dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebastian_M
    ... Natomiast zakończenia dachu twierdził, żeby dać sobie spokój z kantówkami i dodatkowym opierzeniem - on ścina styronian do zera - i twierdzi że jest ok.

    I co o tym wszystkim sądzić ?????
    Lepiej i dokładniej byłoby gdyby zrobiił dodatkowe opierzenie. Trochę zawodu ale i jakość wykończenia jest dużo wyższa. Może kupić arkusze blachy ocynkowanej i poprzycinać na odpowiednie wymiary, następnie powyginać odpowiednie opierzenia. Znając życie nie każdy ma dostę do takiego sprzętu dlatego Twój majster odradza takie rozwiązanie.

  2. #22

    Domyślnie

    Jako takie opierzenia już mam - na te kantówki daje się ponoć dodatkowe opierzenia a on chce z kantówek zupełnie zrezygnować i przykleić papę wierzchnią do opierzenia już istniejącego - Wakmen a co sądzisz o tym ogniomurze i o nachodzącej na niego papie ???

    Hej
    Sebastian
    -----------------------------

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebastian_M
    ... co sądzisz o tym ogniomurze i o nachodzącej na niego papie ???
    W takim przypadku papa (oczywiście termozgrzewalna) powinna zachodzić aż do części pionowej ogniomuru na zewnątrz tak aby z czasem kiedy mogą powstać niewielkie szparki spowodu mikroskurczów zacinający deszcz niepodmywał papy. Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem, ale chyba tak.

  4. #24

    Domyślnie

    W tym sęk, że jeden z ogniomurów mam niższy i wysokość styropiany plus papa przewyższa ogniomur z jego opierzeniem i fachowiec twierdzi, że na upartego można papę przykleić do poziomej części opierzenia ogniomuru. Nie wiem co o tym sądzić???

    Seb
    -----------------------------

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Nie najlepsze są zakończenia poziome papy ale mogą być. W Twoim przypadku inaczej chyba nie da się zrobić tak jak opisałeś - przykleić na murek.ale wcześniej dobrze go wyczyścić od kurzu i części ledwo się trzymających.

  6. #26

    Domyślnie

    Przed chwilą dzwoniłem do innego "fachowca" i wynikł jeszcze jeden problem - okazało się że jeżeli rok temu zabezpieczałem dach (chociaż trochę) lepikiem na zimno (łączenia pap, opierzenia itepe) to niestety nie mogę zastosować ani zwykłago styropianu ani styropianu jednostronnie laminowanego gdyż opary wciąż "aktywnego" lepiku rozpuszczą styropian - więc musi to być styropian dwustronni9e laminowany - ot problem finansowy się zrodził ...

    Pozdr
    Seba
    -----------------------------

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    wiec nie pozostaje ci nic innego jak welna - jak sadze
    U klienta docieplalismy mu dach tak:
    - welna minetalna gesta - kutcze nazwy nie pamietam ale droga jak cholera - 10cm w cenie 28.-mkw netto, kolkowana do stropu w ilosci 2 kolki na plyte
    - na to zaprawa klejowa z siatka (tak jak w dociepleniach)
    - papa termozgrzewalna jedna warstwa (jak nizej wsponiamy kierownik wspomnial w zupelnosci wystarczy tylko gruba musi byc - gramature dla zainetresowanych odszukac w fakturach z zeszlego roku moge)

    Zaprzyjazniony kierownik na Inwestycji powiedzial ze mozna by tylko na zaklad od razu termozgrzewalna do welny kleic ale przy plaskim jednak on by sie nie odwazyl - stad ta wartswa kleji i siatki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #28

    Domyślnie Docieplenie dachu płaskiego

    Mamy następującą sytuację na dachu płaskim:

    Kod:
    =============  - papa
    -------------  - deskowanie
    |     |     |  - krokwie

    chcemy go docieplic, ale mamy wątpliwości jakie powinny być kolejne warstwy izolacji i jak zabezpieczyć się przed ewentualnym zalaniem z góry (nieszczelność papy) - dach jest w kamienicy i różne rzeczy mogą się tam wydarzyć. Od wewnątrz planujemy płyty g-k, ocieplenie wełną mineralną ~15 cm (nie wiemy też czy to wystarczy?) .

    Wykonawca remontujący dach proponuje nam położenie zwykłej folii budowlanej pod deskowanie, ale zastanawiamy się czy to nie spowoduje skraplania się pary i przedostania do izolacji.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    folia budowlana absolutnie sie nie nadaje, musi by to byc folia parooprzepuszczalna, tzn. ze od welny bedzie przepuszczala pare, tylko pytanie, skoro to dach plaski, to ew woda ktura przecieknie przez pape, gdzie odplynie. Mozna by bylo ocieplic ten stropodach od gory, i w tedy by byla pewnosc ze woda nie wcieknie, i nie zaleje welny. Powstanie w tedy stropodach odwrucony, (choc mozna i zrobic niedwrucony). Jak chcesz wiecej info o ocieplanie od gory, poszukaj na forum albo google pod haslami stropodach; stropodach odwrucony

  10. #30

    Domyślnie

    Położenie zwykłej folii budowlanej to pewny grzyb na suficie po krótkim czasie. W tym wypadku należy moim zdaniem zastosować folię wysokoparoprzepuszczalną tzw membranę dachową, następnie warstwa izolacji, folia paroizolacyjna i rigips. Drugim rozwiązaniem jest pozostawienie ponad wełną pustki powietrznej min ok 5 cm, poprzez którą dach może się wentylować. niestety to drugie rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku nieszczelności pokrycia dachowego. Wg mnie 15 cm docieplenia to stanowczo zbyt mało, osobiście dałbym min 20 cm a nawet więcej jeżeli są takie techniczne możliwości.

  11. #31

    Domyślnie

    Nie trzeba dawać przy takim dachu folii między deskowaniem a wełną.
    Ja też mam u siebie płaski dach i mam zrobione tak:
    papa termozgrzewalna
    papa podkładowa
    płyty OSB
    pustka 3-5cm
    wełna 18cm między krokwiami
    wełna 5cm prostopadle do krokwi
    folia paroizolacyjna
    płyty g-k na metalowym stelażu
    I jest OK.
    P.P.

  12. #32

    Domyślnie

    Czy trzeba dawac folie pod pelne deskowanie na ktorym sa 2 warstwy szczelnej papy na dachu spadzistym ( nie plaskim ) ? Dawanie tam foli chyba nie ma sensu bo przeciez para i tak nie przejdzie przez pape ? Oczywiscie pod izolacja z welny ktora by stykala sie od gory z tym deskowaniem trzeba by dac folie paroizolacyjna, aby para nie wnikala w izolacje,

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    w tym wypadku, nie daje sie foli, gdyz papa jako szczelne pokrycie nie umozliwi przenikniecia wody, a tym samaym zabezpiecza welne jak folia, a tylko zostawia sie szczeline wntylacyjna pomiedzy welna a deskowaniem. Gdy jest folia oczywiscie taka szczelina tez wystepuje. W przypadku foli wysokoparoprzepuszczalnej, tylko miedzy folia a pokryciem, w przypadku foli zwyklej, niskoparoprzepuszczalnej, takze pomiedzy folia a welna

  14. #34

    Domyślnie

    Ta szczelina nad izolacja musi miec wyjscie na zewnatrz, poza dach ?
    A co bedzie gdy pelne deskowaie ( z papa ) jest b. szczelne, gdzie wtedy "wyleci" para z nad tej izolacji ?

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yaro slaw

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2

    Domyślnie ocieplanie dachu płaskiego

    Dach płaski, dom typu kostka z lat 70-ych. Problem docieplenie dachu. Dach pokryty dwoma warstwami starej papy, a pod nią 20 cm żużlu. Chciałbym docieplić styropapą lub wełną i dwie wartwy papy termozgrzewalnej. Pod dachem są ogrzewane pomieszczenia. Czy para wodna z pomieszczeń nie będzie zalegała pod warstwą ocieplenia ? Pod stropem sa jakieś otwory wentylacyjne ale nie wiem czy biegną pod całym dachem w żużlu. Który materiał lepszy wełna czy styropian? Proszę o poradę.

  16. #36

    Domyślnie

    Zuzel wyrzucic. POlozyc dwie warstwy folii budowlanej coby bylo sczelnie. Polozyc dwie warstwy welny do stropow plaskich. np Dachrock lub Monrock. Na to papa najpierw podkladowa, a potem wierzchniego krycia.
    Jesli chcesz miec solidniej to mozesz an welne dac folie i na to wylewke i potem na nie pape. Pamietaj tylko, ze jak bys nie robil to welna musi miec kominki wentylacyjne przez pape i przez wylewke.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  17. #37

    Domyślnie

    Witam,

    W lipcowym albo sierpniowym Muratorze były opisane sposoby ocieplania takich dachów.
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Tutaj powinieneś znaleźć co nieco ,które może naświetlić sprawę

    http://www.icopal.pl/dachyplaskie.html
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafada

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    7

    Domyślnie ocieplenie dachu płaskiego

    Mam zamiar ocieplić wełną mineralną dach nad łazienką.

    Dach składa się z krokwi, deskowania, papy, onduliny.

    w jaki sposób wykonac ocieplenie, jakie kolejne warstwy?

    Pozdrawiam

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Slaww13

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Ocieplenie płaskiego dachu.

    Jestem właścicielem połowy parterowego bliźniaka z dachem krytym papą. Dach przemarza, a ostatnio cieknie. Muszę podjąć decyzję o sposobie naprawy. Konstrukcja budynku jest wykonana z pustaka żużlobetonowego. Na razie wykluczam wykonanie innego dachu. Czy jest jakiś sposób wymiany pokrycia i ocieplenia? Pozdrawiam.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony