, ze ludzie mieszkaja w tak starych domach jest to dla nich zupelnie naturalne.
    Jak ktos ma ochote obejrzec, to nalezy tylko klikac na zdjecie i pojawi sie nastepne. http://www.finn.no/finn/viewimage?fi...svl=Hovedbilde

  15. #855
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    piekny dom,choć nie w moim stylu do kónca ale generalnie śliczności

  16. #856
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hilde

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tak, jesli chodzi o styl...ale jak na dom , ktory ma 250lat to niezle sie trzyma trzeba przyznac. Wlasnie to jest dla mnie takie zastanawiajace, ze drewniane domy w Polsce w wieku 100 lat to czesto ruinki...Wiele moich kolezanek mieszka w takich wlasnie ponad 200-tu letnich domach, i to sa naprawde fajne domy, dobrze utrzymane.

  17. #857
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Byłem kiedyś w Szwecji w drewnianym domu zbudowanym pod koniec 18 w. Tez był w świetnym stanie. Chałupa była rokrocznie malowana olejem lnianym. Drewno było prawie czarne i doskonale zakonserwowane. Ponadto chłodniejszy klimat i krótszy okres dodatnich temperatur pozytywnie wpływał na trwałość drewna.
    Pozdrawiam

  18. #858
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hilde

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wlasnie , masz racje, bardzo dbaja o swoje domy.
    Dzis wytlumaczyli mi, ze powodem jest tez drewno, w Norwegii przyrosty nie sa tak szybkie jak w
    Polsce, w zwiazku z tym drewno jest tu twardsze, ale ja tam nie wiem, moze...
    Niedlugo wstawie zdjecia chalupki , ktora mam nadzieje nabycjuz wkrotce

  19. #859

    Domyślnie

    Wprawdzie dom który remontuje nie jest drewniany, ale stary i wiejski na 100%, zmagamy się z masakryczną ilością problemów i niedogodności, jednak miło poczytać że jest nas więcej, finał myslę że za jakieś 2-3 miesiące (bez poddasza) ale już nie mogę się doczekać.
    Fotka po wymianie dachu !!! W środku pełną parą !!!

  20. #860
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    mała aktualicacja
    kolor teak naturalny
    okna będą takie jak w szczycie na górze czyli dąb rustykalny

    coprawda muszę jeszcze domalować w niektórych miejscach , a narazie wygląda to tak





    cały czas zastanawiam sie nad kolorem wykończenia okien, może ktos podopowie- teak czy dąb?

Strona 43 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony