dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie Jaki opust na Braasa i Unibeta?

    Jaki opust udało się wam uzyskać? Na Braasa (na razie bez negocjacji) dostałem 10%, na Unibeta - 15%. Cena bazowa Unibeta troszkę niższa.
    Wybieram między esówką Unibet i Celtycką Braasa. (kolor ceglasty / czerwony)
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    Rozglądałem sie na razie tylko i na Brasa dostałem 15% w Hadexie w Katowicach, ale wydaje mi się ze można jeszcze coś wywalczyć.

  3. #3

    Domyślnie

    Na brasa dostaliśmy 16% na dach. podstawową i 15% na pozostałe elementy w dachluxie w Warszawie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Nam proponowano ok. 20% upustu na Brassa. Wybraliśmy ceramiczną Creatona na którą dostaliśmy 25% - Warszawa

  5. #5

    Domyślnie

    To był upust od cen katalogowych? Aż nieprawdopodobne! Nam powiedział, że 16% to jest absolutny max. upust. Jesteście lepsi w negocjacjach niż my, a juz nam się wydawało, że osiągamy mistrzostwo

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie


  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Ja moze nie na temat ale jakże miło zobaczyć "opust" an ie ten wstrętny "upust". Paweł jesteś jednym z nielicznych ludzi posługujących się tym terminem prawidłowo Ludzie skąd ten "upust" !!!??? Przecia upuścić to można komuś krwi lub sobie kamień na nogę Ceny się opuszcza !!!!!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    O jejku ale się czepiasz i tak wiadomo o co chodzi

  9. #9

    Domyślnie

    Gość-
    dzięki za pochwałę.
    Staram się o przynajmniej elementarną poprawność. Przyznam, że gdy pierwszy raz zobaczyłem "opust" to pomyślałem, że to błąd, ale po refleksji sprawdziłem i to jest poprawnie. A wyposażony w różne pomocnicze akcesoria językowe jestem dobrze bo moja żona jest polonistką.
    Więc prośba do wszystkich- dbajcie o to jak piszecie. Ostatnio wyrzuciłem do kosza ofertę na dach głównie z powodu nieczytelności i błędów np. co to jest "kołnież"?

    Pozdrawiam
    Paweł

  10. #10

    Domyślnie

    Ale problem chyba w tym, że język polski należy ciągle do języków żywych i przyjmuje nowe słowa i nowe znaczenia słów. Upust w sprzedaży stał się już tak popularny, że chyba tylko czekać jak zawita do słownika poprawnej polszczyzny.

  11. #11

    Domyślnie

    Wiem, że powinno się używać słowa "opust", ale tak mi to strasznie nie brzmi i dziwnie kojarzy się z "odpustem". Coś w tym musi być, bo z kim nie rozmawiam (negocjuję), mówi właśnie o "upustach", a nie "opustach".

  12. #12

    Domyślnie

    Ostatnio wchodzę do jednej z moich ulubionych hurtowni i zapytałem się ile dostanę opustu na Brassa i powiedziano mi 10%. Stwierdziłem, że w innych miejscach dostanę co najmniej 15% i wtedy dowiedziałem się o ciekawej rzeczy. Na Śląsku 16 czerwca zostało podpisane porozumienie pomiędzy paroma większymi hurtownikami, że nie będą dawać większych opustów niż 10% na Brassa . W bardzo złym humorze sprawdziłem jak się ma to do rzeczywistości. Hurtownie które wcześniej dawały mi 15% opustu wycofały się z tej oferty. Zaproponowano mi w niektórych 13% i powiedziano: "Więcej nie możemy, a i tak daliśmy za dużo jakby się ktoś tam dowiedział to byśmy stracili swoje stałe rabaty" . Ale całe szczęście znalazłem bez problemów dostawców niezależnych i hurtownie, które nie zgodziły się na taką umowę gdzie 15% rabatu dostaje się na starcie . Poza tym małopolskie hurtownie (do których mam jakieś 20km) wcale nie się nie przejmują tym co się dzieje na Śląsku.

  13. #13

    Domyślnie

    Pochodziłem, popytałem i dowiedziałem się, że BRAAS daje hurtowniką opust 22%. Hurtownik jeszcze jest obciążany transportem. Na śląsku teoretycznie mówi się o tym ze opust dla klienta nie powinien byc wiekszy niz 10%, ale nikt tego nie przestrzega. Na razie mam 17%, ale inny dostawca powiedział mi że da mi 10% bo nie może powiedzieć inaczej, ale kwotowo bedzie mniej niz 17%.

  14. #14

    Domyślnie

    Jestem po dzisiejszych rozmowach w temacie dachowki:

    Rup sirius angoba- 15%
    Wiekor L15 angoba - 16%
    Dach 500m2. Chce kupic lacznie z rynnami ewentualnie wiezba.

    Prosze o info jesli ktos w okolicach wawy dostal cos wiecej.
    Poprosze rowniez o namiary na dobre sklady z dachowkami.

    Maluszek - gdzie ten Creaton tak dobrze sprzedaja?
    Bede wdzieczny za info.

    Fugas

  15. #15

    Domyślnie

    Właśnie kupiłem Creatona karpówke z 14 % upustem więc jeżeli te 25 % to prawda to chyba jestem kiepskim negocjatorem

  16. #16

    Domyślnie

    Ostatecznie zdecydowałem się na Unibet esówka- na dach. podstawową 17, na dodatki 15%.

    Paweł

  17. #17
    bd
    Guest
    bd

    Domyślnie Re: Jaki opust na Braasa i Unibeta?

    i co w końcu wybrałeś? Czy masz zauwanie do dachówek betonowych.

  18. #18

    Domyślnie

    Wybrałem j.w. myślę że nie będę żałował. Na dachu rodziców dach. cementowa (robiona w betoniarni "za rogiem") leżała 25 lat. Myślę że będzie to problem moich dzieci a może wnuków (jeśli oczywiście będą chcieli mieszkać ze starymi).

    P.

  19. #19

    Domyślnie

    Przed chwilą dowiedziałem się, że hurtownie we Wrocławiu, handlujące Braasem zawarły porozumienie o opuście 10%.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Jestem z okolic Wrocławia, też interesuje sie Brasem lub Unibetem, na obie dachówki mam zapewniony opust 22%
    pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony