dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 77
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi coś na temat ocieplenia płaskiego dachu na dobudówce. Wygląda on tak: dwie warstwy papy na deskowaniu 25mm, to na legarach 16cm x 7cm a pomiędzy nimi styropian 10cm i 5cm na "wcisk". Poniżej ma być sufit z płyt GK. Czy powinna być dodatkowa warstwa ocieplenia pod legarami? Jeżeli tak to ile i czy ze styropianu czy lepiej z wełny? Proszę o pomoc!!!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Wybacz,
    ale Anonimom trudno pomóc. W duchy niestety nie wierzę.

  3. #3

    Domyślnie Ocieplenie dachu płaskiego

    Mam pytanie - czy zamiast specjalnego styropianu (oklejonego papą jedno- lub dwustronnie) można zastosować zwykły styropian kołkując go do dachu a następnie zastosować papę podkładową i wierzchnią (oczywiście dwie termozgrzewalne) ???
    -----------------------------

  4. #4

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że dach jest z żużelku (niestety). I jaszcze jedno pytanie - jaki gruby styropian - czy 8 cm wystarczy???(fs20)
    -----------------------------

  5. #5

    Domyślnie

    Ocieplacze dachów - prosze o pomoc i poradę !!!
    -----------------------------

  6. #6

    Domyślnie

    Jak zakołkujesz sam styropian to papa może ci pofrunąć. Ja właśnie przymierzam się do ocieplenia styropapą (styropian z przyklejoną do niego papą podkładową). Kołkować będę naturalnie łącznie z papą podkładową - przynajmniej w pobliżu krawędzi. Co prawda nie wiem czy w tym roku jeszcze się wyrobię - nagłe spiętrzenie pracy przy równie nagłym spadku posiadanego czasu, ale już zakupiłem styropapę włąśnie 8 cm fs20 (strop także żużlowy)

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze jedno - polecam wątek dotyczący ocieplenia stropodachu

    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=20694

  8. #8

    Domyślnie

    Czy 8 cm na dach to nie za mało ? Ile teraz kosztuje styrpapa (8 cm) i czy na wierzch kładzie sie jeszcze papę termozgrzewalną ? Z tego co wiem to problemem stropodachów są "garby" po większych różnicach temperatur. Jak tego uniknąć. Czy może styropapa nie powoduje takich falowań ?
    Pozdrawiam
    AndrzejS

  9. #9

    Domyślnie

    Ja płaciłem 26,22 zł/m2, ale to było w kwietniu i z 7% VAT-em. Ponieważ na styropian przyklejona jest papa podkładowa więc na nią koniecznie należy położyć wierzchnią. Garby mogą się pojawwić jeśli będziesz wierzchnią przyklejał (przgrzewał) tylko przy krawędziach, ale zalecane jest podgrzewanie na całej szerokości rolki, wtedy i dach będzie mocniejszy i izolacja pewniejsza.
    Trochę chodzę po dachach i jak zwykle wszystko zależy od ekipy układającej papę. Dobra załoga potrafi nawet dwuteownik wystający z dachu tak okleić, że kropli wody nie puści na łączach.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Jakiś tydzień temu właśnie byłem na takiej robocie - wyrównanie skosu dachu (woda stała po deszczu), wymianie orynnowania, poukładanie 10 cm warstwy styropianu FS20, zakołkowaniu jego, załorzeniu nowej blacharki, położeniu dwóch warstw papy termozgrzewalnej (podkładowej i wierchniej). Pani inwestor jest zadowolona z wykonanej roboty.

  11. #11

    Domyślnie

    I całość liczona z metra dachu ile to wychodzi ? lub samego ocieplenia z papą bez blacharki i rynien ?
    Pozdrawiam
    AndrzejS

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejS
    I całość liczona z metra dachu ile to wychodzi ? lub samego ocieplenia z papą bez blacharki i rynien ?
    Pozdrawiam
    A tego to Ci nie powiem. Ja miałem placone na godziny.

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za wypowiedzi - przy okazji jeszcze jedno pytanko - czy rezygnując ze styropapy i układając zwykły styropian należy go kołkować bezpośrednio czy po ułożeniu papy podkładowej (kołki przez papę)?
    Jeżeli chodzi o cenę to fachowiec chce ode mnie 20,00 zł za 1m2 (w tym ułożenie i okołkowanie styropianu, 2 warstwy papy i poprawki opierzeń przy kominach i gdzieniegdzie - tam gdzie trzeba) - dużo to czy mało???

    Pozdrawiam Sebastian M.
    -----------------------------

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebastian_M
    ... Jeżeli chodzi o cenę to fachowiec chce ode mnie 20,00 zł za 1m2 (w tym ułożenie i okołkowanie styropianu, 2 warstwy papy i poprawki opierzeń przy kominach i gdzieniegdzie - tam gdzie trzeba) - dużo to czy mało???...
    Myślę, że nie jest to za dużo bo przecież roboty przy ty jest co nie miara. To co wyżej opisałem robiliśmy przez 3 dni po godzin przez 4 osoby a czwartego dnia już tylko dwie osoby podklejały na gorąco drugą warstwę papy. Powierzchnia dachu to 110 m2.

  15. #15

    Domyślnie

    Jak już wspomniałem mam styropapę którą będę układał własnymi siłami więc i ceny mnie zbytnio nie interesują. Sam jednak jestem ciekaw jak wyglada technologia kołkowania styropianu i pap kładzionych osobno.

  16. #16

    Domyślnie

    Wakmen - a co z tymi kołkami??? - kiedy je nabijaliście???

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Najpier kołkuje się styropian ale rzadziej jak na fasadach a następnie jeszcze rzadziej papę podkładową ale już sam ciężar dwóch warstw papy wystrczy bez kołkowania. Dla poprawności wykonania jednak powinno się to zrobić.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Ale się nie cierpliwisz. W pracy jestem i na dodatek oglądam olimpiadę. Nie mogę 3 rzeczy na raz robić.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Krawczyk przegrał walkę z Ukraińcem . Co za porażka.

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie będzie nieco kiepsko (zaczynam niedługo) - chciałem dać styropian 10cm - ale ze względu na wysokość ogniomuru muszę dać 8 cm (nie wiem czy wystarczy). I tak przy 8cm przy szczycie jednego z ogniomurów (niższego) po ułożeniu styropiany papa wierzchnia będzie lażała na opierzeniu ogniomuru. Nie wiem czy tak może być (mój "fachowiec" twierdzi, że może) boki - zejście do części pionowej opierzenia ogniomuru mówił, że zaszpachluje i będzie ok.
    Natomiast zakończenia dachu twierdził, żeby dać sobie spokój z kantówkami i dodatkowym opierzeniem - on ścina styronian do zera - i twierdzi że jest ok.

    I co o tym wszystkim sądzić ?????

    Sebastian
    -----------------------------

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony