dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Kupiłem beton komórkowy u producenta i mogę polecić

    Właśnie dzisiaj pojechałem do producenta (Prefabet/Żelisławice)i kupiłem bloczki na dom. Moje spostrzeżenia:
    1. NIE zostałem potraktowany jak intruz (co miało miejsce często w składach budowlanych). Wstępnie omówiłem wszystko z szefem marketingu i wszystko było przygotowane (tzn dyspozycje w sprawie rabatu ).
    2. Za bloczki zapłaciłem dostałem umowę depozytową -odbiór na wiosnę.Bloczki stoją już w ich magazynie. Nawiasem mówiąc nie trzeba jechać tylko zrobić przelew a papiery zakupu przesyłają pocztą
    3. Transport firmą która z nimi współpracuje albo jak sobie znajdę tańszy to mój. Za transport zapłacę przy odbiorze
    4. Miałem krótką wycieczkę po zakładzie pani z kontroli jakości pokazała co i jak czym się różnią bloczki na klej i na zaprawę itp. UWAGA Często składy budowlane kupują bloczki na zaprawe i sprzedają na klej. Na każdej palecie powinna być specyfikacja jak jej nie ma to prawie pewne że oszukują.Zresztą bloczki da się bez problemu odróżnić.
    Cena jaką płaciłem jest z listopada 2005: bloczek biały na klej 24x24x59 7,2 brutto 12x24x59 3,72 i dodatkowo rabat(co ostatnio nie jest takie oczywiste). W trakcie sezonu nie zmieniali cen, ceny wg nich windują składy budowlane.
    Od pewnego czasu jadą na cztery brygady zamówienia mają na bieżąco nawet teraz, od stycznia niestety podwyżka.
    Różnicy w stosunku do Ytonga nie widzę.

    Ps Fabryka w strasznej dziurze tzn gdzieś w szczerym polu

  2. #2

    Domyślnie

    A w cenie nie zobaczyłeś ??
    Regulamin forum

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur K.
    A w cenie nie zobaczyłeś ??
    No właśnie głównie to zobaczyłem. Jest jeszcze jedna sprawa. Nie chcę bloczków z uchwytem montażowym a Ytong innych o grubości 24 cm nie robi. Cena to jakieś 65% ceny ytonga tylko że tam jest zaprawa

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Jak zapłaciles im wiecej niz na składzie to potraktowali Cie dobrze ja tez mialem kupowac w bielsku w prefabecie bk wkoncu to producent, ale zrezygnowalem bo duzo taniej kupilem ten sam material w innym sklepie budowlanym.

  6. #6

    Domyślnie

    się kolega tak nie cieszy bo to polska jest - jak się płaci to jest cudnie wszyscy skakają i pieszczą ... poczeka kolega na dostawę i wtedy będzie można obiektywnie ocenic produceta- wywiazanie sie z terminu i jakosc dostarczonych materialów (oby była jak najlepsza! tego życzę na nadchodzacy nowy rok ) a w to że kolegi bloczki stoją w magazynie to bym wierzył tak jak w św. mikolaja [/url]

  7. #7

    Domyślnie

    Rabatu było 12 % czyli cena za biały klocek na klej 6.34 zł i wierzcie mi od pół roku śledzę ceny i taniej nie widziałem. Oczywiście biorę pod uwagę tylko kilku wytwórców -odległość do fabryki i koszt transportu . Jak mi powiedzieli w składzie 8 złotych to zwątpiłem a w innym jako białe bloczki na klej oferowano mi prefabet Łagisza - a ona nie robi ani białych ani na klej.
    Co do "moich" bloczków na magazynie - gdybym dzisiaj sobie zażyczył ich wydania i podjechał własna ciężarówką to mają obowiązek mi je wydać , mam papiery że to stoi w depozycie a nie że zostanie wyprodukowane.Pytałem o to (w aspekcie sezonowania materiału)-nie mogą sprzedać tego czego nie ma na stanie i nie mam określonego terminu dostawy.Za transport jest niestety odpowiedzialny przewoźnik fabryka tylko wbija pieczątkę przy wyjeździe czy towar jest odpowiednio zabezpieczony do transportu. Oczywiście to nie jest chwalenie pod niebiosa ale opisane doświadczenie które ma na celu pomóc innym. A co do oceny tego co dostanę oczywiście wszystko będzie jasne jak materiał będzie na działce ale to co widziałem wyglądało dobrze.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krzysztof-1971
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    50
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Płacę jutro za BK 38*24*14 - 6,00zł i 3,0zł za "połówkę" + transport (z rozładunkiem) 330zł , zamawiam 1300szt. + 300 szt. połówek. Cena podana przez hurtownię.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof-1971
    Płacę jutro za BK 38*24*14 - 6,00zł i 3,0zł za "połówkę" + transport (z rozładunkiem) 330zł , zamawiam 1300szt. + 300 szt. połówek. Cena podana przez hurtownię.
    A co to za producent? Bo wymiary nietypowe i wskzują raczej na bloczki betonowe.
    Zwykle jest 59 x 24 x 24 lub 60 x 20 x 24(ytong) albo na niemiecki rynek 59 x 24 x 24,9
    Nawiasem mówiąc jeżeli to faktycznie BK to przy grubości ściany 24 cm na m2 wejdzie 18 bloczków x 6 zł/bloczek to daje 112 zł/m2 . Chyba pomyliłeś albo wymiary albo materiał.
    Bloczek betonowy 12 x 25 x 38 kupowałem po 1,97 zł netto a szary BK na zwykłą zaprawę 24 x 24 x 59 w szczycie sezonu gdy stawiałem garaż po 4,90 brutto. Na dom wybrałem jednak biały.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krzysztof-1971
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    50
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ups.... , podałem wymiar bloczku betonowego (2,95zł brutto) , oczywiście chodzi o BK o wymiarach 24*24*59 ,odmiana 600 producent Solbet.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof-1971
    Ups.... , podałem wymiar bloczku betonowego (2,95zł brutto) , oczywiście chodzi o BK o wymiarach 24*24*59 ,odmiana 600 producent Solbet.
    Jak to 6 zł to cena brutto za bloczek na klej to uważam że b. dobra bo w cenniku solbetu proponują 8,05 zł

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krzysztof-1971
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    50
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Tak to cena brutto 6 zł + transport 330zł, bloczek betonowy 2,95 brutto, z rozmowy wynikało iż jest to bloczek robiony na jakiejś prasie hydraulicznej. Fakt wygląda b.ładnie prosty i bardzo gładki , wizualnie wygląda ok.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof-1971
    z rozmowy wynikało iż jest to bloczek robiony na jakiejś prasie hydraulicznej.
    Wibroprasie Ta "prasa" drży i zagęszcza beton.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony