dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Temat: Moja kotłownia (zdjęcia)- proszę o opinie, sugestie itp

Domyślnie Moja kotłownia (zdjęcia)- proszę o opinie, sugestie itp

Witam
    Proszę o wszelkie uwagi, opinie i sugestie o mojej (właściwie rodziców) kotłowni- http://www.xm.neostrada.pl/kotlownia/
    Jest to przeróbka instalacji zamkniętej z kotłem na olej opałowy-na otwartą z kotłem węglowym.
    Niestety przy instalacji nie byłem, a że sporo czytałem Waszych informacji o prawidłowej budowie kotłowni to wydaje mi się, że lokalny instalator trochę to zrobił nie tak....

Główne wątpliwości mam co do 3 punktów:

1. Podłączenie naczynia wzbiorczego- czy może być w tym miejscu( na powrocie) czy powinna być zawsze przed pompą? ; czy średnica tej rurki nie jest za mała ? (biała rurka), i tu ?

2. Zawór mieszający Czy w ogóle jest właściwy? a jeżeli tak to czy w tym miejscu faktycznie spełnia swoją funkcję? Zjdęcia: nr10, nr11,nr07,nr08,nr09

3. Zestaw zabezpieczający pompę- a dokładnie jego brak zdjęcie nr03, czy jet konieczny a jeżeli tak to czy powinien być np. taki jak tutaj?

Wszystkie zdjęcia

Za wszelki uwagi i opinie z góry wielkie Dzięki!
    A już teraz dzięki dla "Małego" za doradzenie w sprawie miarkownika i nie tylko- działa super

Pozdrawiam
    Jarek

Domyślnie

wiec tak
    jak dla mnie pompa za blisko przewodu spalinowego

naczynie wzbiorcze nie moze byc na powrocie
    dodadkowo zgodnie z przepisami naczynie wzbiorcze powino byc podlaczone bezposrednio na zasilanie pieca osobna rura tym bardziej ze niemasz na pompie zaworu roznicowego
    srednica rurek za mala
    wyobraz sobie taka sytuacje
    w piecu sie hajcuje az milo a tu nagle brak pradu
    jako ze masz piec sterowany mechanicznie a nie elektronicznie
    na piecu nie robi to wrazenia i dalej sie hajcuje az milo a pompa nie dziala
    zaczyna sie bardzo szybko gotowac woda i w piecu powstaje para rosnie cisnienie a jako ze naczynie jest na powrocie aby zmniejszylo sie cisnienie piec musi najpierw wypchnac przez te ciekie rurki cala wode z pieca
    gwarantuje ci ze nie zdazy i bedzie piekne buuuum

zawor mieszajacy jest w dobrym miejscu
    papa powinna byc tak wlasnie podlaczona
    http://kotly.com/product_info.php?products_id=843
    jesli nie masz ukladu grawitacyjnego mozesz zrezygnowac z zaworu roznicowego ale filtr powinien byc
    aha niewidze na tych zdieciach czy masz 2 pompy bo jesli tylko jedna to zupelnie niewiem poco tam sprezynowy zawor zwrotny
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

3. Jak budować, aby ściany nie przemarzały? Dom pasywny. Jak zbudowano taki dom z prefabrykatów? Przebudowa dachu w nietypowym stylu. Dach płaski zamiast dachu kopertowego Zasilanie awaryjne. Wybieramy odpowiedni agregat prądotwórczy

Domyślnie

witam, co do zaworu mieszajacego to ten co widać na zdjęciach to jest do c.w.u. do c.o. osobiście zamontowałem u siebie taki: http://www.esbe.pl/subpage.php?id=2&prod=2&x=20
    Oczywiście mogę się mylić, niech się wypowiedza fachmany

Domyślnie

Cytat Napisał orelek
    witam, co do zaworu mieszajacego to ten co widać na zdjęciach to jest do c.w.u. do c.o. osobiście zamontowałem u siebie taki: http://www.esbe.pl/subpage.php?id=2&prod=2&x=20
    hihi u siebie mam dokldnie taki sam
    a wlasnie bo ten zawor u oLowaw jest troche dziwny - teromostatyczny ?
    natomiast miejsce jest ok

Domyślnie

...co do gotowania wody w kotle- to już test był- nowy miarkownik w komplecie z kotłem okazał się wadliwy- otwierał pięknie...ale nie zamykał w ogóle- 120stopni na kotle- jakoś wytrzymało- woda się gotowała- ale wylatywała przez naczynie- jednak pompa wtedy chodziła na full+termostaty otwarte też na na max....ale faktycznie bez prądu-czyli bez pompy mogło by być średnio...

...a ten zawór to sam się uparłem żeby był- miał nie dopuszczać zimnej wody na powrocie- ale model wybrał instalator- i tu zagadka- zakres temp na nim 20-43 stopnie! ? co to jest?

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vento

Domyślnie

a jeśli piec jest sterowany elektronicznie (dopływ powietrza do paleniska) czy bezwzględnie jest potrzebny układ zabezpieczający przez zagotowaniem w przypadku awarii pompy lub braku prądu ? Może wystarczy tylko zawór bezpieczeństwa ?!?1

Domyślnie

nie mogę się jakoś dopatrzeć tu rury bezpieczeństwa

chodzi o cosik takiego :

Domyślnie

Cytat Napisał beton44
    nie mogę się jakoś dopatrzeć tu rury bezpieczeństwa
    Jest tutaj- tu się zaczyna -ta mała biała rurka aluminowa z prawej strony potem zakręca do góry przechodzi przez strop -tu..a kończy sie tutaj - w łazience na I piętrze -ale i tak punkt jej włączenia do instalacji jest beznadziejny...

Domyślnie

może to i jest jakaś rura ale na pewno nie jest to wznośna rura bezpieczeństwa kotła

życzę dużo szczęścia - aby nigdy nie zagotowała się woda w kotle...

Domyślnie

oLowaw
    jak napisalem ci w moim pierwszym poscie
    naczynie wzbiorcze powinno byc podlaczone BEZPOSREDNIO do pieca na ZASILANIU przed WSZYSTKIMI pompami i zaworami

a mechaniczne miarowniki ciagu maja bardzo durza bezwladnosc i w razie zatrzymania sie pompy troche potrwa zanim sie zamknie a temperatura w piecu skoczy do ponad 100 i bedzie rosla
    popraw sobie instalacje bo stracisz pieniadze a moze i nawet zycie
    a jak nie poprawisz to prosze obiecaj napisac i powiedziec czy bylo ladne bum

ps
    wlasnie doczytalem ze masz zawory termostatyczne na grzejnikach
    przyt takim piecu jest to ryzykowne ale przy takim piecu i takiej instalacji to jest samobójstwo
    i wcale nie zartuje

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950

Domyślnie

Cytat Napisał oLowaw
    ...co do gotowania wody w kotle- to już test był- nowy miarkownik w komplecie z kotłem okazał się wadliwy- otwierał pięknie...ale nie zamykał w ogóle- 120stopni na kotle- jakoś wytrzymało- woda się gotowała- ale wylatywała przez naczynie- jednak pompa wtedy chodziła na full+termostaty otwarte też na na max....ale faktycznie bez prądu-czyli bez pompy mogło by być średnio...

...a ten zawór to sam się uparłem żeby był- miał nie dopuszczać zimnej wody na powrocie- ale model wybrał instalator- i tu zagadka- zakres temp na nim 20-43 stopnie! ? co to jest?
    ten zawór trójdrogowy jest do podłogówki,
    powinien być o zakresie , w tej chwili nie wiem jak ma Afriso, ale chyba do 70C
    naczynie wzbiorcze powinno być podłączone rurą miedzianą fi 28, na zasilaniu, pomiędzy kotłem a naczyniem nie powinno być żadnego zamknięcia,
    zastosowanie jako rury bezpieczeństwa alupexu to totalne nieporozumienie

Domyślnie

Witam.
    Widać tu ,że naczynie wzbiorcze jest wpięte w miejscu gdzie kiedyś było przeponowe.
    W tym układzie nie ma żadnego swobodnego obiegu wody. Gdy pompa stop to w tym układzie ja nie widzę żadnego hamulca. woda zawarta w kotle natychmiast zaczyna się gotować, pompa blokuje jakikolwiek obieg ,naczynko przelewowe nie ma co mówic nawet. Wogóle to taka rurka wytrzymuje temperaturę mieszaniny pary wodnej i gotującej się wody?.
    A czy pompa nie powinna być przed zaworem mieszającym skoro jest na zasilaniu. ?
    Specjalistą nie jestem ale wydaje mi się ,że w układach gdzie grzejniki niekoniecznie chcą pracować grawitacyjnie bo dziś o piony nikt nie dba bo sa pompy to bynajmniej bojler powinien potrafić pracować jakoś grawitacyjnie aby wrazie czego chociaż trochę ta woda ruszyła się z kotła bo inaczej to musi być bum.
    Pozdrawiam marcin714

Eprojekty - Eprzyłącza - Einstalacje .

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950

Domyślnie

o kształtkach z ocynku, nie wspomnę

Domyślnie

Witam, co do zaworu mieszającego to jest on do c.w.u. tak jak pisałem wczesniej, zerknij sobie na strone esbe: http://www.esbe.pl/subpage.php?id=2&prod=1&x=41 zasobnik c.w.u. powinien być na krótkim obiegu grawitacyjnym, równolegle podpinamy zawór mieszający i za nim wstawiamy pompe która ściąga część wody z pieca i część wody z powrotu. Na stronie www.esbe.pl masz podane w katalogach schematy montażu i zastosowania konkretnych zaworów.
    Pozdrawiam

Domyślnie

Witam
    Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie tematem.
    Jeszcze dzisiaj ten niedouczony instalator zostanie zmuszony do poprawek.. w ramach kasy którą wziął za tego bubla...

Po Waszych poradach+rozmowach na priv z "Małym" każe mu zrobić 2 rzeczy:
    1. wywalić ten nieszczęsny zawór do podłogówki /c.w.u
    2. w jego miejsce wstawić trójnik-do niego rurę bezp. z prawdziwego zdarzenia o fi co najmniej 25 i prowadzoną bezpośrednio do naczynia...

No i to tyle... oczywiście będzie to ostatnia rzecz jaką ten instalator zrobił w naszym domu.....oby tylko coś mu zaświtało w głowie i nie robił bomb u innych (dodam że wcześniej upierał się żeby zostawić instalację zamkniętą... )

Pozdrawiam
    Jarek

Domyślnie

Witam

Sprawa zakończona...pozytywnie

Instalacja przerobiona- zawór wyeliminowany- w jego miejsce- rura bezpieczeństwa-miedziana(tak jak reszta instalacj)i- prosto z kotła do naczynia w zbiorczego
    Instalator się oczywiście bronił..ale przedstawiłem mu katalog ESBE gdzie się dowiedział do czego jest ten zawór..., no i chciałem dać do poczytania wytyczne co do budowy instalacji otwartej zgodnie z PN-91/B-02413...ale już nie wyrobił ciśnienia i nie chciał materiałów...a szkoda
    Oczywiście zrobił to w ramach kasy którą wziął za bubla....

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc w rozwiązaniu nie małego problemu

Pozdrawiam
    Jarek

Domyślnie

bardzo cie ciesze ze sprawa zakonczyla sie pozytywnie i nie masz juz bomby w domy

Domyślnie

Podepne się do tematu w kwestii zaworu 3drorznego. Jaki to ma być w końcu zawór? Taki z ręcznym pokrętłem? Czyli wtedy ustawiamy jedną wartość i już, czy lepiej ze sterowaniem elektrycznym? Bo juz całkiem zgłupiałem

Domyślnie

Cytat Napisał beton44
    i nie będą o Tobie pisać w gazetach

tak:

http://www.kalisz.policja.gov.pl/?p=print&t=a&id=651

".....Szosa Turecka, gm. Żelazków"- to dosłownie parę kilometrów ode mnie !!!- może to dzieło tego instalatora...albo jemu podobnych- mam tylko nadzieję że dałem mu do myślenia...bo używałem dość "ostrych" argumentów +dokumentacji tech. oczywiście też

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia