dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 77 z 77
  1. #61

    Domyślnie

    no i tak będe robił u siebie

    na stare pokrycie z papy zakołkują styropape a na wierzch porządną pape termozgrzewalną,

    jedno pytanie - poprosiłem dachowców o wysunięcie dachu o 15 centymetrów na zewnątrz żeby zmieściło się pod tym ocieplenie domu, zaproponowali że zrobią to z 5-6 desek ułożonych jedna na drugiej z przesunięciem o po 2 cm. - czy to dobre rozwiązanie i czy można zrobić to inaczej??
    pozdr

  2. #62

    Domyślnie

    To chyba najlepsze rozwiązanie. Jakie koszty są takiego ocieplenia ?
    Pozdrawiam
    AndrzejS

  3. #63

    Domyślnie

    Styropapa gr 15cm około 28zł/m2
    Papa nawierzchniowa 5mm około 17zł/m2 * 1,2(zużycie) = 20zł/m2
    Do tego kołki, około 8 zł/m2

    Łacznie koszt materiału kształtuje się około 56 zł/m2 netto

    A przy blasze:

    Styropian gr. 15 cm EPS 70 około 22,5 zł/m2
    Blacha trapezowa T8 oc. 0,5mm około 20 zł/m2 * 1,1(zużycie) = 22zł/m2
    Drewno - łaty, około 8zł/m2
    Wkręty do blachy, silikon dekarski, gwoździe, około 4-5 zł/m2

    Łącznie koszt materiału podobny, około 56-57zł/m2
    Jednak tu dochodzi koszt niebędnych opierzeń na stykach blachy z murkami ogniowymi oraz spory problem opierzenia ewentualnych kominów wystających z połaci.

    Sądze również, że robocizna wyjdzie zdecydowanie tańsza przy papie.

  4. #64

    Domyślnie

    U mnie będzie stropodach wentylowany, generalnie na deskowaniu leży styropian 20cm, a bezpośrednio na nim modyfikowana membrana termozgrzewalna Mataki Elastofol. Fajne w tym systemie jest to, że zakłada położenie tej membrany bezpośrednio na styropianie, a zgrzewanie wykonuje się specjalną maszynką nie uszkadzajaca styro podczas kładzenia.
    Koszt materiału to styropian + elastofol (ok 35pln/m2).

    Pozdr!
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  5. #65

    Domyślnie

    Mam projekt na zabudowę stropodachu. Ma to być poddasze nieużytkowe, pokrycie blachodachówką, a ocieplenie to jeszcze nie wiem czy na stropie czy pod blachodachówką. Dodatkowo muszę wylać wieniec. Koszty będą chyba spore więc rozważam styropapę.
    Pozdrawiam
    AndrzejS

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whitemag
    U mnie będzie stropodach wentylowany, generalnie na deskowaniu leży styropian 20cm, a bezpośrednio na nim modyfikowana membrana termozgrzewalna Mataki Elastofol. Fajne w tym systemie jest to, że zakłada położenie tej membrany bezpośrednio na styropianie, a zgrzewanie wykonuje się specjalną maszynką nie uszkadzajaca styro podczas kładzenia.
    Koszt materiału to styropian + elastofol (ok 35pln/m2).

    Pozdr!
    Przyjrzałem się troszkę temu "Mataki Elastofol".
    Ciekawy materiał, ale...
    - Cena z cennika producenta to 34,5 zł/m2 netto (42,10 brutto),
    - Ceny pozostałych materiałów systemu są spore w porównaniu z elementami uniwersalnymi dostępnymi na rynku,
    - Jakoś nie wyobrażam sobie obróbki komina murowanego wystającego z połaci wykonanej z tej membrany.
    - Nie wiem jak wygląda montaż tej membrany na połaci o znacznym (np 25%)spadku

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryzipiórek

    Przyjrzałem się troszkę temu "Mataki Elastofol".
    Ciekawy materiał, ale...
    - Cena z cennika producenta to 34,5 zł/m2 netto (42,10 brutto),
    - Ceny pozostałych materiałów systemu są spore w porównaniu z elementami uniwersalnymi dostępnymi na rynku,
    - Jakoś nie wyobrażam sobie obróbki komina murowanego wystającego z połaci wykonanej z tej membrany.
    - Nie wiem jak wygląda montaż tej membrany na połaci o znacznym (np 25%)spadku
    Tylko dałem alternatywę. Cena brutto, jaką płaciłem to 34 PLN. No i myślę, że na kilka lat spokój sobie kupiłem

    Aha, z tego co wiem, to ta membrana wyłącznie na dachy płaskie, więc podejrzenie trudnego montarzu na dachu pow 25st jest słuszne...

    pzdr!
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejS
    To chyba najlepsze rozwiązanie. Jakie koszty są takiego ocieplenia ?
    Pozdrawiam
    u mnie wyszło ok 11 tys. za całość z rynnami i wysunięciem dachu - w kosztorysie, jak wyjdzie przy rozliczeniu zobaczymy we wtorek

    pozdr

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaaneek1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jest jeszcze rozwiązanie w systemie EPDM, dach odwrócony wyjdzie drogo
    ale można dać styropian i EPDM mocowany mechanicznie.rozwiązanie bardzo trwałe

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaaneek1
    Jest jeszcze rozwiązanie w systemie EPDM, dach odwrócony wyjdzie drogo
    ale można dać styropian i EPDM mocowany mechanicznie.rozwiązanie bardzo trwałe
    Są rózne wersje.

    Może być EPDM na izolacji termicznej zgrzewany z balastem lub bez, klejonego raczej nie polecam.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxjas
    Cytat Napisał AndrzejS
    To chyba najlepsze rozwiązanie. Jakie koszty są takiego ocieplenia ?
    Pozdrawiam
    u mnie wyszło ok 11 tys. za całość z rynnami i wysunięciem dachu - w kosztorysie, jak wyjdzie przy rozliczeniu zobaczymy we wtorek

    pozdr
    Jak duży ten dach ? bo 11 tys. to dość dużo. Po przeliczeniu na m kw. niewiele więcej wyjdzie chyba postawienie dwuspadowego z poddaszem nieużytkowym. Chyba, że moje wyliczenia są błędne.
    Pozdrawiam
    AndrzejS

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaaneek1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    cena za pokrycie EPDM to jakieś 60zł m2 przy dachu balastowym, to koszt materiału z robocizną

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaaneek1
    cena za pokrycie EPDM to jakieś 60zł m2 przy dachu balastowym, to koszt materiału z robocizną
    Do tego dochodzi jeszcze chyba koszt styropapy ok. 30 zł m kw ?
    AndrzejS

  14. #74
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaaneek1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    jeżeli EPDM to juz nie styropapa tylko styropian

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mavic

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    8

    Domyślnie Termoizolacja dachu płaskiego przy użyciu płyt hybrydowych

    Witam.
    Chciałbym opisać moją przygodę z ocieplaniem dachu połowy bliźniaka. Nie jest to reklama żadnego produktu a ja jestem kompletnym amatorem i wszystko co wiem przeczytałem w internecie i muratorze Remont zajoł mi 5 dni roboczych w tym 2 dni z pomocnikiem przy klejeniu płyt i zgrzewaniu zakładów.
    Icopal zobowiązał się do przyjazdu i pomalowania płyt warstwą płynnego aluminium po całkowitym ukończeniu prac - nie wiem dlaczego nie pomalowano płyt fabrycznie.

    Małe foto story:

    Płyty Hybrydowe Icopal dostarczono na paletkach (4 płyty na palecie), płyty ważą ok 20 kg każda ale układać je trzeba w 2 osoby bo są nieporęczne


    28 płyt o pow ~75m2 już czeka na dachu (1/2 dachu bliźniaka) sąsiada namówiłem na te same materiały ale wykonanie powieżył firmie


    Stare rynny zdjęte, nowe beleczki przyjechały już zaimpregnowane, podłoże zabezpieczone dysperbitem, wszelkie cięcia belek i ubytki potraktowałem starym olejem z samochodu


    Nieodłaczni pomocnicy min. wiertarka 18v z udarem Dewalt, młotek, poziomica i Tiger


    Belki 14x7 cm montowałem do podłoża kołkami szybkiego montażu Mag Krak + troche pianki


    System rynien Plannja wraz z pasami nad i podrynnowym zamocowałem do belek drewnianych gwozdziami do złącz ciesielskich Gunnebo
    Podłoże zagruntowane pod płyty Dysperbitem rozrobionym 1:1 z wodą


    Po 1 dniu mocowania płyt zabrakło pianki Ceresit, ok 65m2 udało się położyć w 8 godzin spokojnej pracy 2 osób z przerwą na kawę i obiad
    Klejenie do podłoża za pomocą pianki do styropianu Ceresit CT84


    Izokliny swisspor zmniejszą kąt papy w stosunku do ogniomuru do 45st, nie mam jeszcze pomysłu na dalszą obróbkę, napewno na styropian z góry pójdzie płyta osb ale jak rozwiązać hydroizaolację ?


    Informacje na temat produktów można znaleźć w internecie ale jeśli ktoś ma zamiar wykonać podobne ocieplenie to chętnie pomogę w sprawach wykonania ! Jeśli ktoś wacha się czy robić taki remont samodzielnie to ja ze swojej strony gorąco zachęcam. Kierowałem się zasadą, że lepiej wydać pieniądze na drogie materiały niż na drogich często niedbałych i niesolidnych fachowców. Sporo narzędzi miałem własnych, inne kupiłem (np nóź do papy który jest rewelacyjny) a palnik pożyczyłem.

    Kolejny projekt zaczynam za kilka dni, ocieplanie budynku 10cm styropianu Swisspor oraz system Ceresit z pianką do klejenia styropianu, klejem do siatki 2w1 a na koniec tynk silikat-silikon.
    Ostatnio edytowane przez mavic ; 01-05-2010 o 21:38
    pozdrawiam
    Krzyś

  16. #76
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krulutg

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Docieplenie dachu płaskiego. Czym i jak?

    Dach płaski ok 50m można go docieplić tylko z zewnątrz. Budżet maksymalnie okrojony, a zrobić to niestety muszę... tak więc
    plan nr 1: na starą papę styropian o podwyższonej gęstości, papa podkładowa, papa termozgrzewalna.
    plan nr 2: na starą papę styropapa, papa termozgrzewalna.

    ilość pracy jaką trzeba wykonać mnie nie martwi, liczy się tylko to by było to jak najtaniej, a zarazem jak najlepiej. Papa na dachu jest dobrej jakości, więźba dachowa także, wiem też że do styropianu należy używać lepików/mas asfaltowych nie zawierających rozpuszczalników organicznych. Stąd też moje pytanie: jak to wykonać by jak najwięcej udało się zaoszczędzić pieniędzy, bo niestety docieplenie domu od piwnicy po dach pożarło mój budżet...

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Generalnie zastanawia mnie izolacja termiczna w dachu odwruconym czy to że XPS jest w wodzie w niczym nie przeszkadza?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony