dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie olejowanie podłogi sosnowej: ktory olej?

    witam,
    chce odświeżyć temat z lutego. Bedziemy olejowac podloge z desek sosnowych i belki stropowe wystajace z sufitu. Nikt mi tego tutaj gdzie mieszkam (Mazury wieś pod Orzyszem) nie zrobi ani na zimno ani na goraco, wiec bedziemy klasc sami. Chcialabym sie zapytac jakiej firmy i jaki olej proponujecie do takiej samoroby. Jesli chodzi o kolor, to fajnie, jakby po prostu troche pociemnialy. Poniewaz mam do zaolejowania 100m2 (dla mnie to sporo ) nie bede ukrywac, ze szukam czegos nie za drogiego. Posty na forum na ten temat przeczytalam, ale moze sie cos od tamtej pory zmienilo w olejach
    Dzieki za pomoc,
    justyna

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Proponuję Carls'a 90 firmy Bona. Jest to olej sosnowy więc dla Twojej podłogi idealne połączenie. Cenowo to średniak a wybarwia drewno bardzo rustykalnie (czyli ciemne elementy ciemnieją że ho-ho).
    Nakładanie jest niezbyt skomplikowane ale ręcznie jest to żmudna robota.

    A ja mam pytanie. A co z cyklinowaniem??? Będziecie cyklinować czy nie??? Bo jeżeli tak, to parkieciarz powinien Wam zaolejować podłogę bez większego problemu. A jeżeli nie planujecie cyklinowania, to możecie mieć duży problem z olejowaniem... .

  3. #3

    Domyślnie

    Pan jest kochany czlowiek, ze cierpliwie na te wszystkie posty olejowe odpowiada Dokladnie ten sam olej co Pan zaproponowal nam Mazur Parkiet w Gizycku. Oni by kladli 2 x 90 i raz 25. A na koniec przecieraja 120. Mowil, ze jesli deska nie bedzie porzadnie zeszlifowana, to bejca moze sie nierownomiernie nakladac i moze byc widac wszystkie zadzory i strukture drewna, co w naszym przypadku jest nawet porzadane, bo chcemy miec podloge w kolorze brudnym, starym i schetanym O trudnosciach w kladzeniu samego oleju bez cyklinowania nie wspominal... Nad bejca sie jeszcze zastanowimy, bo to kolejny wydatek (1l=115 zl/wyd. 30m). Sam olej w Mazur Parkiet by nas 100 m2 kosztowal 1572 zl (za 5l licza 90 licza 368 zl), ale moze gdzies mozna ten olej kupic taniej, musze sie rozejrzec po necie. Jeszcze nie wiem ile by tu kosztowala robocizna (odpowiedza w poniedzialek), ale w sumie to wychodzi jednak strasznie droga zabawa z tym pieknym olejowaniem .... Nawet jakby gdzies ten plej kosztowal 20 zl mniej, to i tak drogo. W zwiazku z tym trzeba bedzie zrobic burze mozgow i sie zastanowic, czy jednak lakierowanie w macie nie wyjdzie taniej. Tu jeszcze cen nie znam, ale rozpietosc miedzy ekologicznymi i smierdziuchami podobno jest zawrotna. Poza roznica finansowa (o ile taka zachodzi, bo moze lakierowanie wychodzi podobnie????, tu jestem ignorantem i tylko domniemywam) nie mamy zadnych watpliwosci co do oleju. No bo co, jakis najtanszy olej kupowac?? Ciekawe jaka to jest roznica, tez tu musze troche sie porozgladac. Ale jesli Pan powie, ze nie ma sensu inwestowac w najtanszy olej, to oczywiscie bede miala mniej roboty
    Jeszcze raz bardzo dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie z Mazur,
    justyna

  4. #4

    Domyślnie

    Acha, przepraszam Cie za to "panowanie"- w gorach, na zaglach i na forum nie wypada Prosze wybaczyc kobiecinie A Ty bys cyklinowal mimo wszystko? I nie proponujesz zebysmy sami to robili? Mnie sie slizganie z pakula bawelniana piecset razy w te i wewte nie usmiecha, a poza tym to gorzej wlezie w te deske, ktora pewnie jako sosna bedzie chlala a chlala. Poza tym jakbysmy juz wydali na ten smar, to nas pewnie te pare groszy (mam nadzieje ze pare !!) nie zbawi..

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    A o co chodzi z tą bejcą??? Chcecie barwić drewno???
    A jaki kolor docelowo chcecie uzyskać??? Czarny???

  6. #6

    Domyślnie

    Nie, z ta bejca to chyba jakis moj kretynski pomysl Cos tam jak gadalam z tym panem z Mazur Parkiet, ze mis sie strasznie podoba kolor podlog Chapel Parket czy jak to sie nazywa, robiony metoda solna z jakimis krzemami, ale droga jak diabli, to on mi zaproponowal erzatz w postaci bejcy (115 zl l). No i cos w tej glowinie hodowalam ten pomysl, ale po co mi to nie wiem Takze spoko, masz racje absolutna, sam olej +decha jest wystarczajaco ladny i nie ma co cudaczyc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony