dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jaki wpływ ma linia wysokiego napięcia...

    ...znajdująca się 20 metrów od domu na wyładowania? Pytanie może głupie
    Pomyślałam sobie jednak, że może warto nad tym pomyśleć. Może działa jak piorunochron? A może wręcz przeciwnie i muszę się jakoś super hiper zabezpieczyć.

  2. #2

    Domyślnie

    zdecydowanie dziala jak piorunochron z jednym ale
    podczas wyladowania w poblizu moga wystepic przepiecia w poblizu
    aha i co rozumiesz przez wysokie napiecie ?
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    EEE tam. Żaden piorunochron.
    A z przepięciami to zależy gdzie jest odejście do trafo zasilającego.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #4

    Domyślnie

    hm... jedni lubia inni nie. znam faceta to postawił 3 slupy odgromowe 20-50 metrow od domu...
    A jezeli do domu dochodzic Ci bedzie prad linia napowietrzna kup sobie bezpieczniki do ochrony B+C koszt okolo 900 zl ale sie opłaca...
    Najlpiej jeszcze przed licznikiem dolozyc A ale to niejest konieczne ...

    A i jeszcze jedna wazna rada samo C nie wystarcza jezeli ktos mowi inaczej to sie myli...

  5. #5

    Domyślnie

    Strefa ochronna wokół zwodu (piorunochronu) to stożek o nachyleniu tworzącej 45 stopni. Jak Twoja chałupa się łapie to OK. Generalnie nie przejmowałbym się słupem bo wpływ ma wyłącznie krajobrazowy. Jeżeli jest to faktycznie wysokie napięcie (nie 20 kV tylko od 110 wzwyż) to nie będzie miał żadnego wpływu na napięcie w Twoim gniazdku - może to być jakiś daleki przesył.
    Od 17.12.2007 na swoim

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mockba
    hm... jedni lubia inni nie. znam faceta to postawił 3 slupy odgromowe 20-50 metrow od domu...
    To wyrzucił kasę w błoto.
    Od 17.12.2007 na swoim

  7. #7

    Domyślnie

    Ghosst Rozumiem tylko tyle, że jest ona wysokiego napięcia i muszę się od niej odsunąć na te 19m. Nic więcej nie wiem, ale jeśli to ma znaczenie to mogę się tego dowiedzieć.

    mockba Kurcze. Chyba nie wiele z tego rozumiem. Czy chodzi o to, że jednak to działa jak piorunochron, a te A to w celu uniknięcia przepięć????
    Acha a prąd będzie linią podziemną (o ile tak się to nazywa).

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Ochronniki przeciwprzepięciowe (to te B i C) zostaw projektantowi instalacji elektrycznej i przestań zabijać se glowę.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Ochronniki przeciwprzepięciowe (to te B i C) zostaw projektantowi instalacji elektrycznej i przestań zabijać se glowę.
    I tak zamierzam zrobić.
    Chodzi mi tylko o info jak się ta linia ma do wyładowań. Chroni, szkodzi czy
    ma się nijak?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, to pewnie nijak. Ale to wszystko to są rady zaoczne, których bardzo nie lubię udzielać, gdyż wiem, że mogę się mylić. Bo to wszystko zależy trochę od szczegółów, których nie znam.

    Jak chcesz poczytać coś o ochronie odgromowej to zajrzyj tutaj:
    http://www.ochrona.net.pl/ochrona_o.html
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  11. #11

    Domyślnie

    no to ja się wypowiem bo przerabiałam ostatnio temat, miałam kupić działkę ze słupem w rogu. Jeśli jest napięcie nie wielkie to nie szkodzi nic, nie pamiętam do ilu KW może tam sobie być i nie chce głupoty strzelić ale ilość tych przewodów o tym świadczy. Na pewno jak większość napisała działa jako piorunochron, natomiast ma swoje minusy jak to niektórzy twierdzą mogą być zakłócenia, może "bzyczeć", może być również rakotwórcza - takie info mam od elektryka,
    pozdrawiam

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alexs
    no to ja się wypowiem bo przerabiałam ostatnio temat, miałam kupić działkę ze słupem w rogu. Jeśli jest napięcie nie wielkie to nie szkodzi nic, nie pamiętam do ilu KW może tam sobie być i nie chce głupoty strzelić ale ilość tych przewodów o tym świadczy. Na pewno jak większość napisała działa jako piorunochron, natomiast ma swoje minusy jak to niektórzy twierdzą mogą być zakłócenia, może "bzyczeć", może być również rakotwórcza - takie info mam od elektryka,
    pozdrawiam
    Nie tylko napiecie jest wazne ale i natezenie pradu...czyli własciwie moc przesyłana.Idac dalej tym tokiem to po obnizeniu napiecia np z 110kV do 15kV zmniejszy sie napiecie ale natezenie pradu wzrosnie..a ze linie sn sa na nizszych słupach to wpływ maja wiekszy bo sa blizej nas...
    Pewnie nie masz pojecia o pradzie bo napiecie ma jednostke V a nie W...W to moc.
    Ilosc przewodow o niczym nie swiadczy.. bo wysokie napiecie 110kV i srednie napiecie 15kV maja po 3 linie (fazy) + odgromowa (chociaz 15kV czesto nie ma odgromowej).Linia niskiego napiecia 0,4kV ma tez 4 przewody (3fazy+PEN). Wiec ilosc przewodow o niczym nie swiadczy. Rozpoznac napiecie mozna po zastosowanych słupach..ale tez nie zawsze.

    Ale jezeli chodzi o szkodliwosc to czytałem kiedys badania i ogolnie powyzej 10m od lini 110kV pole magnetyczne jest juz znikome i zrownuje sie z tłem magnetycznym ziemi. Martwicie sie o szkodliwosc lini a nosicie w kieszeni komorki,ogladacie TV,pracujecie przy komputerze,i gotujecie w mirofali..a to jest duzo bardziej szkodliwe..
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    [
    ... TV,pracujecie przy komputerze,i gotujecie w mirofali..a to jest duzo bardziej szkodliwe..
    A czemu gotowanie na mikrofali ma być szkodliwe? Z telefonami, monitorami to sie akuratnie zgadzam.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał marcin_u
    [
    ... TV,pracujecie przy komputerze,i gotujecie w mirofali..a to jest duzo bardziej szkodliwe..
    A czemu gotowanie na mikrofali ma być szkodliwe? Z telefonami, monitorami to sie akuratnie zgadzam.
    Czy obudowa mikrofali w 100% chroni przed przenikaniem mikrofali na zew?
    A po drugie to jedzonko z tej kucheneczki jest jakies takie jałowe i pozbawione wielu rzeczy...ale to nie jest temat tej dyskusji.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u

    Ale jezeli chodzi o szkodliwosc to czytałem kiedys badania i ogolnie powyzej 10m od lini 110kV pole magnetyczne jest juz znikome i zrownuje sie z tłem magnetycznym ziemi. Martwicie sie o szkodliwosc lini a nosicie w kieszeni komorki,ogladacie TV,pracujecie przy komputerze,i gotujecie w mirofali..a to jest duzo bardziej szkodliwe..
    no dokładnie nie mam pojęcia o prądzie, pisze tylko co uslyszałam, ta bajka z rakotwórczym działaniem też jakoś do mnie nie przemawia bo wtych czasach wszystko szkodliwe,
    pozdr

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alexs
    może być również rakotwórcza - takie info mam od elektryka,
    pozdrawiam
    no wiedzialem ze tego doczekam
    teraz elektrycy biara sie nawet za onkoligie

    kuchenka mikrofalowa moze byc spotecjalnie zkodliwa poniewaz po wieloletnim
    urzytkowaniu czesto dostaja sie zabrudenia pomiedzy uszczelke magnetyczna a obudowe co umożliwia "przeciakanie" fal
    ale taka dobrze utrzymana kuchenka mikrofalowa podczas dzialania nie promieniuje prawie wcale a zwlaszcza jak porowna sie ja do tel komorkowego lub telewizora crt

    wracajac do sprawy lini
    jesli chodzi o wyladowania atmosferyczne to linia wyskokiego nap
    moze tylko pomoc poniewaz sciagnie na siebie wiekszosc wyladowan
    jesli chodzi o zabezpieczenia to przy napapowiecznej pomoze tylko zestaw a + b +c i dobrze wsadzic tez D no chyba ze ktos ma obok transformator to moze se A odpuscic bo A jest tez w zabez transformatora
    p
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  17. #17

    Domyślnie

    Mam nadzieję że któraś z firm wyprodukuje zabezpieczenia klas od E do Z specjalnie dla forumowiczów spragnionych dodatkowej ochrony
    Jeżeli chodzi o szkodliwość to zgadzam się, że komórki które nosimy często bardzo blisko cennych części ciała oddziaływują na nas bardziej niż wszelkie linie WN.
    Od 17.12.2007 na swoim

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony